taliban-600x412

طالبان تاله و برفک با تمام تشکیلات شان به کمک طالبانی رفتند که جنگ را در دوشی شروع کرده بودند. اکنون به قسمت کنده سنگ رسیده اند و این در حالی است که سید منصور نادری تشکیلات پولیس محلی دارد و تمام مسیر از وادو تا مرکز دوشی تحت اداره ایشان است و همین طالبان که از تاله و برفک آمده اند یک بخش شان طالبان احتمالا روسی است و بخشی دیگرشان طالبان مربوط به سید منصور نادری می باشد.

دره کیان و نیک پی بدون جنگ به طالبان واگذار گردید. قابل ذکر است که در سال گذشته داکتر صفدر محسنی رییس شورای ولایتی پیشین نقش بسیار مهم در شکست دسیسه ای که برای سقوط دوشی ریخته بودند، داشت و به همین خاطر طی یک دسیسه از ریاست شورای ولایتی بغلان کنار زده شد.

پس از نشر گزارش های فوق، شماری بالای ریاست اجرایی حمله کرده و ملامت دانسته اند و در مورد تیم غنی چیزی نگفته اند درحالیکه بخش مهم ناامنی ها مربوط تیم غنی است.

علاوه بر عطا چون همه می دانیم که سید منصور نادری عضو تیم اشرف غنی بود و هست و پسرش وزیر شهرسازی است، دخترش نیز مقاوم دولتی دارد و اکثریت خانواده اش شریک قدرت می باشد ولی در دو سال اخیر طالبان مربوط او صدها سرباز و مردم ملکی را به قتل رسانده و گروه ترور ایجاد کرده و دره کیان در این دو سال اخیر بزرگترین مرکز تروریستی ولایت بغلان بوده و خودشان در کابل مراکز بزرگ تجارتی دارند و در عیش و نوش هستند.

چندی قبل گروه های مردمی اطراف خانه ها و مراکز سید منصور را به محاصره درآوردند و اگر دولت به بازداشت آنها اقدام نمی کرد، حساب را یکطرفه می کردند و بیشتر از این به اینها اجازه کار داده نمی شد.

نمی دانم که اصلا این منصور کی است که دست از سر مردم ولایت بغلان بر نمی دارد و یکبار شما به ترور های قوم نیک و دیگر اسماعیلیه ها و دیگر باشندگان بغلان توجه کنید که چگونه مردم خود را سرکوب کرده است. اینها همان ارباب های ظالم هستند که تاریخ شاهد ظلم و جنایات شان است.

قاری معراج فرمانده طالبان تاله و برفک (9حوت روز ملی نیروهای دفاعی و امنیتی) دوباره بطرف تاله و برفک رفته و هم اکنون در یک کیلومتری ولسوالی در منطقه پشته قلعه جلسه دارند که ولسوالی تاله و برفک را اشغال کنند. گر چه چند مرتبه دیگر چور و چپاول کرده اند و رهبری این ولسوالی بدست طالبان بوده است، فقط دولت را فریب می دهند درحالیکه همین فرمانده محمدین (فرمانده پولیس) قبلا هم فرمانده بود و حالا هم فرمانده پولیس تاله و برفک است.

همچنان قابل ذکر است که عصر روز گذشته بهاوالدین برادر معراج فرمانده طالبان تاله و برفک در دوشی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است که ممکن توسط حلقات درون دولت رها شود

هارون سمرقندی
(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)

Advertisements