بگیریش که نگیرید!
اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر حمایت روسیه از طالبان افغان دروغ است

نمانیده ویژه پوتین در امور افغانستان اعلام کرد که حمایت مسکو از طالبان دروغ است، مقامات آمریکایی برای تضعیف موضع روسیه در افغانستان تلاش می‌کنند.

به گزارش  «اسپوتنیک»، «ضمیر کابلوف» نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان و رئیس بخش آسیایی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که مقامات آمریکایی در صدد تضعیف روسیه در افغانستان هستند و با اظهارات خیالی و دروغین مسکو را به حمایت از طالبان محکوم می‌کنند.

کابلوف گفت که همه این تلاش‌ها برای توجیه شکست و ناتوانی آنها در ایجاد ثبات در افغانستان صورت گرفته، زیرا توضیح دیگری برای آن وجود ندارد.

پنجشنبه گذشته ژنرال جان نیکلسون فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در کنگره آمریکا روسیه و پاکستان را به مداخله در جنگ افغانستان و تلاش برای رسمیت بخشیدن به طالبان افغان متهم کرد.

این ژنرال آمریکایی گفته بود که مداخله کشورهای خارجی به رهبری روسیه در امور افغانستان باعث پیچیدگی شرایط  و کار را برای دولت افغانستان سخت کرده است.

«جان مکین» سناتور ارشد جمهوریخواه و رئیس کمیته نیروهای مسلح آمریکا نیز گفته بود که روسیه با مداخله در افغانستان و حمایت از طالبان در پی تخریب دستاوردهای آمریکا در افغانستان هست.

ضمیرکابلوف در واکنش به این اظهارات گفته که «این یک دروغ صاف و ساده است ،حتی در مورد کفایت و تناسب آن نمی‌توان حرف زد. این یک افسانه وحکایت است و او(مک کین) همه دروغ‌های فرمانده نیروهای آمریکایی درافغانستان ژنرال جان نیکلسون  را برمی‌دارد. همه این تلاش ها برای توجیه شکست و ناتوانی آنها در ایجاد ثبات در افغانستان است. توضیح دیگری برای آن وجود ندارد».

با وجود اینکه نخستین باری نیست که روسیه از سوی مقامات دولت آمریکا و افغانستان به حمایت از طالبان محکوم می‌شوند بلکه قبل از این نیز گزارش‌های مبنی بر تجهیز طالبان از سوی این کشور در شمال افغانستان منتشر شده است.

چند ماه قبل کابلوف در گفت‌وگو با «آناتولی» نیز گفته بود که طالبان یک قدرت سیاسی و نظامی در افغانستان است که با پذیرش برخی از شروط سازمان ملل می‌تواند رسمیت پیدا کند.

وی ارتباط مسکو با طالبان را نیز تأیید کرده بود و دلیل آن را تأمین امنیت اتباع روسی در افغانستان خوانده بود.

++++++++++++++++++++

مطلب مرتبط

unnamed

اهدای مدال بخاطر توسعه تروریزم

« مدال مبارزه باتروریزم ویا برعکس مدال قدر دانی از توسعه وتقویه تروریزم.؟؟؟ »

دکترصفوی

میک پمپئو رییس سازمان «سی آی ای»  امریکا ؛ در دیدار با محمد بن نایف بن عبدالعزیز آل سعود ولیعهد درعربستان، مدال افتخار “سیا” را به خاطر «مبارزه با تروریسم » به وی اهدا کرد،وگفت این مدال به نشان فعالیت های اطلاعاتی بسیارخوب در زمینه «مبارزه با تروریسم در جهت دستیابی به صلح و امنیت بین المللی..!» به شما اهدا می شود. ولیعهد سعودی با ابراز تشکردرزمینه گفت: رابطه ما با آمریکا رابطه‌ای استراتژیک و تاریخی است. بلاخره معلوم نیست که بقیه مردم جهان درک شان درمقابل این واژه (تروریزم ) ناچیز ویا اشتباه آمیزاست که ممکن است به خطا رفته باشند ،

یااینکه اینها هستند که درک واقعی شان از تروزیزم همین است که از توسعه اعمال تروریستی شان درجهان یک دیگر را تقدیر میکنند؟

Advertisements