_93850100_4257700a-7734-403a-8d9d-800bb306f051

در امریکا جدال سخت و نفس گیری میان دو بخش از سرمایه داری جریان دارد. یک بخش را آنها که از کاخ سفید بیرون رفتند نمایندگی می کنند و بخش دیگر را آنها که وارد کاخ سفید شده اند. بیانیه اوباما در حمایت از تظاهرات علیه ترامپ و حضور وزیر خارجه اوباما در تظاهرات علیه

550x413xphoto_2017-01-21_22-14-35-jpg-pagespeed-ic-pixoga88rh

4bmt6129b743b5lucm_800c450

ترامپ که یکی به ماجرای قطع ویزا برای 7 کشور مسلمان باز می گردد و دیگری به تظاهرات زنان، سر بیرون از کاخ سفید این ماجرا را نشان داد. سری که سناتور جمهوریخواه “مک کین” نیز در سنای این کشور آن را رهبری می کند. اخراج دیپلمات های وزارت خارجه که باند دمکرات ها بودند، تغییرات وسیع در سازمان اطلاعات مرکزی امریکا “سیا” و گفتگوهای پیاپی ترامپ با رهبران جهان بخشی از تلاش گروه دوم است. همچنان که شتاب ناتو برای دست زدن به یک ماجراجوئی نظامی در شرق اوکرائین با هدف کشیدن مسکو به یک جنگ و بستن پرونده دیدار ترامپ و پوتین برای برقراری مناسبات نوین میان دو کشور امریکا و روسیه تا پیش از تغییر فرماندهان امریکائی ناتو و قطع کمک های مالی و نظامی امریکا به این پیمان نظامی نیز تلاش دیگری از سوی مستاجران قبلی کاخ سفید است. انواع دروغ و جنجال را رسانه های تصویری و مکتوب امریکا بصورت سازمان یافته پیش می برند و خوراک تبلیغاتی برای مطبوعات اروپا نیز فراهم می کنند. تقریبا تمامی این رسانه ها وابسته یا دنباله رو مستاجران سابق کاخ سفید اند. هیچ رسانه ای نمی گوید و یا اگر می گوید بسیار کم رنگ مطرح کرده است که ترامپ در گفتگوی طولانی خود با پادشاه عربستان او را قانع به دفاع از برجام کرده و با ادامه جنگ در یمن مخالفت کرده است. در حالیکه همین رسانه ها درکنار جعل اخبار اوکرائین به سود ناتو و حمله به شرق اوکرائین آزمایش اخیر موشک کوتاه برد ایران را هم در بوق کرده اند تا لولوی ایران را وارد کاخ سفید کنند، هیچکدام نمی گویند که ایران اجازه نوسازی و گسترش نیروی هوائی خود را ندارد و آزمایش های موشکی و بالا بردن توان موشکی یگانه راه حلی است که برای دفاع در برابر حمله دراختیار دارد. نمایش های سالهای اخیر درباره پهپاد سازی و هواپیما سازی توسط سپاه همه جنبه های تبلیغاتی دارد تا واقعیت عملی و همگی در پی خنثی سازی واقعیت ضعف نیروی هوائی ایران است. آن جناح از سرمایه داری امریکا که وارد کاخ سفید شده “سرمایه داری غیر منقول” را نمایندگی می خواهد بکند و آنها که بیرون کاخ سفید این کاخ را محاصره کرده اند نمایندگان سرمایه داری منقول هستند که ما آنها را با نام نوکیا، گوگل، آمازون و دهها نمونه دیگر آن می شناسیم که وطن ندارند. در اسرائیل نیز کارزای تظاهراتی علیه ترامپ راه انداخته اند. تفاهم این دو سرمایه داری آتش این جنجال را خواهد خواباند؟ ظاهر امر خلاف این را می گوید زیرا روز گذشته زمزمه تدوین و تشکیل پرونده علیه هیلاری کلینتون و شوهرش در کاخ سفید و ارسال آن برای شکایت از آنها باتهامات مختلف آغاز شد. آنها که وارد کاخ سفید شده اند خود را “ناسیونال کاپیتالیسم” معرفی می کنند. در کوتاه ترین جمله تنها می توان گفت که تحولات بزرگ و حوادث بزرگی در کمین است و نباید در اسارت جنجال سازی های رسانه های امریکائی و اروپائی باقی ماند!

دراین میدانی که رسانه های غربی با جنجال آفرینی های پیاپی نمی گذارند افکار عمومی دقیقا بداند چه می گذرد، در ایران امثال رئیس قوه قضائیه و سردار ضرغامی رئیس سابق صدا و سیما و آنها که بدست آنها نگاه می کنند تا فشار به دولت را مطابق دست آنها غربال کنند، دولت روحانی را زیر فشار گذاشته اند تا علیه ترامپ به بهانه ماجرای قطع 90 روزه ویزا موضع گیری کند! کسانی که جاه و مقام و ثروت را به میهن دوستی ترجیح میدهند.

Advertisements