n00063871-b

سفیر بریتانیا در کابل:
ممکن است حکمتیار قبل از رفع تحریم ها وارد کابل شود

دومینیک جیرمی، سفیر بریتانیا در افغانستان، میگوید امکان آن وجود دارد که گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی، قبل از رفع تحریمات وضع شده از سوی شورای امنیت ملل متحد، وارد کابل گردد.
آقای جیرمی در مصاحبه با صدای امریکا گفته است که برگشت حکمتیار به کابل، مربوط به حکومت افغانستان میشود.
او افزود که پشتیبانی اعضای دایمی شورای امنیت ملل متحد از این اقدام افغانستان، مهم است و “فکر میکنم که تمام اعضای شورای امنیت ملل متحد آماده اند تا از این اقدام، پشتیبانی کنند”.
سفیر بریتانیا همچنان در این مصاحبه به روابط کنونی میان افغانستان و پاکستان اشاره نموده و گفت این روابط، آنچنانی که باید باشد، نیست.
وی افزود که از دیدگاه بریتانیا، افغانستان و پاکستان باید باهم “روابط خوبی” داشته باشند و لازم است که این روابط، “به خاطر ثبات سیاسی و نظامی افغانستان” نیز احسن باشد.
آقای جیرمی با آن که بر حمایت از بهبود روابط میان کابل و اسلام آباد تأکید ورزید، تصریح نمود که بهبود یافتن این روابط زمانگیر خواهد بود و پاکستان و افغانستان را تشویق میکند تا با یکدیگر گفتگو های روبرو داشته باشند..

1065a930-9299-4d6e-8fcd-995b9eb1d256_cx0_cy8_cw0_w987_r1_s_r1

حکمتیار جگرگوشه غرب در آغوش جنرالان پاکستان‎

اشرف غنی شاید به دستور آی ایس آی متعهد به تامین امنیت حکمتیار شده و تنظیم گارد 500 نفری برای تامین امنیت این قاتل مردم کابل را متعهد شده باشد.

هرگاه معاش هر یک از محافظین گلو دو صد دلار باشد، تامین امنیت حکمتیار ماهوار بیشتر از صد هزار دلار هزینه بر می دارد.

این در حالیست که روزنامه ویسا نوشته است که: در کمپ شمشتو در پشاور کار آموزش گارد خاص آقای حکمتیار در حال تمام شدن است.

در مطلب گفته شده که ۲۵۰ تا ۴۰۰ تن درین گارد شامل بوده و برای هریک آنان ۲۰۰ تا ۲۵۰ دالر امریکایی معاش ماهانه در نظر گرفته شده‎است. این روزنامه نگفته است که کی ها گارد حکمتیار را آموزش می دهند. اگر حساب وکتاب درکابل گدود شود، این گارد خاص کاری از دست شان ساخته نخواهد بود. آی ایس آی در کمپ شمشتو مصروف آموزش گروپ کوماندو برای حکمتیار است.

رادیوی آزادی که تریبیون پخش تبلیغاتی استخبارات پاکستان و گروهک های تروریستی آنان بوده و در تازه ترین گزارش چنین می‌نگارد:

http://da.azadiradio.com/a/28267460.html

 

Advertisements