3500

مراسم تحلیف دونالد ترامپ لحظاتی پیش آغاز شد که تصاویر مربوطه گویای حضور جناح‌های مختلف سیاسی در این مراسم است

مراسم تحلیف دونالد ترامپ چهل و پنجمین رئیس‌جمهوری ایالات متحده امروز ۲۰ سپتامبر در کلیسای سنت جونز برگزار شد که تصاویر زیر گوشه‌ای از حواشی آن می‌باشد.

 

1049823196

آماده سازی محل برگزاری مراسم تحلیف

 

clintons

ورود هیلاری کلینتون به محل برگزاری مراسم تحلیف

 

bush

حضور جورج بوش در محل برگزاری مراسم

 

3500

دیدار اوباما و ترامپ به همراه میشل اوباما و ملانیا ترامپ

 

3501

ورود کلیان کانوی استراتژیست و مسئول کمپین جمهوریخواهان

 

4896

دستگیری معترضان توسط پلیس واشنگتن

 

3176

 

ورود مایک پنس معاون دونالد ترامپ به همراه همسرش به کلیسای سنت‌جونز

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

مطالب مرتبط

ترمپ در روز اول کارش چندین فرمان اجرایی را امضا می‌کند

d9c5d69e-dd96-49da-a627-b57ee7cce966_cx9_cy0_cw91_w987_r1_s_r1

دونالد ترمپ رئیس جمهور منتخب ایالات متحده در نخستین ساعات ریاست جمهوری خود فرمان‌های اجرایی را در مورد مهاجرت، اعمار دیوار در امتداد مرز ایالات متحده – مکسیکو و الغای برخی پالیسی‌های حکومت باراک اوباما امضا خواهد کرد.

قرار است آقای ترمپ ظهر امروز جمعه ۲۰ جنوری ۲۰۱۷ به صفت ۴۵-مین رئیس جمهور ایالات متحده سوگند وفاداری یاد کند.

شان سپایسر سخنگوی آقای ترمپ به خبرنگاران گفت “سلسلۀ امضای این فرمان‌ها به روزهای دوم و سوم نیز ادامه یافته و مردم در روزها و هفته‌های آینده شاهد اجندایی برای تغییر واقعی خواهند بود.”

قرار است آقای ترمپ روز شنبه از مقر ادارۀ استخبارات مرکزی ایالات متحده یا سی آی ای دیدن کند. او این اداره و رئیس کنونی آن را به خاطر گزارشدهی در مورد دخالت روسیه در حملات سایبری بر کمپاین انتخابات امریکا به شدت مورد انتقاد قرار داده است.

مشاوران آقای ترمپ بیش از ۲۰۰ فرمان اجرایی را بررسی کرده اند که مسایل مرتبط با مراقبت‌های صحی، پالیسی اقلیمی، مهاجرت، انرژی و سایر موضوعات را احتوا می کند، اما مشخص نشده است که در آغازین روز چند فرمان را امضا خواهد کرد.

امضای فرمان‌های اجرایی آقای ترمپ را به جایگاه شبیه مدیر عامل یک شرکت قرار خواهد داد، تا زمانیکه مسایل شامل در فرمان از سوی قانونگذاران امریکایی تایید یا رد شود.

رئیس جمهوران پیشین ایالات متحده به شمول باراک اوباما نیز در نخستین هفته‌های کاری خود یک سلسله فرمان‌های اجرایی را امضا کرده بودند.

انتظار می‌رود که آقای ترمپ روند استخدام در حکومت فدرال را نیز متوقف کند و اقداماتی را برای تعدیل برخی مواد قانون کار در امریکا اتخاذ کند.

انتظار می رود که وضع محدودیت ورود شهروندان برخی از کشورها به ایالات متحده نیز از کارهای نخستین آقای ترمپ باشد تا زمانیکه سیستم دقیقاً سنجیده شده برای جلوگیری از ورود افراطگرایان به ایالات متحده به کار انداخته شود.

آقای ترمپ در جریان کارزار انتخاباتی خود پیشنهاد کرده بود که به ورود مسلمانان به ایالات متحده محدودیت وضع شود. اما فرمان اجرایی او در مورد مهاجرت بیشتر متکی به تابعیت خواهد بود تا اینکه مبنای دینی داشته باشد.

گزارش: رویترز

Advertisements