لیست کشته ها و زخمیان رویداد تروریستی قندهار منتشر شد

لیست کشته ها و زخمیان رویداد تروریستی قندهار منتشر شد

در انفجاری که روز گذشته در مهمان خانه مقام ولایت قندهار روی داد، شماری از مقامات بلندپایه و مأموران حکومتی قندهار و دیپلمات های امارات متحده عربی، کشته و زخمی شدند.
به گزارش خبرگزاری آوا، روز گذشته سه انفجار در مهمانخانه والی قندهار هنگامی به وقوع پیوست که این انفجارها زمانی رخ داد که همایون عزیزی، والی قندهار میزبان سفیر امارات متحده عربی در افغانستان بود.
لیست اسامی جان باختگان انفجار در مهمانخانه والی قندهار که از سوی منابع رسمی اعلام شده است به شرح ذیل می باشد:

۱. عبدالعلی شمسی، معاون والی
۲. شاه احمد سعید، رئیس امور خارجی ولایت قندهار
۳. داکتر نذیر یما قریشی، دیپلمات افغان در امریکا
۴. باز محمد جوزجانی، نماینده مردم جوزجان در ولسی جرگه
۵. سراج الدین سفری، عضو مجلس سنا
۶. پنج دیپلمات عربی
۷. دو نفر بر اثر سوختگی زیاد شناسایی نشده است.

لیست افراد زخمی این رویداد:
۱. همایون عزیزی، والی قندهار
۲. جمعه الکعبی، سفیر امارات متحده عربی
۳. شکیب، رئیس دفتر والی
۴. سلطان محمد
۵. شکیب
۶.هاشم کرزی
۷. خیر احمد
۸. محمد عمر
۹. عبدالرشید
۱۰. سید داوود
۱۱. اجمل
۱۲. مبارک ـ عرب
۱۳. عبدالمتین
۱۴. نعمت الله
۱۵. محمد ظاهر عبادی، مستوفی قندهار
۱۶. حاجی محمد صدیق، تاجر

مبادله پیام از طریق انفجار درمهمانسرای قندهار

ایران وهند مخالف انتقال ملا یعقوب ۲۸ ساله میراث گیر ملاعمر درمعیت جنرالان آی اس آی به قندهار اند
انفجار در مهمانسرای رسمی حکومت محلی قندهار، نسبت به دیگر اقدامات تروریستی یک اندازه متفاوت است. در پایگاه  مهم و جنوبی افغانستان چرا و برای چه منظوری دپلومات های عرب خلیج که عمدتاْ مبارزه علیه شبکه های ایران و هند در افغانستان را کلید زده اند، گردهم آمده بودند. ترییبات امنیتی سرسری گرفته شده بود. درین حادثه یما قریشی خسربره ( برادرزن حامد کرزی) نیز کشته شده است.

در اجندای حکومت که درغیاب مردم افغانستان تهیه شده، قندهار به عنوان دارالاماره طالبان یکی از بسترهایی است که تحت نام اقلیم خود مختار امارت اسلامی در نظر گرفته شده است. بخشی از حکومت افغانستان به همکاری حامد کرزی خواستار انتقال قدرت سیاسی تدریجی به طالبان و ایجاد یک نظام مشارکتی جدید مطابق تعاریف خود شان هستند.

عرب های خلیج که ازین برنامه پشتیبانی می کنند، خود را وارد گود ساخته اند. سیاست عرب گرایی دکترغنی اوضاع را پیچیده تر می کند وبدنه های باقی مانده افغانستان با پول عرب ها ویران خواهد شد. انفجار قندهار هشداری به انتقال شورای رهبری طالبان ( وابسته به آی اس آی) و معطوف به ایجاد اتاق های عملیاتی برای عربها است.گ.ا

مرتبط:
چرا هدف  ما توسط تروریست ها آسان است؟

قتل عام هموطنان ما توسط تروریستان مزدور در کابل، هلمند و قندهار محکوم می نمایم. خداوند به خانواده های غم دیده صبر بدهد و به مسوولین امور توان بدهد که از این ناکامی ها بیاموزند، به خود بنگرند و تمام نقاط انقطاع و ضعف داخلی را که فاجعه بار می آورد تثیبت و رفع نمایند. بیایید از فاجعه بعدی جلوگیری نماییم.

1. انفجار در سرک دارلامان به شیوه دیروزی تکراریست ولی نوع پاسخ نیروهای دولت نیز برای دشمن تکراری و قابل پیش بینی شده است. دشمن از تکتیک خویش بهره گرفته و ما با تکرار رفتار خویش آسان به حلقوم مرگ می رویم. همانند انفجار در ناحیه دوم نزدیک به وزارت دفاع این بار نیز انفجار اول فقط دام بود، برای کشانیدن مسوولین به نقطه انفجار و انفجار دومی فاجعه بزرگتر آفرید. لطفا بیاموزید و بیاموزانید.

2. سه سال است که دشمن سرک دارالامان را به حیث زون کشتار انتخاب کرده است. باید دلیل داشته باشد. گمان بر این است که در دور و بر این سرک خانه و یا خانه های محفوظ است که از آنجا به آسانی به ساحه هدف خودشان را می رسانند. لطفا ساحه را به اصطلاح مسلکی جاروب اطلاعاتی نمایید. اگر کسی اعتراض می کرد باید تفهیم کنید که بین امنیت بیشتر، خلوتگرایی پر از کشتار و حریم تعریف ناشده خصوصی یکی را انتخاب کنند.

3. وقتی به تحقیقات حادثه قندهار می پردازید تلاش نکنید که گذشت زمان و یا حادثه ای دیگر آن را از اذهان بزداید و فراموش شود. اگر این چنین حملات که سال هاست انجام می شود تحقیقات ریشه ای شوند تکرار آنها برای دشمن مشکل است. اگر حادثه حمله به رییس صاحب اسدالله خان خالد، استاد شهید رییس شورای صلح و دیگران را عمیق بررسی می کردیم حمله بر مهمانخانه والی قندهار شاید به این سهل و آسانی انجام نمی شد. یافته های تحقیقات ریشه ای را به صورت درس های عبرت در داخل نهادها همگانی سازید.

4. کشور و مردم ما در پهلوی صدها مشکل دیگر از نداشتن مهارت اولویت بندی در رنج است. حالا مانند هر وقت دیگر نیاز است شماری از شما در رده های بالای قدرت خودشان را از روزمرگی های کار و قدرت دور ساخته و فکر استراتژیک نمایند. از اینکه من اشراف و دسترسی دقیق اطلاعاتی ندارم شاید قضاوت من نادرست باشد ولی معلوم می شود که همه رهبری سکتور امنیتی به سطح عملیاتی و روزمرگی فرو رفته اند. تعدادی از شما باید از این حالت خود را بیرون کشید و برای درون نگری، خودسازی، تغییر شیوه، تغییر ساختار، تغییر شیوه پاسخ دهی و انتقام و بالاخره تثیبت مصیبت دشمن کار نمایید.

5. من در حالی که فداکاری ها، زحمت و وفاداری شما را به منافع بزرگ وطن از ته دل تمجید می نمایم و به شما درود می فرستم در عین حال می دانم که اگر تغییر ایجاد نکنید صرفا با دعا و ابراز امیدواری و ادامه روش ناکام وضعیت بهبود نخواهد یافت.

امرالله صالح

++++++++++++++++++

کرزی خود برادر زنش را به قتل رساند

t1larg-karzai-gi_

علت قتل برادر زنِ حامد کرزی (زینت کرزی) خود حامد کرزی است.

حامد کرزی در زمان زمامداری اش هزاران تروریست و طالب هراس افگن را از زندان ها آزاد ساخت و آنان را مستقیم و گاه غیر مستقیم یاری نمود.

خون شهدای حملات هراس افگنانه انتحاری همه به دوش حامد کرزی است. او در یک و نیم دهه حکومت اش که حمایت بی دریغ مالی و سیاسی جهان را با خود داشت، نخواست کشور را به سمت درست رهنمایی کند. زیرا منافع شخصی اش را در همین آشوب و خون ریزی می دید.

یما قریشی دیپلومات جوان که برادر زینت کرزی است، روز گذشته در انفجاری در داخل میهمان خانه والی قندهار کشته شد.

محمد صابر فهیم

++++++++++++++++++++++

وقوع انفجار در ناحیه اول شهرجلال آباد ولایت ننگرهار

مقامات محلی ننگرهار در شرق کشور می‌گویند که یک بمب جاگذاری شده کنار جاده‌ای در مربوطات حوزه اول شهر جلال آباد مرکز این ولایت انفجار کرده است.
به گزارش خبرگزاری آوا، این رویداد حوالی ساعت یازده قبل از ظهر امروز چهارشنبه (۲۲جدی) رخ داد.
عطالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار با تایید این رویداد گفته است که در این انفجار به کسی آسیب نرسیده است.
به گفته‌ی او هدف این انفجار موتر رنجر حامل نیروهای پولیس ملی بوده است اما به آن آسیب نرسیده است.
آقای خوگیانی افزوده است که پس از انفجار نیروهای پولیس ساحه را مسدود ساختند و پس از بررسی ها یک بمب کنار جاده‌ای دیگر را از کشف خنثی نمودند.

++++++++++++++++++++++

حمله انتحاری در هلمند با 12 کشته و زخمی

عصر روز گذشته حمله‌ انتحاری در منزلی که بزرگان قومی این ولایت در آن گردهم آمده بودند، به وقوع پیوست.

این حمله که در منطقه 2 شهر لشکرگاه اتفاق افتاد، 4 تن کشته و 8 تن دیگر زخمی شدند.

+++++++++++++++++++++++++++++++

معاون والی و پنج دیپلمات امارات متحده عربی در انفجار قندهار کشته شدند

_93353464__93351137_mediaitem93351136

منابع خبری امارات متحده عربی به نقل از دولت این کشور تایید کرده‌اند که پنج دیپلمات این کشور در انفجارهایی که شامگاه دیروز( سه شنبه ۲۱ جدی/ دی) در ولایت قندهار در جنوب افغانستان کشته شده‌اند.

امارات متحده عربی گفته که این افراد در حال اجرا طرح‌های “انسان دوستانه، آموزشی و توسعه‌ای” بودند.

این کشور به دلیل کشته شدن این دیپلمات‌ها سه روز عزای عمومی اعلام کرده‌است.

شیخ خلیفه بن زاهد، امیر امارات دستور داده که پرچم این کشور برای مدت سه روز در تمام این کشور به دلیل احترام به شهرواندان کشته شده‌اش، به صورت نیمه بر افراشته درآید.

صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت کشور/ داخله افغانستان در یک نشست خبری در کابل گفت که در انفجار قندهار ۱۲ نفر کشته و ۱۴ نفر زخمی شده‌اند.

همچنین، صمیم خپلواک، سخنگوی والی قندهار اعلام کرده که در اثر انفجار در مهمانخانه والی قندهارعبدالعلی شمسی، معاون والی قندهار که به شدت زخمی شده بود جان داده است.

ژنرال عبدالرازق، فرمانده پلیس ولایت قندهار تایید کرده که در این انفجار بازمحمد جوزجانی، نماینده مردم ولایت جوزجان در مجلس نمایندگان و سراج الدین صفری سناتور ولایت فاریاب در مجلس سنا نیز کشته شده‌اند.

او گفته که بمب در زیر مبل مهمان خانه والی کارگذاری شده بود.

به گفته فرمانده پلیس قندهار کار بازسازی در مهمانخانه والی قندهار جریان داشت و با استفاده از این فرصت مواد انفجاری به داخل مهمان خانه منتقل شده بود.

روز گذشته، صمیم خپلواک،که دو انفجار در مهمانسرای والی قندهار روی داده که باعث مرگ پنج نفر شده و دوازده نفر زخمی هم به جا گذاشته است.

_93357023_wj

باز محمد جوزجانی (سمت راست) و سراج الدین صفری

سخنگوی والی قندهارامروز(چهارشنبه ۲۲جدی/ دی) به بی‌بی‌سی گفت که در انفجار دیشب شاه احمد سعید، رئیس ارتباط خارجه ولایت قندهار، یما قریشی دیپلمات افغان در آمریکا، بازمحمد جوزجانی، نماینده مجلس و دو نفر دیگر که تاکنون شناسایی نشده نیز کشته شده‌اند.

_93353466__93350952_mediaitem93350951

یما قریشی خسربره ( برادرزن حامد کرزی)

در این انفجار همچنین همایون عزیزی والی ولایت قندهار، جمعه الکعبی، سفیر امارات متحده عربی در افغانستان و ۱۲ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

مقامات محلی می‌گویند که انفجارها در مهمانسرای والی قندهار حوالی ساعت ۷ شامگاه به وقت محلی و زمانی اتفاق افتاد که سفیر امارات همراه با والی قندهار و دیگر مقامات بلندرتبه این ولایت، مشغول صرف شام بودند.

سفارت امارت متحده در صفحه توییتر خود نوشته است که سفیر و دیپلمات‌های امارات متحده عربی برای گذاشتن سنگ بنای یک ساختمان یتیم خانه به ولایت قندهار رفته بودند.

ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرده که سفیر امارات متحده عربی به‌منظور کمک‌های بشری و افتتاح بنیاد خیریه‌النهیان به ولایت قندهار سفر کرده‌بود.

در خبرنامه ارگ آمده است که رئیس‌جمهور غنی به مسئولین مربوط دستور داد تا “حادثه تروریستی” در مهمان خانه والی قندهار را مورد بررسی دقیق قرار دهند.

تواب غورزنگ، سخنگوی مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری افغانستان در صفحه رسمی فیسبوک خود نوشته که به دستور آقای غنی، یک هیات به رهبری محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری افغانستان برای بررسی حادثه دیروز عازم ولایت قندهار شده‌است.

گروه طالبان مسئولیت این حمله را بدوش نگرفته و گفته است که شب گذشته در ولایت قندهار عملیاتی نداشته است. طالبان گفته است که این انفجار حاصل اختلاف داخلی میان مقام‌های دولت افغانستان بوده است.

_93354047_15977031_10205856695695111_3061434063571548305_n

_93353468__93353547_kandahar2

_93353470_c1t00wnxgaakk6s

_93354044_c1t0g9qweaa9hiv

++++++++++++++++++++++++++++++++++++

_93347796_0bf1b0c0-94f8-493e-86f5-5161f0969ef2

حمله قندهار؛ ‘والی قندهار و سفیر امارات زخمی شده‌اند

صمیم خپلواک، سخنگوی والی قندهار می گوید دو انفجار در مهمانخانه والی قندهار باعث مرگ پنج نفر شده و دوازده نفر زخمی به جا گذاشته است.

سخنگوی والی قندهار به بی‌بی‌سی گفت که همایون عزیزی، والی قندهار و جمعه محمد عبدالله الکعبی، سفیر امارات در افغانستان در میان زخمیان این انفجارها هستند. آقای خپلواک همچنین افزود که هر دو زخم های خفیفی دارند، ولی به گفته او عبدالعلی شمسی، معاون والی قندهار به‌شدت زخمی شده است.

بعضی گزارش ها آمار کشته ها را تا ۱۴ نفر ذکر می کند.

مقامات محلی می‌گویند که انفجارها در مهمانخانه والی قندهار حوالی ساعت ۷ شامگاه به وقت محلی زمانی اتفاق افتاد که سفیر امارات همراه با والی قندهار و دیگر مقامات بلندرتبه این ولایت، مشغول صرف شام بودند.

به گفته آقای خپلواک در این مهمانی فرمانده پلیس قندهار و رئیس امنیت این ولایت نیز حضور داشتند.

سفیر امارات امروز به قندهار رفته بود و ساختمان یک دارالایتام را درین شهر افتتاح کرد.

وزارت خارجه امارات با انتشار خبرنامه‌ای اعلام کرده که در انفجار قندهار سفیر این کشور در افغانستان و شماری دیگر از دیپلمات‌های این کشور در افغانستان زخمی شده‌اند.

پیشتر ژنرال عبدالرازق، فرمانده پلیس قندهار گفته بود که در این حمله “۱۲ نفر زخمی شده‌اند.”

اما او در مورد هویت کشته‌شدگان جزییات ارائه نکرده است.

او گفته که مواد منفجره در زیر مبل مهمانخانه جاگذاری شده بوده است.

مأمون درانی، گزارشگر بی‌بی‌سی در قندهار به نقل از مسئولان بیمارستان قندهار می‌گوید که در مورد شمار تلفات این حادثه آمار ضد و نقیض ارائه شده است و احتمال دارد که دیپلمات‌های اماراتی نیز در میان کشته‌شدگان باشند.

هنوز کسی مسئولیت این انفجار را به عهده نگرفته است

_93347797_02b0e352-0c17-4105-b2e9-5891d195da53.

 
وزارت خارجه امارات با انتشار خبرنامه‌ای اعلام کرده که در انفجار قندهار سفیر این کشور در افغانستان و شماری دیگر از دیپلمات‌های این کشور در افغانستان زخمی شده‌اند

پیشتر دو بمبگذاری در کابل، پایتخت افغانستان حداقل ۳۰ کشته و حدود ۷۰ مجروح بر جای گذاشت.

این دو حمله به صورت هماهنگ و در ساعت شلوغ روز در خیابانی در نزدیکی ساختمان پارلمان رخ داد.

شاهدان می‌گویند یکی از این حملات توسط یک بمبگذار انتحاری پیاده صورت گرفت و حمله دیگر با یک خودرو بمبگذاری شده.

به گفته مقام‌ها خودرو زمانی منفجر شده که نیروهای امنیتی به محل انفجار اول آمدند.

طالبان بلافاصله بعد از این حمله با صدور بیانیه‌ای مسئولیت حمله را بر عهده گرفتند و اعلام کردند که هدف حمله اعضای اداره امنیت ملی افغانستان بوده است.

پیشتر در طول روز حمله انتحاری دیگری در شهر لشگرگا مرکز ولایت هلمند رخ داد که ۷ کشته و ۴ زخمی بر جا گذاشت

_93347790_0ebef03a-bab1-4d63-aafb-5d91c1b1e36c

++++++++++++++++++++++++++++++++++.

کابل /150شمار کشته و زخمی های دو حمله انتحاری کابل به بیش از صد تن افزایش یافت

طالبان با دو حمله انتحاری بیش از یکصد و پنجاه تن را در کابل کشته و زخمی کردند.
در میان زخمی های این حملات انتحاری، رحیمه جامی نماینده مردم هرات در مجلس و آمر حوزه ششم امنیتی مشاهده شده اند.

به گزارش سایت بنقل از شبکه اطلاع رساني افغانستان، حوالی ساعت چهار بعد از عصر امروز، یک انفجار مهیب در برابر دروازه الحاقیه شورای ملی واقع در جاده دارالامان شهر کابل به وقوع پیوست. در این انفجار یک موتر نوع کرولا منفجر شد.
گفته می شود که راننده موتر کرولا خود را همراه با مواد انفجاری در موتر منفجر کرده است.
این حمله در برابر دروازه ریاست پنج امنیت ملی رخ داد.

سپس نیروهای امنیتی به محل رویداد رسیدند که موتر دوم انتحاری منفجر شد.
در کنار این انفجار یک اتوبوس مملو از جمعیت قرار داشت که بکلی تخریب گردیده و مسافران آن کشته و یا زخمی شدند.

خبرنگار افتخاری ما از محل رویداد گزارش می دهد که در این دو حمله انتحاری بیش از یکصد و پنجاه تن کشته و زخمی شده اند.
شاهدان در محل اذعان داشتند که بیش از 50 جسد بیجان که احتمالا کشته شده بودند از محل انتقال یافتند و بیش از یکصد تن دیگر زخمی شدند که به شفاخانه منتقل شدند.

دقایقی پیش سخنگوی طالبان در صفحه توییتر خود مسوولیت این حملات را برعهده گرفت.

 

انفجار در کابلانفجار در کابل

انفجار در کابل

انفجار در کابل

انفجار در کابل

انفجار در کابل

انفجار در کابل

انفجار در کابل

انفجار در کابل

ویدیو

خبر ویدیویی انتحاریان کرزی/ احمدزی

فوری: جزئیات تازه از محل انفجار مرگبار عصر امروز در دارالامان

 
Advertisements