hamzabinladen

امریکا نام حمزه بن لادن را در لیست سیاه نوشت

حمزه بن لادن، که اکنون ۲۷ ساله‌است، در سال ۲۰۱۵ میلادی به حیث یک عضو القاعده شناخته شد و یکی از جانشینان احتمالی پدرش به شمار می‌رود

ایالات متحده امریکا روز پنج‌شنبه (۱۶ جدی) حمزه بن لادن، پسر اسامه بن لادن، رهبر پیشین شبکۀ القاعده، را تحریم کرد و نام او را در لیست سیاه نوشت.

حمزه بن لادن، که اکنون ۲۷ ساله‌است، در سال ۲۰۱۵ میلادی به حیث یک عضو القاعده شناخته شد و یکی از جانشینان احتمالی پدرش به شمار می‌رود.

بر بنیاد این تحریم‌ها، حمزه بن لادن نمی‌تواند به ایالات متحده برود؛ نمی‌تواند در این کشور ملکیت داشته باشد و یا با شرکت‌های امریکایی داد و ستد کند.

او پس از این که پدرش در سال ۲۰۱۱ توسط نیروهای امریکایی کشته شد، در چندین پیام صوتی، از شبکۀ القاعده خواست که بر اهداف غربی‌ها حمله کند.

پس‌از کشته‌شدن اسامه، معاون وی، ایمن‌الظواهری، که در مصر زنده‌گی می کند، زمامت امور القاعده را عهده‌دار است، ولی حمزه اسامه نیز در پیام‌های صوتی‌اش از هواداران القاعده خواسته‌است که راه پدرش، بن‌لادن، را ادامه دهند.

او چندی پیش از مسلمانان، که در غرب زنده‌گی می‌کنند خواسته بود که از حملات اخیر بر اروپا الگو بگیرند و حملات مشابه انجام بدهند.

وزارت امور خارجۀ امریکا گفت که در سال ۲۰۱۵ حمزه بن‌لادن از هواداران این گروه خواسته بود که بر منافع امریکا، فرانسه و اسراییل در واشنگتن، پاریس و تل‌آویو حمله کنند.

نظر به لیست تحریم‌های اقتصادی ایالات متحده، حمزه در سال ۱۹۸۹ در شهر جده سعودی به دنیا آمد و خیریه صبار، یکی از چهار زن ارشد بن لادن مادر او است.

شهروندان امریکا و شرکت‌های تجاری این کشور با افرادی که به حیث تروریست شناخته شده‌اند، از هر گونه داد و ستد جلوگیری می‌کنند.

Advertisements