15027933_938313436300967_8898223304797064259_n

جنرال امین الله امرخیل، فرمانده پولیس ولایت غزنی می گوید که حضور فعال مافیا بعد از گروه های تروریستی دومین مشکل عمده امنیت در مربوطات این ولایت و به خصوص در شهر غزنی است.

آقای امرخیل هر چند از افراد این گروه ها نام نبرد، اما گفت این گروه ها بیشتر از نام دموکراسی و آزادی بیان سوء استفاده می کنند و به‌دنبال اهداف شوم شان هستند.

آقای امرخیل گفت که گروه های مافیایی فعال مانع تطبیق قانون از سوی پولیس و نهاد های قضایی شده و همواره برای جلوگیری از کشتن تروریستان و بازداشت آنها در کارهای پولیس مداخله می کنند.

امرخیل در این مورد گفت: فعالیت جنگجویان طالب، داعش و گروه های مافیایی سازمان یافته از مشکلات اساسی امنیتی در ولایت غزنی است. همین گروه های مافیایی مانع تطبیق قانون می شوند، اگر ما یک تروریست و یا یک سارق را بازداشت کنیم در کار ما مداخله می کند و به کار های فرمانده پولیس و سارنوالی هم مداخله دارند.

وی هر چند از افراد این گروه ها نام نبرد اما گفت این گروه ها بیشتر از نام دموکراسی و آزادی بیان سو استفاده می کنند و بدنبال اهداف شوم شان هستند.

به گفتۀ امرخیل، این گروه ها در تبانی با شورشیان دست به ایجاد وحشت و دهشت می زنند، هر چند برخی از این افراد از سوی امنیت ملی بازداشت شده اند اما پولیس نیز تلاش می کند تا چنین افراد را شناسایی و بازداشت کند.

آقای امرخیل در مورد موانع تأمین امنیت گفت: اجرای وظیفه در ولایت غزنی بسیار مشکل است زیرا این جا چنین گروه های مافیایی وجود دارد، در صورتی که امنیت تأمین و قانون تطبیق شود این گروه ها منافع خود را به دست آورده نمی توانند.

جنرال امرخیل گفت اکنون تشکیلات نیروهای امنیتی و دفاعی در این شهر برای تأمین امنیت کافی نیست هر چند در سال جاری تعدادی از نیروهای امنیتی به غزنی فرستاده شدند اما نیاز به نیروهای بیشتر است.

او همچنان از حکومت مرکزی خواست که به مقام های محلی صلاحیت داده شود که از اقدامات پولیس غزنی علیه چنین گروپ های مافیایی حمایت کند.

Advertisements