فرد جعل کار که خود را نماینده شورای امنیت ملی می خواند، بازداشت شد

شورای امنیت ملی کشور اعلام کرد که فرد جعل کار که خود را در شماری از ولایت های شمالی کشور نماینده این اداره معرفی کرده بود، در ولایت بلخ بازداشت شده است.

فرد جعل به قوماندان امنیه بغلان و ولسوال بغلان مرکزی تقدیر نامه اهدا کرده است

فرد جعل به قوماندان امنیه بغلان و ولسوال بغلان مرکزی تقدیر نامه اهدا کرده است

دفتر مطبوعاتی شورای امنیت ملی در بیانیه ای نگاشته است که: فرد جعل كارى به اسم سردار زمرى داود كه حين سفر به برخى ولايات شمالى كشور از آدرس شوراى امنيت ملى سؤ استفاده کرده و خود را هيات و نماينده شوراى امنيت ملی معرفى كرده بود، توسط نيروهاى ارتش ملى بازداشت شد.
در بیانیه این اداره آمده است که این فرد اكنون در توقيف خانه ریاست امنيت ملى تحت تحقيق قرار دارد.
جعل و تذوير بر اساس قوانين نافذه افغانستان جرم پنداشته مى شود و فرد دستگیر شده نیز تلاش کرده برای رسیدن به اهداف خود اقدام به جعل و تذوير اسناد شورای امنیت ملی کند.
دفتر شوراى امنيت ملى به تمامى نهاد هاى امنيتى و ملكى خبر داده است كه بدون ابلاغيه رسمى، بالاى چنين اشخاص مشكوك اعتماد نكنند.
در بیانیه اما در مورد این که سردار زمری حین دیدار با مقام های محلی ولایت های شمالی چی کاری انجام داده، جزئیات بیشتر ارایه نشده است.

پیش از بیانیه شورای امنیت اما در صفحه اجتماعی فیسبوک در مورد این فرد مطالبی منتشر شد که گویا او با تقدیر نامه های جعلی از آدرس شورای امنیت ملی وارد بلخ شده و خود را نزد قوماندان قول اردوی شاهین، هیات با صلاحیت شورای امنیت ملی می خوانده بود.

عکس از شبکه اجتماعی فیسبوک

عکس از شبکه اجتماعی فیسبوک

در این مطلب آمده است که قوماندان قول اردوی شمال دو بال هلیکوپتر نظامی را آماده می کند تا این فرد را به ولایت بغلان انتقال دهد، با رسیدن به بغلان این فرد مورد استقبال گرم مقام های محلی قرار می گیرد.
فرد جعل کار به قوماندان امنیه بغلان و ولسوال بغلان مرکزی تقدیر نامه های جعلی اهدا کرده است.

گفته شده این فرد مبالغ هنگفت مالی نیز به گونه رشوه از مقامات محلی چندین ولایت دریافت کرده اما این موضوع از سوی شورای امنیت ملی تایید نشده است.