0e11c6f4-f749-4d9c-bede-2034ad535aa0_cx4_cy0_cw96_w987_r1_s_r1

فیصلۀ ارگ در مورد سرنوشت سیاسی عطا محمد نور چی خواهد بود؟

منابع نزدیک به عطا محمد نور می‎گویند که هیچ‌گونه گفتگوی در مورد تغییر و تبدیل سرپرست بلخ، میان عطا محمد نور و رئیس جمهور غنی صورت نگرفته‎است.

منیر فرهاد سخنگوی آقای نور به رادیو آزادی گفت رئیس جمهور کشور با گروه‎های مختلف جامعه در دفتر سیاسی سرپرست بلخ دیدار داشت و در رابطه ممکن نظر سنجی نیز انجام داده باشد، اما در هیچ یکی از نشست‎های رئیس جمهور با فعالان مدنی و اعضای شورای ولایتی، کارمندان ادارات دولتی حضور نداشتند.

فرهاد: در مورد سرپرستی والی بلخ هیچ نظر خواهی بین سرپرست بلخ و غنی رد و بدل نشده‎است.

فرهاد: در مورد سرپرستی والی بلخ هیچ نظر خواهی بین سرپرست بلخ و غنی رد و بدل نشده‎است.

منیر فرهاد در رابطه گفت:

“در مورد سرپرستی ولایت بلخ هیچ‌گونه نظر خواهی و صحبت بین سرپرست والی بلخ و شخص جلاالتماب رئیس جمهور رد و بدل نشده‎است.”

پیش از این افضل حدید رئیس شورای ولایتی بلخ به رادیو آزادی گفته‌بود که آنان در دیدار با رئیس جمهور خواهان ختم سیستم سرپرستی ادارات دولتی در بلخ شدند و آقای غنی نیز به آنان تعهد کرده‎است تا این مشکل را هر چی زودتر رفع کند.

قبلاً شماری از رسانه‎های ملی و بین‌المللی گزارش کرده‌بودند که عطا محمد نور به دلیل ایجاد اختلاف میان وی و داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه کشور، در تلاش نزدیکی به ارگ است.

با استناد بر گزارش‎های منتشر شده که در بعضی از دیدارهای صورت گرفته میان رئیس جمهور غنی و عطا محمد نور هر دو طرف به توافق رسیده‎اند تا یکی از نزدیکان آقای نور به عنوان والی بلخ معرفی شود و خودش در نزدیکی با رئیس جمهور در ارگ قرار بگیرد.