وکلا در بدل توقف استیضاح وزرا؛ خواهان عدم برگزاری انتخابات پارلمانی شدند

اعضای مجلس نمایندگان برای این که آنان وزیران را استیضاح نکنند از حکومت خواسته اند که باید انتخابات پارلمانی در کشور برگزار نشود

.

اعضای مجلس نمایندگان برای این که آنان وزیران را استیضاح نکنند از حکومت خواسته اند که باید انتخابات پارلمانی در کشور برگزار نشود.

اعضای مجلس نمایندگان برای این که آنان وزیران را استیضاح نکنند از

حکومت خواسته اند که باید انتخابات پارلمانی در کشور برگزار نشود.
به نقل از روزنامه مدنیت، شماری از نمایندگان مجلس از حکومت خواسته اند درصورتی استیضاح وزرا را متوقف می کنند که انتخابات پارلمانی دیر هنگام برگزار شود.
منبع که با این روزنامه صحبت کرده گفته است که انتخابات پارلمانی باید سه سال بعد هم زمان با انتخابات ریاست جمهوری کشور برگزار شود.
مجلس نمایندگان کشور حدود یک هفته قبل استیضاح وزیران را روی دست گرفت که تا کنون برای ۶ وزیر در سمت شان رای اعتماد داده و ۷ وزیر را تا هنوز سلب صلاحیت کرده است.
در بین وزیران که تا هنوز از مجلس رای اعتماد نگرفته اند وزیر خارجه کشور نیز شامل است که سلب صلاحیت صلاح الدین ربانی واکنش هایی در افغانستان به وجود آورده است.
این در حالی است که کمیته گزینش کار خود را به پایان رسانده و در آخرین مورد، نامزدان پیشنهادی کمیسیون‌های انتخابات و شکایات انتخاباتی را به ریاست جمهوری معرفی کرده است.
گفته می شود که در حال حاضر هیاتی بلند رتبه به شمول رییس ‌جمهور، رییس اجرایی، معاون دوم ریاست جمهوری، لوی سارنوال مصاحبه‌ های نهایی را با این نامزدان پیشنهادی آغاز کرده‌ اند.
برخی ها بر این باور هستند که با معرفی اعضای این دو کمیسیون، کار رسمی کمیسیون مستقل انتخابات شروع گردیده و زمان برگزاری انتخابات پارلمانی نیز مشخص می شود.
پیش از این اما رییس جمهور کشور اعلام کرد وزیران که از سوی مجلس سلب صلاحیت شده اند تا تصمیم دادگاه عالی کشور می توانند به کار خود ادامه بدهند.
در همین حال برخی از کارشناسان درکشور می گویند که مجلس نمایندگان افغانستان معیادش گذشته و برای این که به کرسی مجلس باقی بمانند قانون را رد کرده اند.
آنان بر این باور هستند کسی که قانون را رد کرده است چگونه می تواند قانون گزاری کنند و وزرا را استیضاح کند.

Advertisements