13950816160743549123744

روایتی نو از تولید هروئین؛ چرا آمریکایی‌ها ترکیب شیمیایی «استیک انیدرید» را وارد افغانستان کردند

تحلیلگر برجسته پاکستانی در یادداشتی به چرایی ورود گسترده ترکیب شیمیایی «استیک انیدرید» به افغانستان توسط آمریکایی‌ها و تولید حجم انبوهی از هروئین در این کشور پرداخته است.
به گزارش  به سایت همایون بنقل ازخبرنگار خبرگزاری تسنیم در اسلام‌آباد، ندیم شهرزاد روزنامه‌نگار و تحلیلگر برجسته پاکستانی در یادداشتی اختصاصی نوشت: بزرگترین درآمد در دنیا نقت است و آن کسانی که نفت را در کنترل خود قرارداده‌اند اقتصاد جهان را کنترل می‌کنند.
در دنیا دومین درآمد، خرید و فروش اسلحه است و چنین بر میاید که بزرگترین درآمد دنیا در دست آمریکا است و حدود 50 درصد از این درآمد را از طریق فروش اسلحه تأمین می‌کند و به همین خاطر است که آمریکا روزانه در دنیا در حال جنگ‌افروزی است ولی تعداد معدودی از مردم دنیا این را می‌دانند که سومین درآمد دنیا از طریق خرید و فروش مواد مخدر تأمین می‌شود و چون این کار به طور غیرقانونی انجام می‌شود بسیاری مردم از آن اطلاعی ندارند و هیچ اسناد و مدارکی برای آن وجود ندارد.

سازمان سیا آمریکا (CIA) بزرگترین سازمان اطلاعاتی جهان است که هزینه‌های تمام عملیاتهای نظامی دنیا توسط بودجه این سازمان تأمین می‌شود و این هزینه‌ها چندین برابر بیشتر از بودجه‌ای که به این سازمان تعلق گرفته، است
و این را باید در خاطر داشته باشیم که حدود 90 درصد از درآمد سازمان سیا آمریکا ،از طریق فروش موادمخدر تأمین می‌شود.

در دنیا دو کشوربیشترین مواد مخدر را تولید می‌کنند یکی میانمار در نزدیک چین و مناطقی از تایلند است که آن را مثلث طلایی هم می‌گفتند و در بازه‌ای یکی از بزرکترین مناطق تولیدکننده مواد افیون بود، دومین کشور افغانستان است که امروزه به آن هلال طلایی گفته می‌شود و حدود 90 در صد افیون و هروئین دنیا را تولید می‌کند و بیشترین افیون در مناطقی تولید می‌شود که تحت کنترل آمریکا است.

هنگامی که مجاهدین، افغانستان را به طور کامل تحت کنترل قرار داده بودند، ملا عمر رهبر اسبق طالبان در جولای سال 2000 کاشت خشخاش را غیراسلامی اعلام کرد و به‌طور کامل آن را تحریم نمود و آن موقع دنیا برای اولین بار دچار کمبود شدید تریاک و هروئین شد.

پس از حمله آمریکایی‌ها به افغانستان، کشت و برداشت تریاک در افغانستان بیشتر شد و به نظر می‌رسد در این مدت سازمان سیا آمریکا از طریق پولهای به دست آورده از طریق فروش تریاک افغانستان، بانکهای ورشکسته خود را از سقوط نجات داد.

تعداد کمی از مردم از این مطلع هستند که چرا کانتینرهای ناتو حاوی ماده «استیک انیدرید» به افغانستان می‌رود و تاکنون کسی جرأت پرسیدن این سؤال را نداشته که این ماده شیمیایی چرا و با چه هدفی در افغانستان استفاده می ‌شود، باید دانست که این ماده شیمیایی است که تریاک را به هروئین تبدیل می‌کند.

گفته شده است که سازمان سیا (CIA) برخی از مردم را برای این کار مشغول فعالیت کرده است که برخی از آنها از افراد نزدیک به رئیس‌جمهور سابق افغانستان هستند که در صورت حضور یک دولت غیرقانونی در افغانستان این افراد از ثروتمندترین افراد جهان شناخته می‌شدند.

یکی از علل عمده دلایل برای حمله آمریکا به افغانستان، به‌دست آوردن مجدد کنترل کسب و کار هروئین بود و که جز اقدامات سازمان سیا بود.

نکته شگفت‌آور این است که بیشترین مصرف هروئین در اروپا و ایالات متحده است و عاملان سازمان سیا (CIA) مسیحیان آمریکایی نیستند و بلکه یهودیانی هستند که در دنیا در حال آشوب در جهان بوده و برای آنها مهم نیست که این هروئین جان چه کسانی را می‌گیرد حال آنها چه مسلمان باشند چه مسیحی.

Advertisements