بزرگی پاغنده های برف به اندازه یک متر- عکس

بارش دانه‌های یک متری برف در سواحل روسیه! + تصاویر

بارش دانه‌های بزرگ برف مردم سیبری را شگفت‌زده کرده است

به گزارش  بی‌بی‌سی،‌ روز گذشته (شنبه) خلیج “اوب” در شمال غربی سیبری شاهد یک پدیده طبیعی نادر و شگفت‌انگیز بود. از اوایل روز گذشته، ساحل این منطقه در حاشیه اقیانوس منجمد شمالی با دانه‌های برفی پوشیده شده است که قطر برخی از آنها به یک متر هم می‌رسد. ساکنان این منطقه می‌گویند در طول عمر خود در این منطقه سردسیر دانه‌های برفی به این بزرگی ندیده‌اند
.
بارش دانه‌های یک متری برف در سواحل روسیه! + تصاویر
مقامات ادارات محلی هواشناسی سیبری، در توجیه این پدیده جوی نادر، دلیل بزرگ بودن این دانه‌های برف را برودت بیش از حد هوا در لایه‌های فوقانی جو و توفان‌های شدید اعلام کرده‌اند. به اعتقاد آنها، دانه‌های برف در طول مسیر خود به دلیل برودت هوا با دانه‌های دیگر ترکیب شده  و بر اثر توفان شدید و اصطکاک با یکدیگر، شکل کروی به خود گرفته‌اند
.
بارش دانه‌های یک متری برف در سواحل روسیه! + تصاویر
گفته می‌شود مشابه این پدیده جوی نادر در دسامبر 2014 در خلیج فنلاند و در دسامبر 2015 برروی دریاچه میشیگان نیز مشاهده شده است؛ اما مردم روسیه می‌گویند این اولین باری است که شاهد چنین پدیده‌ای هستند
.
بارش دانه‌های یک متری برف در سواحل روسیه! + تصاویر

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++.

کشف فرودگاه بشقاب های پرنده در مریخ

639006

(ویدیو)

کشف فرودگاه بشقاب های پرنده در مریخ

کشتی فضائی موجودات آسمانی باید دایروی شکل با 1.5 کیلومتر قطر باشد.

دانشمندان که مصروف مطالعه تمدن های کیهانی هستند، از تصاویرفلمبرداری شده توسط کمره HiRISE دستگاه فضائی MRO که مصروف مطالعه مریخ از نزدیک میباشد، چنین درک کردند، متراقبه خط دایروی را در سطح مریخ کشف کردند و گمان دارند که آن فرودگاه کشتی های فضائی موجودات خارج از نظام شمس “بشقاب های پرنده” میباشد.

روزنامه “مسکووفسکی کمسومالس” می نویسد: به نظر دانشمندان، کشتی فضائی موجودات آسمانی باید دایروی شکل با 1.5 کیلومتر قطر باشد

دانشمندان که مصروف مطالعه تمدن های کیهانی هستند، تاکید میکنند که قطر ناشی از سقوط شباب آسمانی در سطح مریخ نه چندان منظم می باشد.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++.

علمی -40 چاقوی فلزی از معده بیمار هندی خارج شد! + تصاویر

تیمی از جراحان در هند در عمل جراحی 5 ساعته 40 چاقوی فلزی را از معده بیماری که میلی غیرقابل کنترل به خوردن چاقو دارد، بیرون آوردند

به گزارش پرس تی وی ، این مرد 42 ساله که نامش فاش نشده است، پس از شکایت از شکم درد و ضعف، به بیمارستان شهر گورداسپور در ایالت پنجاب در شمال هند منتقل شد.

40 چاقوی فلزی بلعیده شده از معده بیمار هندی خارج شد! + عکس
پزشکان وقتی نتیجه سونوگرافی از معده این مرد را دیدند متحیر شدند؛ چرا که در معده وی ده‌ها چاقو وجود داشت.
این چاقوها طی بیش از دو ماه گذشته بلعیده شده بودند، زیرا بیمار از «مزه آنها خوشش آمده بود».
40 چاقوی فلزی بلعیده شده از معده بیمار هندی خارج شد! + عکس
دکتر جیتیندِر مالهوترا، مدیر بیمارستان، مورد این مرد را تکان دهنده‌ترین موردی دانسته که در زندگی حرفه‌ای 20 ساله‌اش دیده است.
دکتر مالهوترا گفت: «هنگامی که تشخیص را آغاز کردیم. از فهمیدن علت درد متحیر شدیم. یک سونوگرافی انجام دادیم که نشان داد توده‌های سرطان مانندِ جامدی در معده او وجود دارد. سپس بیمار به ما گفت که میلی غیرقابل کنترل به خوردن چاقو دارد. آنچه شگفت آور است این است که او در دو ماه گذشته چاقو بلعیده است.»
40 چاقوی فلزی بلعیده شده از معده بیمار هندی خارج شد! + عکس
بر اساس گزارش‌ها، حال عمومی بیمار پس از عمل جراحی موفقی که داشته، خوب گزارش شده و قرار است طی چند روز آینده از بیمارستان مرخص شود
+++++++++++++++++++++++++++.

.

جشن بزرگ خداحافظی زن کالیفرنیایی پیش از “خودکشی قانونی

CDA10CB5-B925-44C0-85C6-F0874B17E30D_cx0_cy9_cw0_w987_r1_s_r1

یک زن اهل کالیفرنیا، که به بیماری غیرقابل علاجی مبتلا بود، پیش از استفاده از داروی تجویز شده به منظور پایان دادن به زندگی خود، یک جشن بزرگ دو روزه برگزار و برای آخرین بار با دوستان و بستگان خود دیدار و خداحافظی کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، بتسی دیویس قبلا همه دوستان و اقوام را از جزئیات تصمیم خود آگاه کرد. او از مهمان‌هایش با انواع نوشیدنی‌ها، کوکتل‌ها و همچنین پیتزای محبوبش، که همیشه از یک رستوران محلی می‌خرید، پذیرایی کرد.

این هنرمند ۴۱ ساله، به بیماری “اسکلروز جانبی آمیوتروفیک” یا “لو گهریگ” مبتلا بود؛ بیماری که دستگاه عصبی مغز و نخاع را به صورتی پیش رونده و غیرقابل ترمیم از بین می‌برد و در حال حاضر درمانی برای آن وجود ندارد.

وی نخستین شهروند کالیفرنیاست که از قانون جدید “حق پایان دادن خودخواسته به زندگی” در آن ایالت استفاده کرد و با استفاده از داروی تجویز شده از سوی پزشک، به زندگی‌ خود پایان داد. این قانون در چهار ایالت دیگر آمریکا نیز به اجرا در آمده است.

یک پرده بزرگ هم برای نمایش فیلم مورد علاقه خانم دیویس در آن خانه واقع در جنوب کالیفرنیا نصب شده بود، که همه ۳۰ مهمان او با هم به تماشای “رقص حقیقت” نشستند و پس از پایان فیلم، برای آخرین بار او را بوسیده و محل را ترک کردند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس از قول یکی از مهمانان به نام نیلز الپرت نوشت، “برای من و سایرین خیلی سخت بود که با این موضوع روبرو شویم؛ اما در نهایت هیچ شکی هم نداشتیم که فقط و فقط به خاطر او به آنجا خواهیم رفت.”

وی در دعوتنامه‌ای که چند هفته پیش از مراسم جشن برای دوستان و بستگان خود فرستاد، توضیح داده بود که این مهمانی با مهمانی‌های دیگری که قبلا رفته‌اید تفاوت دارد و لازم است که از نظر احساسی، آرام و پرطاقت باشید.

با این حال او تنها یک شرط برای آنها گذاشته بود و آن این که هیچ کس نباید جلوی او گریه کند.

بتسی دیویس همانطور که بر روی تخت مخصوص خود خوابیده بود، پس از پایان دو روز جشن در سوم مرداد ماه، به کنار تپه‌ای برده شد و در آنجا با خوردن دارویی که دکتر قبلا به او داده بود، این دنیا را برای همیشه ترک کرد.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

عروس و داماد برهنه دستگیر شدند

یک عروس و داماد کولی امریکایی درست بعد از خروج از کلیسای محل برگزاری مراسم ازدواجشان توسط پلیس بازداشت شدند.

 این عروس و داماد عجیب در اعتراض به قانون ممنوعیت برهنگی در خیابان ها و مکان های عمومی در شهر سانفرانسیسکو بعد از مراسم ازدواجشان به صورت کاملا برهنه در حالی که عروس تنها تور عروسی روی سر داشت وارد خیابان شده و به جشن و پایکوپی پرداختند.

عروس 44 ساله این مراسم یک فعال سیاسی ضد حکومت است که بارها توسط پلیس بازداشت شده است و داماد 20 ساله نیز به پیروی از او در این کار شرکت کرده بود.

به گفته خبرنگاران این عروس بعد از دستگیری توسط پلیس به خبرنگاران و افرادی که در محل حاضر بودند، گفت: این مراسم اعتراض به قانون منع برهنگی در اجتماع است. هرکس حق دارد آنطور که دوست دارد وارد خیابان شود. من مطمئنم مردم سانفرانسیسکو از ما حمایت خواهند کرد. ماموران پلیس این شهر بلافاصله با حضور در محفل این عروس و داماد که در حال رقص در پیاده رو بودند با پتو بدن آنها را پوشانده و سپس آنها را به بازداشتگاه منتقل کردند.

 

از سال 2012 میلادی برهنگی در خیابان، وسایل نقلیه و مجامع عمومی در شهر سانفرانسیسکو امریکا ممنوع بوده و با قانون شکنان برخورد می شود
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++.

618675_359

هواپیمای اختصاصی پوتین برای فرار از پایان جهان

 

روسیه از جدیدترین هواپیمای مخصوص سران این کشور، برای استفاده در مواقع خطر رونمایی کرد.

وزارت دفاع روسیه جدیدترین هواپیمای مخصوص فرار سران  این کشور از وقایع آخرالزمانی را تحویل گرفت. این دومین هواپیمایی است که کرملین از دسامبر سال 2015 به این منظور طراحی و ساخته است.

دولت پوتین این هواپیمای سفارشی و مخصوص، با نام ایلیوشین-96-400، را از شرکت هواپیماسازی “ورونزه” دریافت کرده است. مشخص نیست چرا روسیه تصمیم گرفته تا ساخت این چنین هواپیماهایی را در سال های اخیر افزایش دهد؛ اما بسیاری از سران امنیتی نگران هستند این اقدام به نشانه آمادگی روسیه برای نبرد با کشورهای هسته ای ناتو باشد

یکی از تحلیلگران نظامی در این باره اظهار کرد: “استفاده از این مراکز فرماندهی هوایی به روسیه اجازه می دهد تا هرگونه حمله احتمالی را با قاطعیت پاسخ دهد. هر کشوری که امنیت و تمامیت ارضی روسیه را تهدید کند، با تلافی جدی و قاطعانه مواجه خواهد شد

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++.”

 

1035482

نزدیک شدن «سیاره مرگ و رنج» به زمین

سایت «اسکای نیوز» نوشته است که احتمال سقوط جرم فضایی و تخریب کامل سیاره زمین وجود دارد.

این جرم فضایی بزرگ ابعاد با سرعت بیش از 100 هزار کیلومتر در ساعت به طرف زمین حرکت می کند و ممکن است با سیاره زمین برخورد کرده و منجر به مرگ و رنج شود.

دانته لائورت کارشناس ناتو مشغول بررسی این جرم فضایی است. وی میگوید: «طبق ارزیابی های ما، احتمال برخورد یک در 2700 است و در فاصله سال های 2175 تا 2196 این اتفاق خواهد افتاد.

با این حال، به گفته دانشمندان، ممکن است تا آن زمان علم به اندازه ای پیشرفت کند که بتواند مسیر حرکت این جرم فضایی را منحرف سازد.

این دانشمند علاقه زیادی دارد که در سال 2135 بتواند شاهد حوادث مرتبط با این جرم فضایی باشد

++++++++++++++++++++++++++++.

160731070616_us_skydiver_624x351_ap

عکس‌خبر؛ رکورد سقوط آزاد بدون چتر شکسته شد+ ویدیو

رای اولین بار یک آمریکایی موفق شد بدون استفاده از چتر نجات از ارتفاع بیش از ۷۵۰۰ متری سقوط آزاد کند.

لوک ایکینز که به خاطر پرش از ارتفاع بسیار بالا به کپسول اکسیژن مجهز بود، برای رسیدن به زمین حدود دو دقیقه در راه بود.

او در پایان پرش خود روی توری فرود آمد که در ارتفاع ۶۰ متری زمین نصب شده بود

160731070533_us_skydiver_624x351_getty.

ایکینز در میانه راه بدن خود را چرخاند تا به پشت روی تور فرود بیاید.

این ماجراجوی آمریکایی در طی ۲۶ سال گذشته حدود ۱۸ هزار پرش از آسمان انجام داده استلوک ایکینز با پسرش بعد از پرش

ویدیو+ مدیر ارشد گوگل رکورد سقوط آزاد را شکست

 

 +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
 

1473021

دانشمندان ادرار انسان را به آبجو تبدیل مي كنند

 

محققان دانشگاه گِنت دستگاهي ساختند كه با استفاده از انرژي نور خورشيد و غشايي مخصوص قادر به تفكيك ادرار انسان به اب و كود هاي معدني است.

دانشمندان در نظر دارند از آب بدست آمده براي توليد ابجو در جشنواره هاي موسيقي و ديگر محصولات غذايي استفاده كنند. براي تصويه ادرار ابتدا ان را در مخزني ميريزند و با كمك ديگ بخاري كه با باتري خورشيدي كار ميكند دماي ان را بالا ميبرند. بعد از اين كه اب ادرار تبخير شد، چكاليده از غشا عبور كرده و مواد مفيد ان جدا ميشوند. اين مواد مفيد به عنوان كود (ازت و فسفر) استفاده ميشوند. آب تصويه شده قابل شرب است و به همين دليل دانشمندان در نظر دارند دستگاه هاي خودكار تصويه ادرار براي مراكز تجاري، استاديوم ها و فرودگاه ها طراحي كنند. محققان روش ابداع شده خود را در جشنواره موسيقي گِنت اجرا كرده و موفق به توليد هزاران ليتر اب در طي ده روز شدند. نويسندگان مقاله در حال بررسی امکان توليد آبجو از این آب تصويه شده می باشند

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++.

770701

دانشمندان “زلزله قرن” را پیش بینی کردند

جیوفزیک دانان پیش بینی کرده اند که فرار از ابر زلزله اجتناب ناپذیر است، آنها پیش بینی کرده اند که قربانیان این زلزله تقریبا تمام جمعیت بنگلادیش یعنی بیش از 140 میلیون خواهد بود.

به گزارش Lenta.ru به نقل از مجله Nature Geoscience که در باره این تحقیق نوشته است و همچنان دانشگاه کلمبیا در امریکا نیز در این باره خبر میدهد.

دانشمندان علت این فاجعه را که در آینده رخ میدهد فرو رفتن بخش از هند و استرالیا میدانند که در اثر حرکت تکتونیکی زمین منجر به زلزله بزرگ می شود.

حرکت زیر زمینی به گفته دانشمندان در جریان بیش از 400 سال گذشته صورت گرفته است.

آزاد شدن انرژی انباشته سبب خرابی حدود 40 هزار کیلومتر مربع می شود. این فاجعه به دلیل تغییر ناگهانی جغرافیای زمین مخصوصا در بخش دلتا که در آنجا یکی از رودخانه های بزرگ جهان (گنگا و شاخه های آن — براهماپوترا) وجود دارد رخ میدهد و قدرت این زلزله 9.0 رشتر خواهد بود.

در این زلزله خطر متوجه جمعیت بنگلادیش و شرق هند است و مرکز زلزله داکا پایتخت بنگلادیش خواهد بود.

در ساله 2004 زمانیکه  بخشی از صفحات تکتونیکی هند و استرالیا در زیر زمین رانش پیدا کرد باعث زلزله سونامی در زیر آب شد که در چند ساعت باعث مرگ بیش از 230 هزار نفر در هند، اندونزیا، تایلند، و سریلانکا شد. علت پیش بینی در باره زلزله بعدی همین سونامی بود که چند سال پیش اتفاق افتاد. جیوفزیک دانان بدین باورند که این بار نه تنها رانش در زیر آب صورت میگیرد بلکه در تمام قاره صورت گرفت و تمام قاره تحت تاثیر این پدیده قرار خواهد گرفت

+++++++++++++++++++++++++.

189192

پیروزی در مقابل مرض ایدز

آسترالیا اعلام نمود که در مقابل مرض ایدز پیروز شده است

نشریه  Science News خبر داده است که در آسترلیا اپیدیمی ایدز ختم شد و سر از سال 2020 کشور میتواند خالی از مرض ایدز باشد. روی این موضوع دکتوران در آستانه یازدهمین کنفرانس بین المللی مرض ایدز سخنرانی نمودند که قرار است در 17 جولای 2016 در جمهوری افریقابی جنوبی دایر شود.

در کنفرانس مطبوعاتی گفته که سالانه در حدود یک هزار نقر در آسترالیا به مرض ایدز مبتلا می شوند. دکتوران میگوید که با معالجه. ایجاد ادویه درست می توانند تا سال 2020 اپیدیمی مرض ایدز را در استرالیا متوقف نمایند.

دانشمندان به این نظر اند که با هوشداری و جلو گیری از تکثر مرض ایدز و علاج درست مریضان و بخصوص فعالیت با همجنس گرایان، معتادان به مواد مخدر و کارگران جنسی، همچنان ایجاد برنامه های خاص آموزیشی، تربیتی در مکاتب می توانند بر مرض ایدز پیروز شوند. اقدام دوم عبارت از درمان به موقع و عصری ضد ویروسی است

++++++++++++++++++++++++++.

C339F300-E5BF-4CCD-B99D-8ADE36FE2C18_w987_r1_s

کشف جدید در غار باستانی بلژیک؛ انسان های نئاندرتال آدمخوار بودند

کشف استخوان های انسان های اولیه در غاری در بلژیک نشان می دهد انسان های نئاندرتال آدم خوار بوده اند.

استخوان هایی که در این غار یافت شده و متعلق به حدود ۴۰ هزار تا ۴۵ هزار سال پیش است نشان از استفاده از چاقو در جدا کردن گوشت از استخوان دارد و همچنین آثاری دال بر استفاده از ابزاری مانند چکش برای شکستن استخوان و احتمالا استفاده از مغز آن.

این علائم بر روی استخوان های سایر حیوانات مانند اسب و گوزن در این غار نیز مشاهده شده است.

این تنها شواهد آدمخوار بودن انسان های اولیه نیست . در فرانسه پرتقال و اسپانیا نیز شواهدی دال بر این که انسان های نئاندرتال از گوشت انسان تغذیه می کردند کشف شده است

+++++++++++++++++++++++++++++++++++.

جواد؛ آقای آهنربای افغانستان

 

بدن یک کودک افغانی مقیم اتریش، به گونه‌ی شگفتی‌انگیز آهنربا است.

عکس‌ها و ویدیو‌های جواد هشت ساله، به گونه‌ی گسترده در میان کاربران رسانه‌های اجتماعی دست‌ به دست شده است و همه را حیران کرده است.

گفته‌ می‌شود که او چهارمین انسانی است که بدنش چنین خاصیتی دارد.

سید جاوید، پدر این کودک به تلویزیون ۱ گفت: “روند زندگی پسرش عادی است و خاصیت آهنربایی، هیچ مشکلی برایش پیش نکرده است.”

خانواده‌ی جواد از این خاصیت او یک ماه پیش خبر شدند و زمانی که به داکتران مراجعه کردند، آنان نیز حیرت زده شده بودند.

جواد می‌خواهد تا یک پولیس باشد و به مردم خدمت کند.

او در مکتبی در این کشور درس می‌خواند و شاگرد اول صنف خود است.

در زمان بازی با همسالانش، او از این خاصیت خود برای سرگرم کردن دوستان خود استفاده می‌کند.

پدر این کودک گفت که او سه پسر دارد و هر سه پسرش این خاصیت را دارند.

ویراستار: فرزاد صالحی

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

Cmi_VQVXEAA3EV4

در روسيه ودکاي حلال توليد مي شود

 

در روسيه و اکراين نوشيدني جديدي مختص مسلمانان توليد گرديده است. ذين پس جمعيت مسلمانان روسيه مي توانند “ودکاي بدون الکل” بنوشند.

به نقل از Publika.az بر روي بطري هاي ودکا با مارک “ودکا براي حاجي” ميزان الکل 0% درج گرديده است.

در واقع اين نوشيدني مختص مسلمانان مي باشد. اکراين نيز اين اقدام روسيه را در پيش رو گرفته است. در اين کشور نيز “ودکاي بدون الکل” توليد مي گردد.

شايان ذکر است که، در حال حاضر در بسياري از کشور هاي مسلمان “ماء الشعير بدون الکل” به طور رسمي به فروش مي رسد

1668076

++++++++++++++++++++++++++++++++.

ICEL1M

هفت نکته شگفت‌انگیز درباره ایسلند

 

اکنون تیمی با چنین جمعیت کمی به مرحله حذفی تورنمنت بزرگی همچون یورو راه پیدا نکرده است. آخرین رکورد به ترینیداد و توباگو اختصاص داشت و این کشور آفریقایی با یک میلیون و 200 هزار نفر در سال 2006 در جام جهانی آلمان حضور یافت

شگفتی‌های زیادی در ایسلند وجود دارد که پس از درخشش این تیم در یورو 2016 بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفتند.

به‌ گزارش ‌ مارکا، شگفتی‌سازی ایسلند در یورو 2016، اروپا را تحت تاثیر قرار داده است. پس از موفقیت‌های ورزشی بزرگ ایسلند در سال‌های اخیر، این کشور دوشنبه شب توانست انگلیس را در یک هشتم نهایی یورو با نتیجه دو بر یک حذف کند. این اتفاق پرونده جدیدی را در تاریخ فوتبال این کشور باز کرد. ایسلندی‌ که تنها 120 فوتبالیست حرفه‌ای دارد، شگفتی‌های دیگری نیز در کشورش دارد که به فوتبال هم مربوط نمی‌شوند. در زیر به برخی از آنها اشاره می‌شود.

کمترین جمعیت‌ حاضر در مرحله حذفی

تاکنون تیمی با چنین جمعیت کمی به مرحله حذفی تورنمنت بزرگی همچون یورو راه پیدا نکرده است. آخرین  رکورد به ترینیداد و توباگو اختصاص داشت و این کشور آفریقایی با یک میلیون و 200 هزار نفر در سال 2006 در جام جهانی آلمان حضور یافت. ایسلند با 333 هزار و 559 نفر، نام خود را در تاریخ فوتبال جهان به ثبت رساند.

جشن‌های خاص تیم‌های ایسلندی

تیم استیاران ایسلند در سال 2011 روش جدیدی را برای جشن گرفتن به کار برد و این نوع خوشحالی از طریق شبکه‌های اجتماعی به شهرت جهانی دست یافت.

کوه‌های آتشفشانی بیشتر از تعداد فوتبالیست‌ها

در حالی که به نظر باور نکردنی به نظر می‌رسد اما تعداد فوتبالیست‌های این کشور 23 هزار نفر است که تنها 120 بازیکن آن حرفه‌ای هستند. هیچ یک از 23 بازیکن حاضر در تیم ‌ملی ایسلند در یورو در لیگ کشور خود بازی نمی‌کنند.  آمار جالبی در این رابطه وجود دارد که تعداد آتشفشان‌های ایسلند، بیشتر از تعداد بازیکنان حرفه‌ای این کشور است. 126 کوه آتشفشانی در ایسلند وجود دارد.

هشت درصد جمعیت ایسلند به فرانسه رفتند

هشت درصد جمعیت ایسلند برای تشویق تیم‌شان در یورو به فرانسه رفتند تا در ورزشگاه‌ها از تیم خود حمایت می‌کنند.

تعداد گوسفندها، بیش از جمعیت مردم است

ایسلند سرزمین گوسفندها است. در همه نقاط به خصوص در کوه‌ها و کناره رودها، گوسفند دیده می‌شود. همچنین در ایسلند یک افسانه وجود دارد که گوسفندها سه تا سه تا حرکت می‌کنند. به جز این نکته شگفت انگیز آمار جالبی در رابطه با تعداد گوسفندان وجود دارد. در ایسلند 600 هزار گوسفند وجود دارد یعنی دو برابر جمعیت این کشور.

«کوه» مهم‌ترین هوادار تیم ‌ملی

هافتور بورنسون، قدرتمندترین مرد جهان و یکی از بازیگران برجسته سریال تاج و تخت (گیم آو ترونز) پیش از دیدار پرتغال برابر ایسلند در مرحله گروهی یورو، پیام کنایه‌آمیزی برای کریستیانو رونالدو فرستاد و به نظر می رسید آن پیام تاثیرگذار بود چون رونالدو در این بازی گلی به ثمر نرساند.

در ایسلند مورچه وجود ندارد

ایسلند یکی از معدود نقاط جهان است که مورچه در آن وجود ندارد. هنوز دلیل علمی برای آن پیدا نشده است. شاید سرما یکی از دلایل آن باشد.

هدایت تیم ‌ملی ایسلند توسط یک دندانپزشک

مطبوعات انگلیسی روز بعد از باخت برابر ایسلند، آن را خجالت آورترین شکست تاریخ عنوان کردند. به نوشته نشریات انگلیسی، این شکست به این خاطر دردناک‌ است که سرمربی حریف، یک دندانپزشک است.

.

720927

زندگی در مریخ تبدیل به یک واقعیت می شود

 

البته که اولین ساکنان کره مریخ باید چیزی برای خوردن به شکل جیره بندی و آنهم به صورت خشک شده داشته باشند، غلات و حبوبات در لوله های جا سازی شده، و البته با افزودن ویتامین ها باز هم کافی نیست، (ناگفته نماند که حمل و نقل با قیمت باور نکردنی گران خواهد بود).

اما سوال اینجاست که  در خاک مریخ چی چیزی قابل رشد و نمو می باشد؟ زمانی که ذخایر زمینی کاملن تمام می شود؟

این مشکل در حال حاضر بسیاری از دانشمندان را به خود مشغول ساخته است تا راه حلی برای این موضوع پیدا کنند، آنها تلاش می کنند تا بدانند  چگونه دانه های غله جات  در سخت ترین شرایط رشد و نمو می کنند.

 محققان دانشگاه واخنینگن در هلند،  اولین گام مهم را به سوی یک زندگی نسبتا راحت به سمت مریخ را برداشتند،گروهی از دانشمندان با حمایت “پروژه  مریخ” نتیجه گیری کردند که سبزیجات می تواند در خاک مریخ رشد و نمو کند، بدون آنکه خطری برای انسان داشته باشد، دانشمندان از سال 2013 در گلخانه دانشگاه واخنینگن در حال تحقیق روی کشت گیاهان با شبیه سازی خاک ماه و مریخ هستند، لازم به ذکر است که زمینه این  تحقیقات توسط آژانس فضایی آمریکا (ناسا) ارائه شده است.

اولین آزمایش به  شکست مواجه شد و گیاهان همه خشکیدند، با این وجود این پروژه اطمینان بخش بوده، زیرا دانشمندان هلندی  اولین میوه  این آزمایش شان را برداشت کردند و این امیدوار کننده است

+++++++++++++++++++++++++++++.

storage-area_0

صد نسخ خطی هزار ساله در بامیان کشف شد

 

حدود یک صد نسخ خطی اسرار آمیز با قدامتی یک هزار سال در افغانستان کشف شد.

پایگاه اطلاع رسانی ( Ancient Origin)

نویسنده: ناتالیا کلیم زاک

ترجمه: رزاق مامون

یک مجموعۀ راز آمیز شامل یک صد نسخ خطی از داخل یک غار در افغانستان کشف شد. تحلیل انجام شده درباره این متون فاش می کند که  مالک آن ها یک خانواده یهودی بوده است که هزار  سال پیش درمسیر «جادۀ ابریشم» زنده گی کرده اند.

این نسخ خطی با چندین زبان از جمله آرامیک، عبری، فارسی، اردو، عربی- یهودی ویهودی- فارسی مرقوم شده اند.

رئیس خانواده یی که این نسخ خطی به آن ها تعلق دارد ، ابو بن دانیل از شهر بامیان در {مسیر} شمال افغانستان بوده است. این منطقه قرون متوالی به خاطر هیاکل عظیم بودا که در قرن ششم میلادی بنا شده اند؛ شهره بوده که بدبختانه در سال 2001 به وسیله «طالبان» ویران شدند.

به گزارش «رشیا تودی»، این مجموعه به وسیلۀ یک سوداگر آثار عتیقه از اسرائیل به نام لنی وولف، که در اورشلیم کاروبار و زنده گی دارد؛ خریداری شده است. وی چند سال پیش با این نسخ خطی مواجه شده و 29 قطعه سند آن را در سال 2013 خریداری کرد.

به نظر وولف رسیده بود که این نسخ بخشی از «بایگانی افغان» و مرجعی برای 300 هزار نسخ خطی یهودان است که تکه پاره های آن دریک انبار کنیسه ( پرستشگاه یهودی) در مصر کشف شده است.

مجموعه قطعات بایگانی قاهره که در قرن نوزده در ناحیه موسوم به «کتیبه های دریای مرده  (Dead Sea Scrolls)» یافت شد، یکی از گرانبها ترین مجموعۀ نسخ خطی باستانی است. وولف اسرائیلی به کتابخانه ملی اجازه داد آن ها را تحت مطالعه قرار دهد.  «genizah» یک ذخیره گاه در پرستشگاه یهودان یا گورستانی موقتی برای حفظ وذخیره کتب عبری و اوراق مذهبی پیشین درگورستان های قدیمی است.

به نظر کارشناسان که مدارک مذکور را تحلیل کرده اند، این نسخ خطی اصلی اند که از سوی صاحبان شان هزار سال پیش دریک غار دفن شده بودند. این اوراق صرفاً متون بدون تصاویر اند؛ آمیزه یی از نسخه های حقوقی وتجاری، و مقدس و نامه های شخصی درداخل یک مخفی گاه پنهان. همچنان برخی اشعار اصلاح شده در آن به چشم میخورد.

افیرحیم پژوهشگر در دانشگاه عبری اورشلیم بدین باور است که مدارک مذکور دارای اطلاعات جاذب اند که زمینه را فراهم می کنند تا کاوش هایی در بارۀ زنده گی جماعت یهودیان در افغانستان آن زمان صورت بگیرد که چه گونه کار و زنده گی داشته و به حیث خانواده، وظایف خود را چه گونه انجام میدادند.

به گزارش روزنامه «آرتص» یکی از نامه هایی که آقای حیم ترجمه کرده مردی به نام «یاییر» را نشان میدهد که برای «ابواناصر» بزرگ خانواده اش توضیح میدهد که چرا وی نتوانسته برای دیدار از خانواده به بامیان برگردد.

«من قادر هستم دربامیان برای خود زنده گی بسازم؛ و این درست است که من آرزوهای شما را برآورده می کنم. شما میدانید که درکاروبار اگر یک روز نتوانم در مغازه حاضر باشم در همان روز من همه چیز را از دست خواهم داد.»

همین مرد در نامه دیگری نگاشته است:

تا هنوز بادمجان فراوان یافت نمیشود و ازین رو، هیچ روان نکردم؛ بادمجان ها بسیار کوچک بودند. هفته آینده ارسال خواهم کرد.»

به نظرمی رسد که بخش بسیار مهم این مجموعه، کتابچه یادداشتی است که ابوان ناصر درطی چندین دهه، تمام پول های بدهی- نه تنها قروض- بلکه مقادیر گندم وجو خود را در آن قید کرده است.

اپریل هولووی ( پژوهشگر وویراستار) در سه اکتبر سال 2013 کشف دیگری از سوی یک گرد آورندۀ نسخ خطی را گزارش کرد.  یک متن نایاب حاوی یک نمونه باستانی به زبان عبری که قدامت آن به قرن نهم باز می گردد؛ به وسیلۀ یک گرد آورندۀ آثار نادر کتاب مقدس، آشکار شد  واعتقاد برین است که یکی از کهن ترین کتاب طاعات وعبادات یهودان باشد.

تا کنون مجموعۀ برکات یهودی ( دعا های قبل از غذا) که نشان دهندۀ نشانه گذاری ها و حروف صدا دار در زبان بابلی ها می باشد؛ به پنجاه برگ میرسد.  کارشناسان قدامت این متن را در حدود 480 میلادی تاریخ گذاری کرده اند که چهار صد سال قدیمی تر از کتیبه های قبلی تورات است. این مدارک از نظر زمانی،  ارتباط مهمی را بین کتیبه های گورستان مرده و یهودان قرون میانه برقرار می کند.

محتوای داخل کتاب به شش بخش تقسیم شده که شامل مبحث «آخرالزمان» و سدر عید فصح است. در بخش نخست، یک صد «دعای خیروبرکات» یهودی گنجانیده شده است

++++++++++++++++++++++++++++++++.

وسایل نقلیه ولادیمیر پوتین

602698

پوتین فقط با بالگرد « می -8» پرواز می کند.

دمیتری پسکوف،دبیر مطبوعاتی  ریاست جمهوری روسیه،  چندی پیش  در باره  برنامه کاری بسیار فشرده  رئیس جمهور تعریف کرد و گفت  این امر  مشکلی برای  رانندگان در خیابان های  شهر ایجاد نخواهد کرد.  پوتین با بالگرد  پرواز می کند.  چند سال است که وی  هر چه بیشتر از این نوع وسیله نقلیه استفاده می کند.

 اکتبر  سال 2012،  ولادیمیر پوتین  در روز  تولد خود،  اعلام نمود که قصد دارد هر چه بیشتر  از کرملین دور شود  تا باعث  ترافیک  سنگین در خیابان های  مسکو نشود.  از اینرو  در « اوگارووا نو»  در حومه مسکو  ساکن شد.  دمیتری مدودف ، نخست وزیر روسیه  نیز با بالگرد رفت و آمد می کند.  از اینرو جایگاه  فرود بالگرد  روبروی کاخ  سفید روسیه  در  خیابان ساحلی « کراسنوپرسننسکی»  ساخته شده است. پس از شش  ماه  دبیر مطبوعاتی ریاست جمهوری  به بی معنا بودن  این ایده اعتراف کرد.  ترافیکی که پوتین  و مدودف سعی کردند  مانع از ایجاد آن شوند  کمتر نشد.  اما جایگاه فرود بالگرد  در باغ « تاینیتسکی» کرملین  مجهزتر گشت.

 پوتین تکنیک آلات روسی را ترجیح می دهد  و  فقط با بالگرد « می —8»  پرواز می کند. شرکت « بالگردهای  روسیه»  ویژه پرواز رئیس جمهور  مدل جدید « می» با سالن بهتر و مجهزتر برای شخصیت های مهم  کشور   را طراحی کرد.  چند سال پیش  کابین « لوکس»  چنین بالگردی به ولادیمیر پوتین نشان داده شد.  در داخل کابین مسافر بالگرد، صندلی چرمی، کاناپه، تلویزیون و  همه جور وسایل برقی  از قهوه جوش گرفته  تا  یخچال وجود داشت. پوتین بعد از دیدن از کابین بالگرد  از ریاست « مین پروم تورگ» افزودن یک چیز دیگر را درخواست نمود.

 رئیس جمهور روسیه در زمان برگزاری نمایشگاه  بین المللی  هوا — فضا « ماکس»  در سال گذشته،  از پرنس  امارات  متحده عربی  دعوت کرد  وارد کابین مسافر  بالگرد جدید بشود. در آنجا چیزی بود که  می بایست باعث تعجب  شاهزاده شود  که به تجملات  عادت دارد.

ولادیمیر پوتین با مرسدس بنز — Mercedes-Benz S600 Pullman-  رفت و آمد می کند.  در گاراژ سرویس فدرال  11 خودرو از این مدل وجود دارد.  ولادیمیر پوتین  با  مرسدس بنز برای اولین دور ریاست جمهوری  راهی کرملین شد. با همین خودرو برای  یاد  کردن سوگند در مراسم تحلیف در روز  7 ماه مه سال 2994  راهی کرملین شد و همانا در آن زمان، تعویض  خودروهای ریاست جمهوری  روسیه صورت گرفت.

 پوتین نه فقط  با لیموزین، بلکه با مینی بوس  نیز رفت و آمد می کند.  وی با مینی بوس  زره پوش به گنجایش 10-8 نفر  به اقصی نقاط کشور سفر می کند. در سرویس فدرال محافظت،  در باره آموزش  رانندگان  شخصیت های  اول کشور  توضیح دادند.  کاندیدهای این  شغل  مراحل جدی انتخاب را می گذرانند  و خصوصیات روانی و   سابقه  کار  و واکنش آنها در شرایط اضطراری  در نظر گرفته می شود.

بیش از 10 راننده  در خدمت ریاست کشور هستند.  آنها رانندگان حرفه ای درجه یک هستند و یک بار در هفته  تمرینات ویژه  را  انجام می دهند.  یکی از شرایط  کار ، تیراندازی  هنگام حرکت خودروست. رانندگان با  وسایل تمرینی،  شرایط رانندگی روی یخ، عبور از موانع آبی و انفجار را  تمرین می کنند. می گویند هر راننده ای طی این تمرینات چند کیلو وزن کم می کند.

 گروه ویژه « راسیا»  برای سفرهای  خارجی و اسکورت ریاست کشور ، با هواپیمای  باری به محل  موردنظر رسانده می شود. در زمان دیدار وین، ژوئن  سال 2014 میلادی،  27 خودرو و 10 موتورسیکلت،  خودروی رئیس جمهور روسیه را اسکورت کردند  که اکثر موتورسیکلت ها  به پلیس اطریش تعلق داشت. خودروی رئیس جمهور لیموزین  و چند مینی بوس با  آژیر ویژه بود. مقامات شهر  خیابان ها را  نبسته بودند.

 هنگام سفرهای رئیس جمهور در روسیه،  شماره  خودرو به لحاظ امنیتی در  جلوی ماشین  نصب نمی شود. از اینرو  در زمان حرکت چند خودروی یکجور  بدشواری می توان  تشخیص داد  شخصیت عالیمقام در کدام خودروست.  شماره نصب شده در عقب خودرو برای  محافظان است. در سفر های خارجی همه چیز وابسته به میزبان دارد.

ریاست کشور باید با خودروهای ساخت داخل  رفت و آمد کند.  تعداد کشورهایی  که لیموزین های دولتی ویژه  می سازند  انگشت شمارند.  هر چند این نوع خودروها  کارت ویزیت کشور به حساب می آیند. با توجه به این خودروها  می  توان در باره وضعیت اقتصادی ، صنعتی و اعتبار کشور قضاوت کرد.

اواخر سال 2017- اوایل سال 2018 میلادی گاراژ دولتی باید  اولین خودروهای  طرح «  کارتژ» را دریافت کند.  بدین ترتیب مردم در مراسم  تحلیف  رئیس جمهور  خودروی جدید را خواهند دید.

مقامات  عالیمقام در روسیه  برای رفت و آمد  و سفر های داخلی از  کشتی، هواپیما  و وسایل نقلیه ای که قادر به حرکت در  جاده های صعب العبور  باشد و گاهی از باتیسکاف برای شناوری در اعماق آبها  استفاده می کنند. در اساسنامه  وسایل نقلیه  ریاست جمهوری  که اوایل دهه 1990  جهت تأمین  نیاز شخصیت های  عالیمقام  تهیه شد  آمده است که  یک پارک کامل  هوایی —  گروه ویژه هوایی « راسیا»  تشکیل شده است.  هواپیماهای « ایل-96-300»  و « تو —214»  هواپیماهای اصلی  پارک هوایی دولتی هستند. در آینده نزدیک دو هواپیمای  سوخوی سوپر جت —100 نیز به آنها اضافه خواهد شد.  هواپیماهای مجهز به سیستم  های ویژه ارتباطاتی   انجام مذاکرات  به شکل کد شده  و  کنترل  نیروهای هسته ای روسیه  هنگام پرواز را  برای ریاست کشور ممکن می سازد. در گروه هواپیماهای  ریاست جمهوری، هواپیماها ساخت روسیه هستند و تمام پروازها از فرودگاه  دولتی « ونوکووا —2» انجام می شوند.

دو قایق، هفت ناوچه،  سه کشتی و  یک قایق بادبانی  برای سفرهای دریایی  رئیس جمهور   آماده هستند.  وسایل نقلیه غیر عادی  که رئیس جمهور روسیه از آنها استفاده می کند  از طرف سازمان های دیگر در اختیار وی گذاشته می شوند.  به عنوان مثال،  باتیسکافی که پوتین در آن از کشتی بیزانسی در اعماق آبها ی دریای سیاه دیدن کرد  یکی از وسایل متعلق به انجمن جغرافیای روسیه است

++++++++++++++++++++++++.

 

نسل جدید کاندوم‌هایی که هرگز پاره نمی‌شوند به بازار می‌‌آید

چه بسا هنگام نزدیکی، طرف شما خشکش می زند و این سه کلمه معروف را به زبان می آورد: “کاندوم پاره شد”.

برای بسیاری پاره شدن کاندوم به معنی خراب شدن یک شب و بازی انتظار نگرانی آور است.

به گزارش “العربیه.نت” به نقل از سایت “تک اینسایدر” اکنون شرکت سوئدی “للو” در کار ساختن کاندوم هایی است که مانع از تکرار این تجربه و وضعیت های خطرناک ناشی از نزدیکی است.

این شرکت 20 ساله، که به “اپل صنعت لذت” معروف است، اکنون این محصول لاستیکی را دوباره اختراع کرده است.

بر روی این کاندوم ها طرحی شش ضلعی مانند موم عسل دیده می شود، و همین طرح باعث قدرت و راحتی بیشتر آنها شده است.

در طول 100 سالی که از ساخت کاندوم می گذرد، این محصول بارها مورد بازنگری قرار گرفته تا به یکی از اصلی ترین راههای جلوگیری از حاملگی و انتقال بیماریهای آمیزشی تبدیل شود.

اما تحقیقات جدید نشان می دهد که 45 درصد مردان و 63 درصد زنان در آمیزشهای جنسی خود از کاندوم استفاده نمی کنند، زیرا به باور آنها استفاده از کاندوم میزان لذت جنسی را کم می کند.

8 سال پیش فیلیپ سدیک، مدیر شرکت له لو که یک مهندس است، تلاش خود را بر ساختن کاندومی متمرکز کرد که به گفته او “مردان با علاقه از آن استفاده کنند.”

سدیک می گوید: “این شرم آور است که در سال 2016 و با این همه پیشرفت، ما هنوز از چیزی استفاده می کنیم که تقریبا از 100 پیش تا کنون هیچ تغییری نکرده است.”

حاصل تحقیقات تیم سدیک یک کاندوم با طرح شش ضلعی بر روی آن است که اگر میخ هم در آن فرو کنید پاره نمی شود و احساس آن نیز دلپذیر است. قیمت این کاندومها 2.5 برابر کاندوم های معمولی است، اما سدیک معتقد است که این کاندوم ها ارزشش را دارند

++++++++++++++++++++++++++.

دوربین هایی که عشق واقعی و دروغین را تشخیص می دهند

 

1504988

سلاح جادویی آمریکایی

اولین شلیک ریل گان، آخرین شلیک برای ناوشکن خواهد بود.

 

کارشناسان نظامی روسیه  کارایی  سلاح جدید آمریکایی  را مورد شک قرار دادند.  منظور   ریل گان است که نیازی به باروت و یا مواد منفجره ندارد.

در این توپ از ریل های الکترومغناطیسی و گلوله هایی استفاده می شود که سرعت پرش آن در میدان نبرد مثل سرعت شهاب سنگ است. طرفداران این پروژه معتقدند که ریل گان ها (اسلحه ریلی) می توانند در آینده استراتژی نظامی آمریکا را تغییر داده و امکان حفظ برتری ایالات متحده در رشته تسلیحات مشابه در حال تکامل روسی و چینی را فراهم سازد. اما تحلیلگران روسیه معتقدند که « سلاح جادویی» آمریکا یک اختراع جهشی نیست. زیرا از ریل گان الکترو مغناطیسی نمی توان در شرایط جنگی استفاده کرد.

کنستانتین سیوکوف کارشناس نظامی روسیه در این خصوص گفت: «ریل گان ها در اتحاد شوروی در دهه 1980 بطور موفق ساخته می شدند. ساختار آن ساده است: گلوله نه بر اثر گاز باروت بلکه بر اثر تنش دیفرانسیل قوی میدان الکترومغناطیسی سرعت می گیرد. مهمترین امتیاز ریل گان ها از توپ های باروتی در آن است که ریل گان از نظر سرعت پرتاب گلوله محدودیتی ندارد.

اما رساندن سرعت گلولی آهنی به حد ما فوق زیاد ، نیاز به مقدار زیاد انرژی برق دارد.

« ساختار ریل گان، یک ساختار بحد کافی بزرگ است و در شرایط کنونی نمی توان آن را روی خودروها و یا تانک ها نصب کرد. چنین ریل گان هایی باید فقط بر عرشه کشتی های بزرگی مانند « زوم والت» 14 هزار تنی نصب شوند. آنچه آمریکایی ها آزمایش کردند ، یک وسیله ارزان قیمت است. فعلا سرعت اولیه یک گلوله 11 کیلویی 1600 متر در ثانیه است. برای مقایسه باید گفت که سرعت اولیه گلوله 20 کیلویی توپ تانک روسی با شروع از تانک « ت —64» تا تانک « ت —90» آخرین مدل ، 1750 متر در ثانیه است. اندازه توپ امریکایی بمراتب بزرگتر از تانک است.

به عقیده سیوکوف، « سلاح جادویی» آمریکا فقط تلاشی برای سوق دادن روسیه به مسابقه تسلیحاتی مخرب است.

« به مرور تکامل ریل گان، این سلاح واقعا هم می تواند یک سلاح آینده دار بشود. میدان مغناطیسی قوی افزایش سرعت گلوله تا 6-5 هزار کیلومتر در ثانیه را ممکن خواهد ساخت که نزدیک به سرعت فضایی است. آن وقت ریل گان ها جالب خواهند بود. اما فعلا یک سلاح آزمایشی هستند. و اگر آمریکایی ها آن را روی کشتی های خود نصب کند فقط به منظور یادگیری کار با آن خواهد بود. زیرا سرعت گلوله 11 کیلویی که 1600 متر در ثانیه است فوق العاده ناچیز است. هنوز هیچ نمونه جهشی ریل گان ساخته نشده است.

در پنتاگن نسبت به امکان استفاده از ریل گان برای زدن موشک های دشمن در آسمان با هزینه کمتر از سیستم پدافند هوایی توجه نشان می دهند. اما پس از اولین پرتاب از ریل گان، تابش الکترومغناطیسی و حرارتی قوی سلاح داغ، علایم مربوط به محل قرار داشتن « ناو شکن استلتس» را به رادار دشمن ارسال خواهد کرد. سپس بدون شک ضربه موشکی و یا هوایی طرف مقابل انجام خواهد شد. فعلا دهها دقیقه برای خنک شدن ریل گان الکترو مغناطیسی و شلیک بعدی وقت می برد. بدین ترتیب اولین شلیک، آخرین شلیک برای ناوشکن خواهد بود.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

چطور آتش را با کولا خاموش کر

آتش نشانان چینی نشان دادند که چطور می توان بدون کپسول آتش نشانی ، آتش را مهار کرد. مشخص شد که برای این کار تنها یک بطری معمولی نوشابه لازم است

http://ir.sputniknews.com/videoclub/20160601/1550700.html

فقط باید آنرا تکان داد باز کرد و روی آتش ریخت. رازش در این است که آب گاز دار درون خود گاز دی اکسید کربن دارد که مانع سوختن می شود.

+++++++++++++++++++++++++++++

طولانی‌ترین تونل جهان افتتاح شد

160601103220_gotthard_tunnel_624x351_epa

طولانی‌ترین و عمیق‌ترین تونل جهان پس از نزدیک به دو دهه از آغاز ساخت آن در سوئیس افتتاح شد.

این تونل که طول آن ۵۷ کیلومتر است گوتارد نام دارد و شمال به جنوب سوئیس را از میان کوه‌های آلپ به هم وصل می‌کند.

دو قطار با ۱۰۰ سرنشین در هر کدام که بلیت آن را در قرعه‌کشی برنده شده بودند، از یک سوی تونل به سوی دیگر در جهت مخالف همزمان حرکت کردند.

مراسم افتتاح این تونل رسما با سخنرانی یوهان اشنایدر، رئیس جمهور سوئیس و دوریس لوتارد، معاون او افتتاح شد.

آقای اشنایدر در ارستفلد، یک سو تونل سخنرانی کرد و خانم لوتارد در بودیو، آن سوی دیگر.

حضور آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهور فرانسه، ماتئو رنتسی، نخست وزیر ایتالیا، کریستین کرن، صدر اعظم اتریش و ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا در این مراسم نشان از اهمیت این تونل در اقتصاد اروپا دارد

ه گفته سوئیس تونل گوتارد انقلابی در صنعت ترابری اروپا خواهد بود.

محموله‌هایی که تاکنون سالانه به وسیله بیش از یک میلیون تریلی حمل می‌شدند، از این پس با قطار از طریق این تونل منتقل می‌شوند.

رکورد طولانی‌ترین تونل جهان پیش از این متعلق به تونل سیکن با طول ۵۳.۹ کیلومتر در ژاپن بود.

تونل مانش هم که فرانسه را به بریتانیا وصل می‌کند با ۵۰.۵ کیلومتر در جای سوم قرار دارد.

روزانه ۳۷۷ هزار تن کالا که معادل ۱۵ هزار و هشتاد کانیتنر است، از طریق این تونل جابجا می‎شود.

رئیس دفتر ترابری فدرال سوئیس به خبرگزاری رویترز گفت: “این تونل بخشی از هویت سوئیس است و برای ما تسخیر کوه‌هایی آلپ مانند کشف اقیانوس‌های برای هلند‌ی‌هاست

طرح این پروژه در سال ۱۹۹۲ در طی یک همه‌پرسی با رای مردم تایید شد و ساخت آن حدود ۱۷ سال پیش آغاز شد که تاکنون بیش از ۱۲ میلیارد دلار هزینه داشته است.

این تونل در برخی از قسمت‌ها تا ۲۳۰۰ متر زیر سطح کوه می‌رود و از میان صخره‌هایی می‌گذرد که گاهی دمای آن تا ۴۶ درجه سانتیگراد می‌رسد.

برای ساختن این تونل بیش از ۲۸ میلیون تن سنگ از کوه‌ها تخلیه شده و در جریان ساخت آن ۹ کارگر جان خود را از دست دادند.

در ساخت تونل گوتارد حدود ۴ میلیون متر مکعب بتون مصرف شده که ۸۴ برابر بتون به کار رفته در ساختمان امپایر استیت در نیویورک است

این تونل که قرار است در ماه دسامبر امسال آماده بهره‌برداری کامل شود مسیر ۳ ساعت و ۴۰ دقیقه‌ای زوریخ تا میلان را یک ساعت کاهش می‌دهد.

حدود ۲۶۰ قطار باربری و ۶۵ قطار مسافربری برای این رفت و آمد در این تونل در نظر گرفته شد مسیر تونل را در ۱۷ دقیقه طی خواهند کرد.

بودجه ساخت آن از مالیات ارزش افزوده بر سوخت، عوارض جاده برای وسایل نقلیه سنگین و وام دولتی تامین شده است

+++++++++++++++++++++++++++++++++

mqdefault

یک نوجوان افغان دستگاه خنثی‌کنندۀ حمله‌های انتحاری اختراع کرده‌است- ویدیو

یک جوان افغان دستگاهی ساخته‌است که می‌تواند از برخی‌از حمله‌های هراس‌افگنانه جلوگیری کند. این جوان می‌گوید که با به‌کار انداختن این دستگاه موجی ایجاد می‌شود که تا فاصلۀ ۳۰۰ متر می‌تواند یک برنامۀ منفجرسازی را برهم بزند.

این جوان از حکومت می‌خواهد که کارهایش را پشتیبانی کند و نیز امنیت او را تأمین کند.

خشونت‌ها و جان‌باختن غیرنظامیان به‌ویژه کودکان، خلیل‌الرحمان ۱۷ ساله را به فکر ساختن دستگاهی انداخت که بتواند جلو برخی‌از حمله‌های هراس‌افگنانه را بگیرد. او می‌گوید یک سال وقت گرفت تا توانست نخستین دستگاهی را بسازد که می‌تواند برنامۀ منفجرسازی را اخلال کند.

به گفتۀ این جوان، این دستگاه از برخی‌از پرزه‌های کمپیوتر، سویچ موترسایکل و یک صندوقچه ساخته شده‌است.

برای دیدن این گزارش پیوند زیر را باز کنید.

++++++++++++++++++++++++++++++++++

تصاویر/ فرزندخوانده غول‌پیکر زوج روسی

زوج خوشبخت روسی سال‌ها است که با یک خرس غول پیکر زندگی می کنند و او را مانند فرزند خود دوست دارند.

“سوتلانا” و “یوری پاناتلنکوف” زوج خوشبخت روسی هستند که “استیفن” را وقتی یک بچه خرس 3 ماهه بود تحت مراقبت قرار دادند و تا الان که 23 سال از عمرش می گذرد او را مانند فرزندشان نگهداری می‌کنند.
استیفن که اکنون 300 پوند وزن دارد و قدش به 7 فوت می‌رسد از کودکی عادت به خوردن تخم مرغ سبزیجات و گاه ماهی دارد و کاملا اهلی و خانگی است. زوج روسی روزها در کنار او تلویزیون تماشا می کنند با او در محوطه خانه قدم می زنند، به گل‌ها آب می‌دهند و گاه توپ بازی می کنند. عکس هایی که در دیلی میل منتشر شده نشان می دهد این خرس غول پیکر بسیار به لحاظ عاطفی به صاحبان خود وابسته است و آنها نیز او را مورد نوازش و محبت خود قرار می دهند.
(تصاویر)
(تصاویر)
(تصاویر)
(تصاویر)
(تصاویر)
(تصاویر)
(تصاویر)
(تصاویر)
(تصاویر)
(تصاویر)
(تصاویر)
=====================

1444166

درمان با سوره قرآن

درمان با سوره قرآن

پزشک هندی سوره قرآن را تجویز می کرد.

 

پلیس هند در حال رسیدگی به پرونده دکتر جملیه  حیات  است که بطور منظم به جای کمک پزشکی  واقعی  دوره « اسلام تراپی» را برای بیماران  خود تجویز می کرد. پزشک به بیماران خود  توصیه می کرد  « به خداوند ایمان داشته باشند» تا درمان شوند.

دِوِندرا چودهاری رئیس بیمارستانی که جملیه در آنجا کار می کرد ابراز داشت که بارها شکایاتی از بیماران او دریافت کرده بود.

« شکایات زیاد بود وما بارها به وی تذکر دادیم، اما  او  به کار خود  با دعا  ادامه می داد. به این دلیل  پرونده ای تشکیل شد که نتیجه آن بزودی  اعلام خواهد شد».

مانیش سینگال که دخترش دچار آفتاب گرفتگی شده بود یکی از شاکیان بود. او دخترش را به بیمارستان رساند اما با پزشک مذهبی  جملیه حیات روبرو شد که به جای درمان دخترش سوره قرآن را برایش خواند.  نهایتا  حال دخترش بدتر شد و او به پزشک دیگری مراجعه کرد که به درمان  او پرداخت.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

دختر آمریکایی با کمک جاروبرقی از آسمانخراش 140 متری بالا رفت

سییرا بلرـ کوئل دختر 22 ساله آمریکایی با کمک جارو برقی ساخت یک شرکت مشهور کره جنوبی از یک آسمانخراش 140 متری در سئول بالا رفت.

این دختر آمریکایی قهرمان دوباره صخره نوردی جهان است اما با این حال بالا رفتن وی از یک ساختمان 33 طبقه بدون استفاده از وسائل تامین ایمنی حیرت انگیز است. این دختر 22 ساله فقط با کمک وسایل مکنده یک جاروبرقی که در کوله پشتی وی بود، خود را در سطح آسمان خراش نگه می داشت

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

10130892-ab85-457e-984b-a6fea44558de_16x9_600x338

خودکشی جوان شیلیایی به کشته شدن شیران منجر شد

 

یک جوان 20 ساله شیلیایی که قصد داشت با انداختن خود به داخل قفس شیران در باغ وحش شهر سانتیاگو، پایتخت شیلی، دست به خودکشی بزند، بعد از آنکه ماموران 2 شیر را کشتند از مرگ نجات یافت.

به گزارش سایت بریتانیایی “دیلی میل”، پلیس سانتیاگو گفت که شیران به این جوان حمله کردند و در مقابل دید جمعیت بازدید کننده از باغ وحش مشغول خوردن او بودند که ماموران حراست باغ وحش این دو شیر را کشتند و این جوان را از قفس خارج کردند.

این جوان در هنگام خودکشی لباسهای خود را درآورد، و یک بیانیه مذهبی در باره کار خود خواند. پلیس می گوید که یک کاغذ در مورد این خودکشی در میان لباسهای او پیدا کرده است.

این جوان در این ماجرا بشدت زخمی شد، اما پس از انتقال به بیمارستان حال او اکنون رو به بهبودی است.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

https://i1.wp.com/files.afghanpaper.com/newsfiles/201605/201605190932093724.jpg

رییس جمهور غني در حال آب بازي در جلال آباد

 

https://i1.wp.com/files.afghanpaper.com/newsfiles/201605/201605190932094473.jpg

 

https://i1.wp.com/files.afghanpaper.com/newsfiles/201605/201605190932093724.jpg

https://i1.wp.com/files.afghanpaper.com/newsfiles/201605/201605190932094473.jpg

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

1503392

تدریس زبان فارسی در مدارس آلمان

 

بر اساس مصوبه مجلس سنای فدرال آلمان زبان فارسی به عنوان یک واحد درسی در مدارس این کشور در کنار زبان‌های فرانسوی و انگلیسی تا سطح دیپلم دبیرستان به رسمیت شناخته شد.

به گزارش سایت “پیک ایران” به نقل از سایت “انتخاب”، با تصویب این طرح، از این پس زبان فارسی در تمام ایالت‌های آلمان در برنامه درسی مدارس دولتی (بنا به درخواست دانش‌آموز برای زبان دوم) گنجانده خواهد شد و دانش‌آموزان حق انتخاب یادگیری این رشته را در مدارس دارند.
همچنین به گفته وزیر آموزش ایالت مکلنبورگ فورپومن٬ قرار است برنامه‌ای به نام «طرح زادگاه یا وطن» برای کودکان در این ایالت اجرا شود که این طرح به منظوراحیای روحیه و حس تعلق بیشتر به وطن، با هزینه‌ای بالغ بر 6.5 میلیون یورو حمایت خواهد شد. در این طرح علاوه بر ساخت و تجهیز موزه باستان‌شناسی برای دانش‌آموزان و کودکان٬ قرار است از کلاس هفتم٬ علاوه بر زبان‌های فرانسه ٬ انگلیسی و فارسی٬ واحدهای درسی دیگری مانند بهداشت و سلامت، گویش «پلات دویچ» که لهجه‌ای محلی در شمال آلمان است نیز برای علاقمندان ارایه شود.
تا پیش از این افرادى كه از كلاس هفتم به بعد وارد آلمان می‌شدند و در كشورشان زبان خارجه نداشته‌اند می‌توانستند در امتحانات غیر آلمانی که به صورت آزاد و سالانه اجرا مي‌شود و تا مقطع ديپلم ادامه می‌یابد، شرکت کنند. اما دانش آموزانى كه در آلمان دبيرستان را آغاز كرده بودند حق استفاده از این ماده تبصره قانونی را نداشتند

+++++++++++++++++++++++++++++++++++===+

پرواز جوان بی باک ایتالیایی با لباس بالدار از بین حلقه شعله ور

اولی امانوئل، جوان بی باک ایتالیایی با لباس بالدار از بین حلقه شعله ور عبور کرد
این ورزشکار با دوربین GoPro از پرواز هیجان انگیز خود ویدئو گرفت. کاربران طی چند روز این ویدئوی جال را تقریبا 240 هزار بار تماشا کردند.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

160516171633_thomas_manning_624x351_ap_nocredit

اولین پیوند آلت تناسلی مردانه در آمریکا با موفقیت انجام شد

 

اولین پیوند آلت تناسلی مردانه در آمریکا، در بیمارستانی در بوستون، با موفقیت انجام شد و جراحان آن را یکی از دستاوردهای تاریخ جراحی قلمداد کردند.

تامس منینگ، بیمار ۶۴ ساله که پزشکان سه سال پیش مجبور شده بودند آلت تناسلی‌اش را به علت سرطان قطع کنند، سومین مرد در دنیا است که این جراحی تجربی برایش انجام شده است.

پزشکان انتظار دارند در چند ماه آینده ادرار کردن و فعالیت جنسی آقای منینگ به وضعیت طبیعی برگردد.

این جراحی پانزده ساعته که بیش از پنجاه پزشک با تخصص‌های مختلف در آن شرکت داشتند تقریبا دو هفته پیش در بیمارستان عمومی ماساچوست انجام گرفت.

مسئولان بیمارستان در بیانیه‌ای خاطر نشان کردند: “اگرچه آسیب به آلت تناسلی مردانه همیشه کشنده نیست اما عوارض روانی آن بسیار سنگین است.”

آقای منینگ امیدوار است با مطرح شدن علنی این جراحی در رسانه‌ها، تابوی صحبت درباره آسیب‌های عضو تناسلی شکسته شود و مردان نیازمند به دنبال روش‌های درمانی مناسب بروند.

او گفت: “امروز فصل تازه‌ای را با امیدواری برای خودم و برای کسانی که از آسیب های تناسلی رنج می برند شروع می‌کنم.”

“این موفقیت را با دیگران تقسیم می‌کنم و امیدوارم که جراحی چنین پیوندی آینده‌ای درخشان داشته باشد.”

در همین بیمارستان مرد دیگری که آلت تناسلی‌اش در تصادف رانندگی متلاشی شده منتظر عضو پیوندی است تا تحت عمل جراحی مشابهی قرار گیرد

160516174054_thomas_manning_624x351_ap_nocredit.

اولین جراحی موفق پیوند عضو تناسلی مردانه سال گذشته در آفریقای جنوبی انجام شد و اکنون مردی که این جراحی بر رویش انجام شد صاحب فرزند شده است.

اولین جراحی پیوند عضو تناسلی مردانه در سال ۲۰۰۶ در چین انجام شد، اما دو هفته بعد از جراحی، به علت مشکلات روانی شدیدی که برای بیمار و همسرش پیش آمد، پزشکان مجبور شدند عضو پیوندی را جدا کننذ.

دکتر کرتیس سترولو، رئیس تیم جراحان امیدوار است که این جراحی راه درمان را برای کسانی که در جنگ عراق و افغانستان دچار آسیب تناسلی شده‌اند باز کند.

او همچنین معتقد است که این جراحی می‌تواند جان کسانی را که دچار آسیب عضو تناسلی شده‌اند نجات دهد چون بعضی از آنها بعلت فشار روانی این ضایعه خودکشی می‌کنند.

کسانی که دچار آسیب عضو تناسلی و مجاری ادراری می‌شونند معمولا دچار افسردگی شده و در تنهایی و انزوا رنج می‌کشند

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

تولید انسانهای مصنوعی

616637

صمیم جلسه مخفیانه امریکا در ارتباط تولید انسان از طریق لوله های آزمایشی بدون شرکت مرد و زن.

Gizmodo خبر میدهد که تقریباً صد تن دانشمندان، حقوقدانان و تاجران در این نشست دربسته محرم و بدون شرکت ژورنالستان شرکت داشتند.

پلان ایجاد جنوم با کیفیت انسان مصنوعی نسبت به پلان اصلاح شده دانشمندان فرق دارد. دانشمندان نتنها 1-2 جن را آماده کرده اند، بلکه تمام دی ان آی را تهیه می نمایند. بیولوژی دانان با کیفیت چنین جفت محدود نمیشوند  بلکه توانائی خود را برای آزمایش با موجودات به سرعت افزایش میدهند.

بعد از آنکه این خبر از طریق رسانه ها نشر شد، جورج چیچ جینیکدان  که سازمانده اساسی این جلسه هست عجله نموده تا اجتماع را آرام بسازد. به گفته وی این جلسه بمناسبت جن مصنوعی انسان نه، بلکه خاص برای تولید آینده رشته های دراز دی ان آی بوده است.

اما اندریو پوپلیک ژورنالست علمی New York Times معلوم نمود که در اوایل این طرح به نام «HGP2 سنتز پروژه جنوم انسان» یاد میشد. کسانیکه در این جلسه شرکت داشتند اظهار نمودند که هدف اساسی دانشمندان در این عرصه، سنتیز کامل جنوم رشته های حجره در جریان ده سال میباشد. فقط در اخیر سازماندهندگان نام آنرا به “آزمایش جنوم مصنوعی بزرگ در حجره” نامیدند.

به هر صورت محرم بودن این جلسه از رسانه ها، ژورنالستان را نگران نموده به تشویش آورده است.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

دریافت مجوز برای زنده کردن مردگان

zimg_001_8

دریافت مجوز برای زنده کردن مردگان

دانشمندان آمریکایی توانستند مجوز انجام آزمایشاتی برای زنده کردن مردگان را دریافت کنند. به گزارش   سایت همایون ، به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، این یک خبر کمدی یا خیالی نیست بلکه واقعا در آمریکا به وقوع پیوسته است. در آزمایش های اولیه، دانشمندان مجموعه ای از فناوریها را بر روی ۲۰ نفر به کار خواهند گرفت و آزمایش خواهند کرد که آیا علامتهای تجدید حیات و برعکس فرایند مرگ مغزی آشکار خواهد شد یا خیر؟

دانشمندانی که به دنبال اجرای این آزمایشها هستند، امیدوارند بتوانند پس از صدور حکم پزشکی مرگ مغزی با دوباره فعال کردن مغز و کمک به آسیب دیدگان، صدمات را ترمیم کرده و بیماران را در قید حیات نگاه دارند.

مرگ مغزی

شرکتی که مسئول این آزمایش های منحصر به فرد است اعلام کرد که انسانها برخلاف برخی از موجودات زنده هم اکنون روشی برای تجدید فعالیت مغز خود ندارند.

زیرا برخی دوزیستان و ماهی ها حتی پس از صدمات شدیدی که تهدیدی برای زندگی شان بوده؛ توانایی تجدید حیات و سپس تنظیم مجدد بخش های زیادی از مغز خود را دارند.

حتی اگراین روشها و ابزارها نتواند افراد دچار مرگ مغزی را زنده کند اما دانشمندان امیدوارند همین اقدام کمکی برای افرادی باشد که به کما رفته اند یا از بیماریهای دژنراتیو “بیماریهای تحلیلی رنج می برند بیماری هایی مانند آلزایمر و پارکینسون که اعضای مهم بدن به تدریج تحلیل می رود و نهایتا منجربه مرگ می شود.

آیا مغز پس از مرگ دوباره می تواند فعالیت خود را از سر بگیرد؟
صدور مجوز رسمی انجام آزمایشاتی برای زنده کردن مردگان در آمریکا، بدان معناست که دو شرکت “بیوکوارک” و “ریویتا لایوساینس” توانایی شروع این تجارب و آزمایش ها را دارند.

” ایرا پاستور” رئیس اجرایی شرکت بیوکوارک گفت: تیم کاری این شرکت برای دریافت این مجوز بسیاراصرار داشت.

وی افزود: با نزدیک شدن حوزه فعالیت های علوم مختلف پزشکی و علوم اعصاب شناختی، ما برای ورود به این تحقیق خود را آماده کرده ایم که بدون این تکنولوژی های جدید که هم اکنون برای ما فراهم شده، امکان دستیابی بدان میسر نمی شد.

این پژوهش در پایگاه رسمی دولت امریکا به “اثبات مبدا” معروف است که طی آن از روشهایی متشکل ازتکنولوژی سلولهای بنیادی و اشعه لیزر برای بازگرداندن مردم از مرگ به سوی زندگی استفاده می کنند.

گفتنی است این آزمایشها در یکی از بیمارستانهای هند و نه آمریکا آغازخواهد شد.

مرگ مغزی چیست؟

مرگ مغزی توقف کامل فعالیت مغز از جمله فعالیتهای غیر ارادی بدن انسان است که به ادامه حیات انسان مربوط است و فعالیت مجدد آن امکان پذیر نیست.

مرگ مغزی یکی از دو روش برای تعیین مرگ است.

دومین روش برای تعیین مرگ افراد، توقف کامل فعالیت دستگاه گردش خون و دستگاه تنفسی است.

مرگ مغزی با کمای عمیق تفاوت دارد زیرا در کما وظایف غیر ارادی بدن انسان به شکلی طبیعی و به مرور زمان در حال انجام است.

گفتنی است انجمن مراقبت های ویژه استرالیا و نیوزلند معتقدند تعیین و اعلام مرگ مغزی مستلزم وجود کمای غیرپاسخگو، عدم واکنش ساقه مغز و توقف فعالیت دستگاه تنفس است که با گذر زمان نیز ازسرگیری این وظائف هرگز بهبود نمی یابد.

باید هم چنین دلیل کلینیکی از طریق سی تی اسکن درخصوص بیماریهای سختی مانند خونریزی مغزی یا هیپوکسی مغزی و ضریه شدید مغزی مشخص شود.

مرگ مغزی در بسیاری از کشورهای جهان، یکی از نشانه های مرگ است اگرچه تعریف یکسانی از آن دراین کشورها ارائه نشده واین اختلافات نیز ناشی از وجود بخشهای زنده ای در مغز است ، از اینرو اصطلاح مرگ مغزی برای اشاره به تعاریف مختلفی به کارمی رود.

پزشکان می توانند اعضای بدن بیمارانی که مرگ مغزی می شوند را خارج کرده و به بدن دیگر بیمارانی که بدان نیاز دارند، پیوند کنند، بنابراین بسیاری از سازمانها مرگ مغزی را فقط پس از مرگ کامل مغز اعلام می کنند.

اما اختلافی که در بسیاری از کشورها درباره مرگ مغزی، وجود دارد درباره این است اگر مغز کاملا بمیرد اما بدن بدون دستگاههای خارجی قادر به ادامه حیات نباشد، آیا می شود این دستگاهها را از بدن بیمارجدا کنیم یا همچنان برای مدت زمان بیشتری و تا مرگ کامل اتصال دستگاه به بدن بیمار را حفظ کنیم؟

پاسخ مراجع پزشکی و مذهبی به این سئوال همواره در کشورهای عربی و اسلامی مورد اختلاف بوده آیا دو گروه با یکدیگر به توافق می رسند یا همچنان اختلاف ادامه خواهد داشت؟

این مساله خیلی دشوار است زیرا زمانی که مغز کاملا نمرده ، شخص می تواند در کما نفس بکشد و قلبش بدون نیاز به کمک دستگاه به شکل طبیعی کارکند، در این صورت آیا می توان وی را مرده به حساب آورد و اعضای قابل پیوند وی را از بدن وی خارج کرد یا خیر؟

+++++++++++++++++++++++++++++

160510103158_quintuplets_512x288_erinelizabethphotography_nocredit

مادر توصیه پزشکان را ندیده گرفت؛ پنج‌قلوهایش سالم به دنیا آمدند

یک زن استرالیایی که در دوره بارداری، توصیه پزشکان برای سقط سه قل از پنج‌قلوهایش را ندیده گرفت، تصاویری از فرزندانش را منتشر کرده است.

کیم توچی ۲۶ ساله، پنج قلوهایش را در ماه ژانویه گذشته (کمتر از چهار ماه پیش) به دنیا آورد. او ساکن پرث است و در پدیده‌ای کم‌سابقه، با لقاح طبیعی باردار شده بود.

چهار دختر و یک پسر او در مدت دو دقیقه به دنیا آمدند

160511150852_erin_elizabeth_photography_512x288_erinelizabethphotography_nocredit.

گروهی متشکل از ۵۰ پزشک و پرستار در جراحی سزارین این زن مشارکت داشتند و تمام نوزادان سالم متولد شدند.

احتمال این که یک زن به طور طبیعی پنج‌قلو باردار شود، حدود یک در ۵۵ میلیون است.

خانم توچی ماجراهای مربوط به بارداری خود را در یک صفحه فیسبوک منتشر می‌کند و استودیو عکسبرداری ارین الیزابت در ثبت لحظه‌های به یادماندنی به او کمک می‌کند.

عکس‌هایی که در این خبر می‌بینید، تازه‌ترین تصاویری است که از این پنج‌قلو ثبت شده است.

خانم توچی در کنار این عکس‌ها نوشته است: “۵۰ انگشت دست، ۵۰ انگشت پا، ۶ قلب که با هم می تپند. جسم من سخت‌ترین مصاف‌ها را پشت سر گذاشت تا این پنج بچه را به سلامت (به دنیا) برساند.”

او در یک مصاحبه گفته است که احساس می‌کرد در طول دوره بارداری، بدنش “در حال تعطیل شدن بود.”

او گفت که پزشکان در ابتدا با اشاره به خطراتی جدی که متوجه او و ۵ جنین درون شکمش بود، پیشنهاد کرده بودند که تنها دو جنین را نگه دارد و سه جنین دیگر را سقط کند.

او گفت: “هیچ‌کس فکر نمی‌کرد از عهده‌اش بربیایم، ولی توانستم. به همه آدم‌های زندگیم نشان دادم (که می‌توانم)

160511150818_erin_elizabeth_photography_512x288_erinelizabethphotography_nocredit.”

خانم توچی و همسرش یک پسر ۹ ساله و دو دختر ۲ ساله و ۴ ساله هم دارند