حالا مقام و منزلت و پاسداری از ناموس، برای بازرگانان سیاسی حاکمیت و دکانداران دین و مذهب به یک پشیزی هم نمی ارزد.

طی 16 سال هجوم غرب و اشغال کشور، تغییرات شگرفی در رویکرد های حاکمان و سردمداران زور و زر وخود فروخته شدگان ناموس فروش به نظر می رسد.
این اجیران، به امر بادران بین المللی خود طالب و داعش را مدیریت می کنند. درین روز ها آواره شده خانواده های هموطن در شمال شرق کشور زیگنالی است از آغاز روز های تاریک و سیاه تسلط داعشیان در کشور.

بلی هموطن دیگر ناموس هیچ هموطنی در زیر سیطره ی داعشیان مصوون نخواهد بود!

تشدید تحرکات نیروهای نیابتی ای به نام طالب بود و اکنون داعش در خبری از طلوع چنین به دست نشر سپرده شد

یک خانوادۀ ۱۹ نفری از چنگ داعش نجات یافت

nangarhar-02-nov-16

یک خانوادۀ ۱۹ نفری نجات‌یافته از نزد گروه داعش در شرق کشور، از سرگذشت تلخ‌شان در نزد این گروه، سخن می‌زنند. این خانواده‌ها می‌گویند که افراد وابسته به داعش به آنان هشدار داده بودند که اگربرای بیرون‌شدن از خانه‌های‌شان تلاش کنند کشته خواهند شد.

ملنگ، پیر هفتاد ساله، باشندۀ ولسوالی پچیراگام ننگرهار و یکی‌از اعضای این خانوادۀ ۱۹ نفری می‌گوید: «جنگ‌جویان داعش پیش ما آمدند و گفتند هیچ جای دیگر نروید. من از آنان پرسیدم که اگر جای نرویم پس کجا برویم، ما چه اشتباه کرده‌ایم و شما چرا این جا آمده‌اید؟ آنان گفتند که ما برای کشتن شما آمده‌ایم.»

بسمل گل، خیاشنۀ ملنگ، می‌گوید: «داعش همه‌جا را گرفته بود و ما در خانه گیر مانده بودیم و هیچ راه فراری وجود نداشت. ما مدت ۱۰ روز در خانۀ بند مانده بودیم و آب و غذا نداشتیم. تنها نان خشک داشتیم و به اطفال مان می‌دادیم.»

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار می‌گوید که این غیرنظامیان در عملیات نیروهای امنیتی از چنگ داعش نجات داده شدند.

آقای خوگیانی می‌گوید: «نیروهای امنیتی ما عملیاتی را در پچیراگام ننگرهار راه‌اندازی کرده‌اند و ۱۹ غیرنظامی را که اعضای یک خانواده استند، نجات دادند.»

این خانواده همانند ده‌ها خانوادۀ دیگر از پچیراگان به شهر جَلال‌آباد فرار کرده‌است و از حکومت و نهادهای مددرسان می‌خواهند که کمک‌های لازم در اختیار آنان قرار دهند.

باشنده‌گان ننگرهار می‌گویند که داعش اکنون فعالیت‌هایش را در پنج ولسوالی گسترش داده‌است و حکومت باید این تهدید را جدی بگیرد

====================================

طبق اسناد پیدا شده در موصل داعش تماس جنسی با کنیزکان نابالغ را اجازه داده است
1947057
در بسیاری از روستاهایی که طی دو سال اخیر تحت کنترل داعش قرار داشته اند، فتواهای کتبی مسئولان “خلافت داعشی” درباره مقررات ریش گذاشتن مردان ، وضو و بسیاری از دیگر سنت های اسلامی طبق درک مقامات داعش پیدا شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری رویترز، یکی از چنین فتواهایی که روی کاغد قرمز رنگ به چاپ رسیده و حاوی 32 ماده است، داشتن کنیزکان نابالغ برای مسلمان و وادار کردن آنها نه فقط به کار بلکه همچنین برقراری تماس جنسی را مجاز می داند. ضمنا در این فتوا محدودیتی نیز ذکر شده و آن اینکه تماس جنسی باید تا زمان رسیدن دختر برده به سن بلوغ “بدون دخول” باشد. طبق احکام شریعت اسلامی دختر پس از اولین قاعدگی بالغ محسوب می شود.

.

Advertisements