images

بازی “هیلاری” فرشته

“ترامپ” دیو در انتخابات امریکا

ترجمه سیامگ

احیای مك كارتیسم با هیلاری “آر. تی” انگلیسی

“كلینتون امریكایی ها را برای یك جنگ دیگر آماده میكند.”

 این گفته تحلیلگر سیاسی امریكایی “دانیل ولش” است. او میگوید هیلاری باید به انحصارات تسلیحاتی امریكا كه حامیان مالی او بوده اند جنگ بی پایانی را اهدا كند تا هژمونی امریكا را در جهان زنده نگاه دارد.

ویكیلیكس اخیر مجموعه ایمیل یهایی از رییس كمپین انتخاباتی كلینتون منتشر كرده كه دلایل تمركز تیم انتخاباتی كلینتون بر ولادیمیر پوتین را فاش می سازد. این ایمیل ها شامل مكالمه ای بین جان پودستا رئیس ستاد انتخاباتی كلینتون و “برنت بودوسكی” مقاله نویس و از همراهان كلینتون نیز هست كه طَی آن در باره روش مقابله كلینتون با دولت اسلامی بحث میكنند و بودوسكی پیشنهاد میكند تمركز بر روی اتهام رابطه ترامپ و پوتین روش مفیدی است تا توجه أفكار عمومی از دولت اسلامی دور شود كه در غیر اینصورت ممكن است كلینتون متهم شود كه در مسائل مربوط به خاورمیانه قاطع نیست كه میتواند باعث عقب نشینی سیاسی او شود.

آرتی در ادامه به متن مكالمه یكی از ایمیلها اشاره میكند و از قول برنت بودوسكی مینویسد: بهترین روش قربانی كردن ترامپ برای رابطه اش با پوتین است اما نه تا آنجا كه در باره برخورد پوتین در سوریه شرطبندی كند.

دانیل ولش در پاسخ گفته است این روش نه تنها بخشی از كمپین هیلاریست بلكه أساسا مركز توجه كمپین اوست. شیوه ای از اتهامات كه ما از دوران مك كارتیسم تا كنون ندیده ایم. روشی كه مدام دور ترامپ مطرح باشد كه او نسبت به روسیه بسیار ملایم است و مدام از پوتین بعنوان دیكتاتور اسم برده شود. نكته ای كه خیلی خودخواهانه است اینكه كلینتون خودش میداند دارد كاملا دروغ میگوید اما اهمیتی نمیدهد.

آرتی در ادامه مینویسد این ایمیلها نشان میدهد كه روش سیاسی كلینتون كاملا خودخواهانه، دستكاری شده است تا فقط برنده انتخابات شود و اصلا اهمیتی به راست بودن تهمت ها نمیدهد. آرتی مینویسد بهمین خاطر است كه بسیاری او را كاندیدای صادقی نمیدانند و از او نفرت دارند.

آرتی در ادامه به بخش دیگری از ایمیلها اشاره میكند كه بودوسكی میپرسد اینكه كلینتون در باره اظهاراتش مبنی بر اینكه ما بجایی در مقابل دولت اسلامی رسیده ایم كه دنبالش بوده ایم. بودوسكی میپرسد اگر حمله ترویستی رخ دهد باعث نابودی كمپین او نخواهد شد  آیا بنظرت كلینتون از این زاویه شكننده است؟ دانیل ولش پاسخ میدهد اینطوری بنظر نمیاد. این زن كس است كه در نابودی لیبی شركت داشته، دست راست اوباما در سرنگونی دولتهای هندوراس، برزیل بوده، در جنگهای نیابتی سوریه و یمن نقش داشته و هنوز چنان گستاخ است كه میگوید ما باید سیاست خارجی خشن تری داشته باشیم. ظاهرا بمباران زنان و بچه ها در پاكستان خیلی بنظرش خشن نبوده است. بنظرم اینها كار یك سیاستمدار نیست بلكه جنگ طلبان و تاجران مرگ هستند كه از كمپین او حمایت مالی كرده اند. او حالا باید بدهی اش را به اینها بپردازد و چیزی كه میخواهند یعنی یك جنگ بی پایان به اینها هدیه كند تا امریكا هژمونی جهانی اش را زنده نگاه دارد.

آرتی مینویسد: ما با یك روند مواجه شدیم كه با افشاگری ویكی لیكس ظاهر شد كه بشدت به كمپین كلینتون ضربه زد. از برملا شدن ایمیلهایش تا صورت حساب هایش به بانكدارها، تا سیاست یك بام و دوهوایش كه به مردم یك چیز میگوید و عكس همان را به بانكدارها میگوید، تا بنیاد كلینتون. بجای روبرو شدن و پاسخ دادن به این اتهامات ویكی لیكس دمكراتها چكار میكنند؟ روسیه را به نقش داشتن در این افشاگریها متهم میكنند كه خیلی هم مسخره است چرا كه آسانژ در سفارت إكوادور در لندن نشسته كه ام آی پنج و بقیه براحتی این را میتوانند گزارش كنند. بنابراین هیچ سند مستدلی مبنی بر دخالت روسیه در این افشاگریها نیست ولی به دمكراتها اجازه داده ترامپ را به دوستی با پوتین متهم كنند چون براحتی توجه أفكار عمومی را از اتهامات ویكی لیكس بسمت روسیه منحرف میكنند و موضوع را به سوریه هم بچسبانند كه چون ترامپ با پوتین دوست است و پوتین هم از أسد حمایت میكند و حالا كه روسیه هم در سوریه دست بالا را دارد پس هیلاری در مقایسه با ترامپ در مقابله با دولت اسلامی تهاجمی تَر است

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

مطالب مرتبط

هیلاریسم” آینده یعنی “مکارتیسم” گذشته؟

در گزارشی که به همت یکی از همکاران پیک نت درباره انتخابات امریکا در این شماره می خوانید اشاره به خطر احیای مک کارتیسم در امریکا شده است. این اتهام پیش از آنکه متوجه ترامپ نامزد جمهوریخواهان باشد متوجه هیلاری کلینتون از حزب دمکرات امریکاست. او متهم است به این که با بزرگ نمائی ارتباط ترامپ و پوتین، در پی هژمونی جنگی امریکا بر جهان و بدنبال آن ایجاد فضای بسته جنگی در امریکاست. اشاره به احیای دوران مک کارتیسم نتیجه ایست که از این نقش هیلاری گرفته شده است.

جوزف مک‌کارتی اندک زمانی پس از پایان جنگ دوم جهانی و نقش قاطع ارتش اتحاد شوروی موسوم به ارتش سرخ در این پیروزی  که موج گرایش به چپ و گرایش به کمونیسم در امریکا شده بود مبتکر دوران مخوف پلیسی و سرکوب سیاسی در امریکا شد. تقریبا تمام روشنفکران و هنرمندان امریکا در این دوران به اتهام کمونیست بودن به پای میز محاکمه کشیده شدند. جک لندن، الیاکازان و دهها هنرمند سرشناس امریکا قربانیان این دوران هستند. حتی هنرپیشه های سینما.

او از ۱۹۴۷ تا  ۱۹۵۷ که زمان مرگش است، سناتور جمهوریخواه ایالات متحده از ایالت ویسکانسین بود و بسیار او را پایه گذار جنگ سرد علیه اتحاد شوروی می دانند.

او توانست به ایده را پس از جنگ دوم جهانی در امریکا حاکم سازد که تعداد زیادی از کمونیست‌ها و جاسوسان و سمپات‌های شوروی د درون دولت فدرال آمریکا و جاهای دیگر نفوذ کرده اند و باید ریشه آنها را خشک کرد. نقش تاریخی او در وحشت‌ از کمونیسم و کمونیست‌ها در امریکا سرانجام به ثبت این اصطلاح جهانی “دوران مک کارتیسم” شد.

Advertisements