toyota

این هم سند ثقه از مرجع جهانی

داعش در سوریه وعراق درهم شکسته و رو به سوی افغانستان دارد.

فرمانده کل نیروهای خارجی در افغانستان می گوید: داعش مقـــــــر فرماندهی خود را به افغانستان منتقل می کند.

کسی نیست از جنرال چهار ستاره امریکایی سوال کند که آدم کشان حرفه یی داعش، از کدام طریق، با اسکورت کدام کشور و سازمان ها، چه گونه ( زمینی و یا هوایی؟!) به افغانستان سفر بری دارند. این آقا مؤظف است توضیح دهد که کانال خروج داعش از سوریه و عراق دقیقن کجا است و با ویزا کدام کشور می آیند!گ.ا.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

خریداری 60 هزار ” تویوتا لندکروزو” برای داعش توسط ناتو؟

چراغ های 60 هزار تویوتا

ناگهان در عراق و سوریه روشن شد

شصت هزار “تویوتا لندکروزو” ساخت ژاپن چگونه تبدیل به موتور ارتش داعش شد؟ آیا ژاپن که سازنده این اتومبیل است و سفارش آن را دریافت کرده بود و یا امریکا و کشورهای بزرگ عضو اتحادیه اروپا از چنین معامله بزرگی بی خبر بودند؟ آنها نمی دانستند این 60 هزار تویوتا چرا یکباره وارد خاک عراق شده است؟ آنها نمی دانستند که پول خرید این اتومبیل ها را عربستان و چند کشور نفتی خلیج فارس به ژاپن داده اند؟ یعنی بپذیریم که کمپانی های رقیب در خود ژاپن و یا کمپانی های شرکت های بزرگ اتومبیل سازی در امریکا و آلمان و فرانسه دست روی دست گذاشته و فقط ناظر این بازار بودند و یا میدانستند و به آنها اخطار سکوت داده شده بود؟

چگونه می توانست این سیل اتومبیل از طریق ترکیه وارد عراق شده و به موصل منتقل شود تا ارتش داعش اعلام حکومت اسلامی “شام و عراق” بکند و آنوقت هیچ کشور اروپائی و بویژه امریکا که ارتش آن کشور در همان زمان در عراق حضور داشت از این ماجرا بی خبر بوده باشد؟

آنچه انجام شد، طرحی از پیش تدارک دیده شده بود که با چراغ سبز ناتو انجام شد و ارتش موتوری داعش که با چراغ خاموش شکل گرفته بود ناگهان چراغ ها را روشن کرده و برای جنایاتی که همه میدانیم به حرکت در آمد. به حرکت در آمد تا با پول نفت موصل و فروش آن زیر قیمت بازار به کمپانی های نفتی، کشور آباد و تاریخی مانند سوریه را ویران کند. هیلاری کلینتون به موجب افشاگری ویکی لیکس گفته بود “ما برای تامین امنیت اسرائیل باید سوریه را متلاشی کنیم”.

همه این تدارکات و فجایع زیر نقش و پوشش جنجال های خبری رسانه های مهم تصویری امریکا و اروپا انجام شد و مردم از آن بی خبر نگه داشته شدند و در اسارت اخبار پوچ و حاشیه ای همین رسانه ها گرفتار ماندند

++++++++++++++++++++++++++++++++

چهار کشور عربی، متهم ردیف اول

شرکت تویوتا منابع تامین‌کننده خودروهای داعش را کشف کرد

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که عربستان سعودی، قطر و امارات متحده عربی اصلی‌ترین کشورهای تامین‌کننده خودروهای تویوتا برای داعش بوده‌اند

دیپلماسی ایرانی: نتایج تحقیقاتی که شرکت ژاپنی تویوتا بر سر منابع تامین هزاران خودروی داعش از این شرکت انجام داده است نشان می دهد که چهار کشور عربی این خودروها را خریده و به این گروهک تروریستی تحویل داده اند.

پایگاه خبری سوری دام پرس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که عربستان سعودی، قطر و امارات متحده عربی اصلی ترین کشورهای تامین کننده این خودروها بوده اند.

به نوشته اسپوتنیک بعد از آغاز حملات هوایی روسیه به مواضع گروه های تروریستی در سوریه ابعاد تازه ای از این خرید کلان فاش شده است.

بنا به این گزارش، بعد از این که ارتش روسیه تصمیم به حضور فعال در سوریه گرفت، توانست تصاویری را تهیه کند که از خودروهای تویوتایی بود که ارتش سوریه در جنگ با داعش در مناطق مختلف به دست آورده بود. بعد از آن ارتش روسیه این تصاویر را در اختیار شرکت تویوتا قرار داد و از آن شرکت خواست منابع تامین کننده خودروهای تویوتا برای داعش را کشف کند.

یک منبع آگاه گفت که دولت های سوریه و روسیه گزارش اولیه ای را از شرکت تویوتا دریافت کردند که درباره تصاویر خودروهایی بود که سازمان امنیت نظامی روسیه در اختیار این شرکت ژاپنی قرار داده بود. بارزترین اطلاعاتی که در این گزارش آمده است، حاکی از آن است که “22 هزار و پانصد خودرو را یک شرکت واردکننده خودرو در عربستان خریداری کرده است. همچنین یک شرکت واردکننده قطری نیز 32 هزار خودرو خریده است. شرکتی از امارات نیز 11 هزار و 650 خودرو خریداری کرده است. ارتش اردن نیز با پرداخت مالی چند بانک عربستانی 4500 خودرو خریداری کرده است. همه این خودروها در حال حاضر در اختیار داعش هستند.”

تعداد خودروهایی که داعش در حال حاضر در اختیار دارد، 60 هزار خودرو از نوع تویوتا است که همه آنها از نوع SUV دو کابین هستند.

در همین رابطه مقامات امریکایی اعلام کرده اند که تحقیقاتی درباره چگونگی دستیابی داعش به این تعداد بسیار زیاد خودرو آغاز کرده اند، اما ناظران بر این اعتقادند که خود واشنگتن صدها خودرو از این نوع را وارد سوریه کرده است.

از سوی دیگر شرکت تویوتا اعلام کرده است که از سال 2012 فروش رسمی خود در سوریه را متوقف کرده است.

مارک ولاس، سفیر سابق امریکا در سازمان ملل در این باره گفت که مدل های “لندکروزر” و “تویوتا هایلوکس” دیگر بخشی از برند داعش محسوب می شوند.

وی همچنین گفت: «داعش به بزرگترین مشتری خودروهای مارک تویوتا تبدیل شده است، این خودروها عاملی مهم برای پشتیبانی از عملیات مسلحانه این شبکه محسوب می شود.»

دولت عراق نیز تاکید کرده است که داعش در سال های گذشته خودروهای بسیاری را خریداری کرده است.

لقمان فیلی، نماینده عراق در سازمان ملل در این باره گفت: «دولت عراق اطمینان دارد که داعش توانسته است در طول سال های گذشته صدها خودروی از نوع تویوتای جدید خریداری کند. این خودروها هم شامل خودروهای نو و هم کارکرده می شود.»

اکنون بسیاری از ناظران می پرسند که چرا امریکا بعد از آغاز حملات هوایی روسیه در سوریه که در پی آن پایگاه های متعدد داعش و فرماندهی آن در شهرهای مختلف سقوط کرده است، از وجود این خودروها نزد داعش نگران شده است؟

Advertisements