اداره مستقل ارگان های محلی اعلام کرده که براساس پیشنهاد این اداره و منظوری مقام ریاست جمهوری، محمد گلاب منگل به حیث والی ننگرهار مقرر شده است.

آقای منگل پیش از این به حیث وزیر سرحدات، اقوام و قبایل و والی در ولایت‌های هلمند و لغمان کار کرده است

آقای منگل پیش از این به حیث وزیر سرحدات، اقوام و قبایل و والی در ولایت‌های هلمند و لغمان کار کرده است
این اداره امروز (چهارشنبه) با انتشار خبرنامه ای گفته است آقای گلاب منگل که وزیر سرحدات، اقوام و قبایل بود اکنون به حیث والی ولایت ننگرهار و مشاور رییس جمهور در امور اقوام و قبایل تعیین شده است.
آقای منگل پیش از این به حیث وزیر سرحدات، اقوام و قبایل و والی در ولایت‌های هلمند و لغمان کار کرده است.
این در حالی است که پیش از این سلیم خان قندوزی، از سمش به عنوان والی ننگرهار به دلیل آنچه مداخلات برخی افراد غیر مسوول در امور این ولایت و بی توجهی دولت مرکزی خواند، از مقامش کنار رفت.
آقای قندوزی گفته بود که ناهنجاری های ادارات محلی در ولایت ننگرهار باعث شده تا او نتواند به گونه که می خواهد به کارش ادامه دهد.
از سویی هم در زمان حضور آقای سلیم قندوری، شماری از اعضای شورای ولایتی، فعالان نهادهای جامعه مدنی و برخی از شهروندان این ولایت، به دلیل آنچه که ناتوانی والی در مهار ناامنی‌ها می‌ خواندند، خواهان برکناری قندوزی از مقام ولایت ننگرهار شده بودند.
در همین حال، قوماندانی امنیه ولایت ننگرهار نیز از سوی سرپرست اداره می شود و پس از آن که زورآور زاهد قوماندان امنیه این ولایت در جریان عملیات در پی انفجار ماین کشته شد، وزارت داخله تا کنون قوماندان امنیه جدید معرفی نکرده است.
این در حالی است که بسیاری ساحات این ولایت به دلیل هم مرز بودن با پاکستان شاهد حضور گسترده تروریستان طالب، داعش و دیگر گروه های داخلی و خارجی است.

Advertisements