5804c53e08f9f

انگیزه بستن دفتر تلویزیون

روسیه امروز” در انگلستان

برای آنها که فکر می کنند سیاست دولت انگلستان در هدایت و رهبری رسانه ها، شبیه سیاستی است که در هاید پارک لندن حاکم است، شنیدن خبر بستن دفتر تلویزیون “روسیه امروز” در لندن برای محروم کردن مردم از اخباری متفاوت با آن خبرهای هدایت شده ای که از رسانه های تصویری و مکتوب انگلستان پخش می شود باید یک هوشیاری باشد.

کارشناسان رسانه ای روسیه به درستی دلیل این اقدام دولت انگلستان را وحشت از پخش اخبار واقعی سوریه و دیگر کشورهای جهان و شکستن سد سانسور رسانه های انگلستان ارزیابی کردند. این درحالی است که تمام شبکه های تلویزیونی انگلستان و امریکا و همچنین خبرگزاری های معروف امریکا و فرانسه و انگلستان و حتی تلویزیون بی بی سی و سی ان ان کاملا در روسیه آزاد فعالیت می کنند و دولت مانع این فعالیت نیست. تلویزیون “روسیه امروز” علاوه بر زبان روسی، به زبان انگلیسی نیز خبر پخش می کرد و کسانی که اخبار این تلویزیون را دنبال کرده و آن را با شبکه های تلویزیونی نظیر یورو نیوز و یا صدای امریکا و بی بی سی مقایسه کرده اند کاملا متوجه سانسور و جهت گیری در خبرها و فریب افکار عمومی از این طریق شده اند. تلویزیون روسیه امروز با اخبار و فیلم های خبری از سراسر جهان و نه دستچین شده از چند کشور اروپائی، به جنگ این سانسور و شستشوی افکار عمومی رفته بود و روز به روز بر بینندگانش در انگلستان اضافه می شد و همین مسئله انگیزه بستن دفتر این تلویزیون در لندن شد

++++++++++++++++++++++++++++++++++++

مطالب مرتبط

احتمال قطع پخش برنامه های تلویزیون روسی در انگلستان

5804c53e08f9f.

دولت انگلستان امروز  هشدار داده که پخش برنامه های تلویزیون روسی ( روسیه امروز)  را در کشورشان احتمال قطع خواهند کرد.

آنان می گویند که در پخش برنامه های تلویزیونی روسیه امروز در انگلستان چند نقص را دیده اند.

دولت انگلستان حالا هشدار داده که اگر شبکه تلویزیونی روسیه امروز در پخش برنامه هایی که در انگلستان دارد تجدید نظر نکند آن را در کشورشان قطع می کنند.

مسئولین اداره Ofcom؛ سازمان تحت نظر دولت بریتانیا گفته است که در پخش برنامه های  شبکه تلویزیونی روسیه امروز در انگلستان 10 نقص را دیده اند.

آنان تا به حال از این ده نقص فنی چیزی نگفته اند. اما می گویند که در پخش برنامه های تلویزیون روسیه امروز در انگلستان خشونت بارها به نمایش گذاشته شده است.

طبق سخنان مقامات Ofcom،  پخش برنامه هایی که خشونت را نشان دهد،  مغایر با قوانین دولت انگلستان است.

حالا آنان جدا هشدار داده اند که اگر در پخش برنامه های تلویزیون روسیه همچنان تبلیغات و در عین حال تصاویری از خشونت باشد این تلویزیون را در انگلستان قطع خواهند کرد.

روسیه تا به حال در این رابطه واکنش رسمی نداده است اما مقامات روسیه پیش از این اعلام کرده بودند که در پخش برنامه های آنان چیزی در مغایرت با قوانین نیست.

علاوه بر این، برنامه های شبکه های تلویزیونی انگلیس در روسیه همچنان پخش می شوند و بی بی سی و یورونیوز علی رغم تبلیغات گسترده ای که از غرب دارند همچنان فعال اند.

Advertisements