کابل – به گزارش سایت همایون بنقل از(پژواک، ٢٨ ميزان ٩٥): نيروهاى امريکايى مى گويند که در پى حملۀ مسلحانه در کابل پنج تبعۀ امريکايى کشته و زخمى شده اند.

خبرنامه اى که از سوى دفتر مطبوعاتى نيروهاى امريکايى در کابل به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، نگاشته است که اين رويداد، امروز در نزديک مرکز نيروهاى ناتو در شهر کابل بوقوع پيوسته است.

منبع مى نگارد، دراين رويداد يک امريکايى ملکى و يک نظامى کشته شده اند و دو تبعۀ ملکى و يک نظامى امريکايى مجروح شده اند.

منبع مى افزايد که در حملۀ متقابل، دو حمله کننده نيز از بين رفته است.

اما منبع هويت اين افراد را افشا نه کرده است.

به قول خبرنامه، وزارت دفاع امريکا قبل از تکميل شدن تحقيقات در مورد جزئيات را پخش کرده نمى تواند، اما در مورد رويداد تحقيقات آغاز شده است.

در خبرنامه افزوده شده است که جان نيکولسن قوماندان نيروهاى امريکايى در مورد شديداً متاثر شده و به خانواده هاى قربانيان مراتب تسليت را تقديم نموده است.

نيکولسن گفته است، امريکا و متحدين آن به ماموريت آموزشى، مشوره دهى و همکارى با نيروهاى دفاعى ملى افغانستان ادامه خواهد داد.

د افغانستان د ملي دفاع وزارت وياند دولت وزيري، پژواک خبري اژانس ته وويل چې دغه پېښه نن له غرمې مخکې په ١١ بجو په کابل کې د ريشخورو کومانډويي فرقې ته نږدې رامنځ ته شوې ده.

دولت وزيرى سخنگوى وزارت دفاع ملى افغانستان به آژانس خبرى پژواک گفت که اين رويداد، ساعت ١١ بجه قبل از ظهر در نزديکى فرقه کوماندوى تپه ريشخور بوقوع پيوسته است.

موصوف بدون ارايه جزئيات افزود، يکتن که يونيفورم نظامى بر تن داشت، بالاى نيروهاى خارجى حمله نموده است که در نتيجۀ آن، يک خارجى کشته و پنج تن ديگر مجروح شده اند.

مسووليت حمله متذکره را تاکنون کس به عهده نگرفته است.

Advertisements