%da%a9%d8%b1%d8%b2%db%8c-%d9%88%d9%85%d9%84%d8%a7-%d8%b9%d8%a8%d8%af%d8%a7%d9%84%d8%b1%d9%82%db%8c%d8%a8-%d8%b7%d8%a7%d9%84%d8%a8

عکس های خاین ملی جمع آوری و در ذباله دانی انداخته شد

عکس های کرزی جمع آوری و در ذباله دانی انداخته شد
جمع آوری عکس های کرزی از تخار  یک اقدام به جا و شجیعانه شمرده می شود که همه باید ازان پیروی کنند.
والی تخار جناب داکتریاسین ضیا پس از حمایت کرزی از تروریستان تصویر این خاین را از دفاتر ولایت تخار جمع آوری و به زباله دانی انداخته است که قابل تقدیر میباشد جناب والی تخار و از هم میهنان گرامی خواهشمندم بابت این اقدام بجا باید تشویق و قدردانی صورت بگیرد. هارون ثمرقندی گ ا

++++++++++++++++++++++++

مطالب مرتبط

آقای صافی خاینیین ملی را معرفی کرد!

پولدارهای شهر نشین، جنرال های جنگی می شوند

مقام های نظامی متناسب با میزان روابط و پول واگذار شده است.

به گزارش سایت همایون بنقل از شبکه اطلاع رسانی افغانستان  غلامحسین ناصری عضو مجلس نمایندگان در گفتگو با برنامه محور، از ترفیع گرفتن مقامات نظامی براساس روابط و پول انتقاد کرد و گفت: کسانیکه این سمت ها را در اختیار گرفته اند که تا به حال میدان نبرد را از نزدیک ندیده اند.

ناصری می گوید: گاهی یک نهاد داخلی درباره ترفیع گرفتن جنرال ها نظر می دهند که شاید از آن فضای رقابتی در کشور برداشت شود اما زمانی که سفیر اتحادیه اروپا، معتبر ترین نهاد خارجی با مدارک ثبت شده در گوشی همراهش درباره این موضوع هشدار می دهد، این یک واقعیت تلخ و یک لکه ننگ برای مردم افغانستان می شود.

عضو مجلس نمایندگان آمار ارایه شده سفیر اتحادیه اروپا را تایید می کند ومی گوید: براین اساس 70 تا 78 درصد مقام های جنرالی براساس روابط و پول به افراد سپرده شده است.

وی می گوید: مثلا برادر جناب الماس یکی از نمایندگان مجلس با وجود سن کم دو مرتبه ترفیع گرفته و به مقام بالاتر از جنرالی رسیده است که این مقام را رییس جمهور در مقابل حمایت شان در زمان فعالیت کمپین های انتخاباتی به وی اعطا کرده است.

ناصری از توجیه رییس جمهور در مورد آزمون گرفتنش از این افراد انتقاد کرد و اضافه نمود: نه تنها قانون به وی اجازه چنین کاری نمی دهد که خود رییس جمهور نیز در امور نظامی اصلا تخصصی ندارد و مطابق قانون هم، صاحب منصب و رتبه بالاتر هربخش وزارت دفاع باید از رتبه مادون اش تست گرفته و آنها را در سمت درست بگمارد.

عضو مجلس نمایندگان می گوید: نتیجه حاکم شدن روابط بر ضوابط همین می شود که با توجه به آمار بالای جنرال های افغانستان نسبت به کشورهای دیگر، در مدت یک ماه دو هزار وسایل زرهی تسلیم طالبان می شود و یا در کمتراز ده روز مهمترین قطب اقتصادی کشور یعنی قندوز سقوط می کند و جنرال مراد علی مراد علتش را بی کفایتی مسوولان امنیتی عنوان می کند و لکه ننگی بر پیشانی حکومت می شود.

این مقام مسوول می گوید: تخطی اعضای مجلس که با لگد مال کردن قانون اساسی برادر خود را به سمت جنرالی می رساند، محکوم می کند و می گوید: کسانیکه دراین راه با سران حکومت همکاری می کنند، خاین به مردم و کشور هستند.