1655481

معاون اول 54 ساله ای

در کنار پوتین قرار گرفت

روز گذشته، “رگئی کرینکو” رئیس “روس اتم” روسیه به سمت معاون اول پوتین منصوب شد. او 11 سال رئیس روس اتم بود. کرینکوی 54 سال دارد و گفته می شود روابط بسیار نزدیکی با ایران دارد.

ساخت دو نیروگاه اتمی جدید هرکدام به قدرت ۱۰۰۰ مگاوات در زمان ریاست کرینکو در روس اتم امضاء شد و کار آن نیز آغاز شد

++++++++++++++++++++++++++++++++.

به بهانه شرکت در نشست انرژی
پوتین امروز وارد ترکیه می شود

امروز نشست انرژی در ترکیه برگزار می شود و خبرگزاری های روسیه و ترکیه خبر دادند که پوتین در این نشست حضور خواهد داشت. با آنکه دلیل سفر پوتین به ترکیه، شرکت در نشست انرژی اعلام شده، اما آشکار است که این سفر یک سفر جدی سیاسی برای مذاکراتی در سطح روسای جمهور دو کشور است. مناسباتی که با سقوط هواپیمای روسی سوخو بر فراز سوریه با شلیک یک هواپیمای نظامی ترکیه رو به تیرگی گذاشت و تا آستانه قطع مناسبات پیش رفت. در جریان کودتای ماه ژوئن گذشته در ترکیه و اطلاعی که روسیه چند ساعت پیش از کودتا به اردوغان دراین مورد داد و نقش مهمی در شکست کودتا ایفاء کرد، مناسبات ترکیه و روسیه یکبار دیگر رو به گرمی گذاشت. تا جائی که مذاکرات نظامی میان مقامات ارشد نظامی دو کشور انجام شد و نرمش های جدی در سیاست ترکیه در قبال جنگ سوریه آغاز شد. حتی صحبت از استفاده روسیه از پایگاه نظامی مهم “انجیلیک” در ترکیه توسط ارتش روسیه مطرح شد که ضربه ایست غیر قابل تحمل برای پیمان ناتو و امریکا.

اکنون باید دید در پایان سفر پوتین به ترکیه و مذاکراتش با اردوغان که قطعا مهم ترین بخش های آن محرمانه باقی خواهد ماند، چه تغییر دیگری در سیاست های ترکیه نسبت به جنگ سوریه و نزدیکی اش به روسیه پیش خواهد آمد

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

آنها قادر به حمل کلاهک اتمی هستند

موشک های بالدار روسیه

در سوریه به پرواز در آمدند

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه گفت: بمب افکن‌های روسیه به تازگی و برای اولین بار از موشک‌های X-101 در حمله به پایگاه‌های تروریست‌ها در سوریه استفاده کرده‌اند.
موشک‌های X-101  روسیه موشک‌های بالدار دور پرواز هستند که کلاهکی جنگی به وزن 400 کیلو را می‌توانند حمل کنند و همزمان قادر به انهدام دو هدف در فاصله‌های 100 کیلومتری از یکدیگر هستند.

روسیه از این موشک‌ها که در دو مدل ایکس 101 با کلاهک غیر اتمی و X- 102 با کلاهک اتمی رقیب موشک‌های بالدار AGM-129 آمریکایی هستند تاکنون در جنگ‌ها استفاده نکرده بود.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

حمله به ارتش سوریه

حمله به ارتش روسیه است

روز گذشته پارلمان روسیه “دوما” یک جلسه مهم پیرامون سیاست خارجی روسیه تشکیل داد. در این جلسه باتفاق آراء از حضور ارتش روسیه در سوریه حمایت و با تاکید بر “حتی یک قدم عقب نشینی جایز نیست” از دولت این کشور خواستند با قاطعیت در سوریه عمل کند.

همزمان با تشکیل این جلسه «ویکتور اوزروف» رییس کمیته دفاعی و امنیتی شورای فدراسیون روسیه گفت: روسیه به هر گونه تلاش برای حمله به نیروهای ارتش سوریه  واکنش نشان خواهد داد. روسیه هر گونه حمله به ارتش سوریه را به تلاش برای لطمه زدن به ماموریت ضد تروریستی خود در این کشور میداند.

 یروهای مسلح روسیه در چارچوب ماموریت ضد تروریستی خود در سوریه، از عملیات زمینی ارتش این کشور علیه تروریست ها حمایت می کنند .

«ایگور کوناشینکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه نیز اعلام کرد:

واشنگتن باید قبل از هر اقدام نظامی علیه نیروهای ارتش سوریه به واکنش روسیه در این زمینه فکر کند. نیروهای مسلح روسیه که در سوریه مستقر هستند هر نوع حمله به ارتش سوریه را حمله به خود تلقی می کنند و واکنش مناسب را نشان خواهند داد. در همین ارتباط تدابیر لازم برای جلوگیری از حملات اشتباهی به نیروهای روسیه و ارتش سوریه اتخاذ شده است. به  گردان های دفاعی روسیه دستور داده شد در صورت کشف و رهگیری موشک های تهاجمی یا اهداف دیگر، بدون رسیدگی به مبداء و مسیر پرواز این اهداف برای انهدام آنها عمل کنند.

این اخبار در شرایطی منتشر شدند که بموجب برخی احتمالات ناتو قصد حملاتی مشابه حملات پیشین ناتو به عراق و لیبی و صربستان (یوگسلاوی سابق) به ارتش سوریه را دارد

Advertisements