129585869954610b2701e3c

ابراهیمی برای کرزی “اریکین” می گیرد!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان، عبدالروف ابراهیمی، رییس مجلس نمایندگان در جلسه امروز شنبه 10 میزان با ابراز تأسف از برخورد مردم در برابر حامد کرزی که روز قبل در مراسم سالگرد برهان الدین ربانی که در خیمه لوی جرگه (مجلس بزرگان) برگزار شد گفت: یک بچه احساساتی یک بزرگ کشور را توهین کرد که این توهین به تمام ملت افغانستان تلقی می‌شود.

رییس مجلس نمایندگان سخنان دیروز حامد کرزی را از خود گذشتگی عنوان کرده و از وکلای پارلمان و مقام های بلند حکومتی خواست تا به‌خاطر “احترام و تسلی دل” حامد کرزی، به خانه‌اش بروند.

روبای مکار افغانستان، اجیر روبای پیر استعمار

karzaibodyguard-f232b

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان ، حامد کرزی که زمانی نه چندان دور و با حمایت امریکا از یک مرد گمنام به فرد اول افغانستان تبدیل شد، توانست با استعداد سیاستمداری خود 15 سال بر افغانستانی حکومت کند که در چند دهه اخیر هیچ دولتمردی به مانند وی نتوانسته بود با وجود خیانت ها و تفرقه ها بر تخت ریاست بنشیند.

بار دیگر رییس جمهور سابق این استعداد سیاستمداری خود را در مراسم گرامیداشت پنجمین سال ترور برهان الدین ربانی به رخ همگان کشید و زمانی که سیاف از مجاهدین حمایت می کرد و برخی با شعار “مرگ بر کرزی” درصدد برهم زدن مراسم بود با رفتن به پشت تریبون با خوشرویی همیشگی، مردم رابه آرامش دعوت کرد.

کرزی در سخنرانی خود با اشاره به امضای صلح با حزب اسلامی افغانستان گفت: زمانی که گلبدین حکمتیار را برادر خطاب می کردم، همه مرا دشنام می دادند.

وی که سیاستمدار لحظات دشوار است با زیرکی تمام شعارهای “مرگ بر کرزی” را تلاش امریکا برای بی ثباتی افغانستان دانست و با لبخند به تکرار این شعار پرداخت که خنده حضار را در پی داشت و بار دگیر مانع برهم خوردن مجلس شد.

این سیاستمدار کارکشته که حاضرین را به هوشیاری در عمل دعوت می کرد از فردایی گفت که طالبان به میز مذاکره می آیند که همان سیاست دولت های افغانستان را نشان می دهد که هرچند برخی در گذشته دشمن خطاب می شدند اما اکنون در بدنه حکومت حضور دارند که تازه ترین نمونه آن امضای تواقنامه صلح با حکمتیار است.

وی با اشاره به عکس منتشر شدهِ ماه گذشته در فیسبوک از یک پیرمرد که بر سر دو قبر کنار هم (یکی از نیروهای امنیتی و یکی طالب) نشسته است این پیام را به مردم داد که هم طالب و هم دیگر مردم از یک ملت هستند و باید با احتیاط دست به مخالف زد.

کرزی در پایان سخنرانی با در آغوش کشیدن یکی از شعاردهندگان گفت که افغانستان سرزمین آزادی بیان است و ما همواره برادر می مانیم و بار دیگر بیان کرد که تمامی نفاق ها از سوی امریکایی است که طی این سال ها همواره بر مرگ کرزی شعار می داده است.

کرزی همانند یک کارگردان نمایشی عمل می کند که توانایی اجرای هر ایده ای را در دولت دارد و روز گذشته نیز توانست از شعارهای بر ضد خود در جهت منفعتش استفاده کند.

فردی که از یک مرد گمنام به فرد اول حکومت افغانستان رسید، با زیرکی از افراد قدرتمند در جهت اهداف خود در کشور استفاده کرد و اکنون نیز همانند دوران ریاست جمهوری از اهداف خود می گوید، می تواند سرمشقی برای رییس جمهور غنی باشد تا حداقل سیاست مواجهه با لحظات حساس را یاد گیرد.

کرزی به معنای تمام یک سیاستمدار هوشیار است و هر چند که نمی تواند بر سیاهی های سیاست وی در دو دوره ریاست جمهوری چشم پوشید اما به تمامی دولتمردان و مردم نشان داد که نمی توان به راحتی وی را از صحنه سیاسی حذف کرد و یا نادیده گرفت.

مطالب مرتبط:

های چرخه گیران کرزی، توقف

فرهاد «آریانفر»

خطاب به چاپلوسان و چرخه گیران کرزی

n00085467-b

از دیروز بدین سو جوانان‌ی «عدالتخواه» و «آزادمنش» که، با افتخار شعار «مرگ بر کرزی» سر دادند، از سوی یک شمار چاپلوسان و چرخه گیرانِ کرزی، در رسانه های دیداری و اجتماعی توهین می شوند.

حالا من پرسشی دارم از چاپلوسان کرزی، که اگر طالبان (برادرهای کرزی) یک عضو خانواده تان را بکشد چه دردی خواهید داشت؟

چند روز پیش آقای کرزی طالبان را شریک خاک خواند و گفت « نیروی‌های دولتی کی است که مناطق زیر اثر طالبان را پس بگیرد»، و دها سند دگری وجود دارد که نشان میدهد شمال را کرزی به خاک و خون کشانیده است.

کسانی که چرخه گیر کرزی هستید، آیا خون مردم کندز ارزشی ندارد؟ آیا از ناله مادری بدخشانی میدانید که در غم مرگ فرزندانش می‌سوزد؟ آیا نظامیان کشور را با طالبان (برادران کرزی) برابر میدانید؟

پس چرا باید خاموش باشیم، در حالی که همه چیز روشن است، باید سیاه و سپید را از هم جدا کنیم!، و این کار را کسانی می‌کنند که وجدان زنده و شعور انسانی دارند.گ.ا.

ن: یک روز مرگ باعزت، بهتر از سد روز زندگی پرذلت است.

کرزی شعار “مرگ بر کرزی” را هدایت کرد

حامد کرزی رییس جمهور سابق کشور در ابتدای سخنرانی خویش در مراسم تجلیل از پنجمین سالگرد برهان الدین ربانی به شعار مرگ بر کرزی مواجه شد و با زیرکی تمام از شعار دهنده استقبال کرد و به کسانیکه شعار مرگ بر کرزی سر داده بودند گفت: شعار مرگ بر کرزی بگویید که هر روز آمریکایی ها این شعار را سر می دهند و هر روز آمریکایی ها مرگ بر کرزی می گویند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان ، حامد کرزی در حالت شوخی و باخوشرویی تمام از شعار دهنده خواست که به پشت تریبون حاضر شود که برخی مانع حضور وی شدند اما کرزی خود به میان حاضران رفت و یکی از شعار دهندگان را باخودش به پشت تریبون آورد و در مقابل حضار با وی بغل کشی نمود و گفت ما باهم برادر هستیم و این خارجی ها هستند که در میان ما تفرقه می اندازند.

چشمپوشی عمدی سیاستگذاران و میدیای غرب از حسابات بانکی کرزی

در پی اهانت جمعی از مردم به حامد کرزی که آقای پسر برهان الدین ربانی به دفاع از کرزی برخواست و خود ابراز داشت که این افراد گویا جمعیتی ها نبودند؛؛؛!!!

این واقعن ربانی بود که حزب جمعیت را از مردم تفکیک کردند؛؛؛ اما تظاهرات گسترده بدون شک با پول کرزی در دوسه ولایت راه اندازی شد. این شما و این هم هزینه های پنهان کرزی

======================:

تظاهرات حامیان کرزی در قندهار، زابل، جلال آباد (عکس)

شماری از شهروندان قندهار، زابل و جلال آباد در حمايت از حامد كرزی دست به تظاهرات زدند.

آنان توهين به ریيس جمهور سابق کشور را يک عمل غير اخلاقی دانسته و حمایت خود را از حامد کرزی اعلام کردند.

حامیان کرزی تظاهرات توهین

حامیان کرزی تظاهرات توهین

حامیان کرزی تظاهرات توهین

حامیان کرزی تظاهرات توهین

Advertisements