25005739157eb4cb9c77d8

کریم امین نماینده حزب اسلامی، حملات انتحاری (خودکشی) را حملات استشهادی و عمل حلال خواند

استاد سیاف، در یکی از سخنرانی هایش: حملات انتحاری حرام است و هر که حرام خدا را حلال بگوید، از نظر شریعت اسلام، کافر می شود

رئیس هیأت مذاکره کننده حزب اسلامی در یک گفتگو با تلویزیون (1) پذیرفت که در گذشته حزب اسلامی چند حمله انتحاری را برضد خارجی ها سازماندهی و مسؤولیت آن حملات را در آن زمان نیز این حزب بر عهده گرفته بود.

اما نماینده حزب اسلامی آقای کریم امین به خبرنگار تلویزیون (1) گفت: اگر در این حملات انتحاری غیر نظامیان آسیب دیده باشند و یا کشته شده باشند ضرورت به یک تحقیق بی طرفانه دارد که نه حکومت توان آن را دارد و نه حزب از عهده آن بیرون شده می تواند.

وی تأکید کرد که یک کمیسیون بی طرف می تواند این موضوع را بررسی کند و نتیجه تحقیق اش را اعلام بدارد.

نماینده حزب اسلامی حملات انتحاری را که به گفته او برضد تانک‌های خارجی در شاه شهید و یک فروشگاه در وزیرمحمد اکبرخان کابل از سوی حزب شان راه اندازی شده بود، حملات استشهادی (شهادت طلبانه) تلقی کرد.

این تلقی نمانیده حزب اسلامی از حملات انتحاری در حالی صورت می گیرد که اکثر علمای جهان اسلام عمل انتحاری (خودکشی) را مغایر با آموزه های دین اسلام می‌دانند و آن را حرام قطعی می خوانند.

استاد سیاف یک تن از رهبران جهادومقاومت که فقیه وعالم مشهور دین است در یکی از سخنرانی های خود گفت که حملات انتحاری (خودکشی) در اسلام حرام است و هر که حرام خدا را حلال بخواند از نظر شریعت اسلام کافر است.

وی در آن زمان چلنج داد هر که باوی در همین مورد مناقشه می کند حاضر است که باوی مناقشه کند

کریم امین: حمله به شاه شهید استشهادی بود.
او میگوید چیزی را که شما انتحاری می‌دانید شاید در انتخاب کلمات و دیدگاه‌ها ….
گفت‌وگوی ویژه با کریم امین، مذاکره کننده‌ی ارشد حزب اسلامی در ای گزارش ویدویی …
1tvnews.af