حمایت قاطع امریکا از افغانستان، اما افغانستان خواهان فشار بیشتر بر پاکستان

ریچارد ولسون، نماینده خاص امریکا برای افغانستان و پاکستان در حاشیه ای نشست اجلاس عمومی سازمان ملل متحد در نیویارک در دیدار با سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری کشور گفته که کشورش با همکاری همکاران بین المللی خویش حمایت قاطع خود را از افغانستان در نشست بروکسل اعلام خواهد کرد.

قای ولسون اقدامات حکومت وحدت ملی برای  اصلاحات انتخاباتی و توافق با حزب اسلامی حکمتیار را یک دستاورد مهم برای رهبران حکومت خوانده است

قای ولسون اقدامات حکومت وحدت ملی برای اصلاحات انتخاباتی و توافق با حزب اسلامی حکمتیار را یک دستاورد مهم برای رهبران حکومت خوانده است
آقای ولسون اقدامات حکومت وحدت ملی برای  اصلاحات انتخاباتی و توافق با حزب اسلامی حکمتیار را یک دستاورد مهم برای رهبران حکومت خوانده است.
او گفته امریکا از پروسه صلح با مخالفان دولت به رهبری افغان ها در افغانستان و از موضع روشن دولت افغانستان در قبال مسایل سیاسی و امنیتی حمایت می کند.
در همین حال آقای دانش در این دیدار از حمایت امریکا قدردانی کرد و گفته دولت افغانستان گام های عملی برای اصلاحات برداشته شده است.
او گفته است توزیع تذکره های الکترونیکی، اصلاحات در کمیسیون انتخابات، امضای توافقنامه با حزب اسلامی حکمتیار قدم های جدی افغانستان برای آوردن اصلاحات در کشور است.
تازه ترین دستاورد شورای عالی صلح  که در شرف انجام است، آوردن گلبدین حکمتیار رهبر کاریزماتیک حزب اسلامی در بدنه ای حکومت وحدت ملی است که گفته می شود، حکومت وحدت ملی به این رهبری کاریزما علاوه بر امتیازات دیگر مصوونیت قضایی نیز داده است.
حکمتیار نفوذ بی نظیری در بین اقوام ساکن در ولایت های نا امن دارد که انتظار می رود با پیوستن این رهبر مخالفان، اندک جنگ در افغانستان فروکش کند.
در این دیدار معاون دوم ریاست جمهوری همچنان از امریکا خواسته است که فشار بیشتری بر پاکستان وارد کند تا آن کشور تعهدات اش در قبال آوردن طالبان به میز مذاکره و مبارزه با تروریزم در خاک آن کشور را به صورت صادقانه انجام دهد.
دانش در مورد کنفرانس مهم بروکسل گفت: آمادگی های حکومت افغانستان برای کنفرانس بروکسل از مدت ها قبل آغاز شده است و رییس جمهور غنی به زودی در راس یک هیئت عالی رتبه جهت اشتراک و بیان تعهدات دولت افغانستان در این کنفرانس عازم بروکسل خواهد شد.
آقای دانش در راس یک هیئت عالی رتبه دولت افغانستان برای شرکت و سخنرانی در هفتاد و یکمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویارک رفته است.

Advertisements