محل اسکان تروریست‌های انتقالی از داریا به ادلب با خاک یکسان شد

13950608000872_PhotoL

ارتش سوریه پس از آنکه مطلع شد تروریست‌های تازه منتقل شده از داریا به ادلب قرار است به جنوب حلب اعزام شوند، محل اسکان آنان را با خاک یکسان کرد

صدها تن عناصر تروریستی پس از آن که شهر «داریا» در غرب شهر دمشق را به مقصد استان ادلب [مرکز اصلی تجمع گروه تروریستی جیش الفتح ] ترک کردند، مورد استقبال هم‌قطاران خود قرار گرفتند.

یک منبع میدانی به بین‌الملل فارس اعلام کرد: تروریست‌های اخراج شده از شهر داریا پس از استقبال به وسیله فرماندهان گروه تروریستی جیش الفتح در «مجتمع‌های مسکونی افسران» اسکان داده شدند.

این منبع میدانی که خواست نامش فاش نشود گفت: سرکرده‌های گروه‌های تروریستی از عناصر اخراج شده شهر داریا خواستند خود را برای نبرد جنوب حلب آماده کنند.

وی افزود: نیروهای اطلاعات جبهه مقاومت پس از کسب اطلاعات و شناسایی محل اسکان این تروریست‌ها با هماهنگی کامل عملیاتی ویژه را طراحی کردند و جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش سوریه نیز پس از دریافت اطلاعات و رصد دقیق، محل اسکان تروریست‌ها را در شهر ادلب هدف قرار دادند.

به این ترتیب در این حملات تعدادی از مجتمع‌هایی که محل استقرار تروریست‌ها بودند با خاک یکسان شدند، هنوز آمار دقیقی از تلفات عناصر تروریستی منتشر نشده اما برخی منابع اعلام کردند بر اساس آمار اولیه حداقل 20 تروریست کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند

+++++++++++++++++++++++++++++++++.

.

پیرزن ۱۰۰ ساله در پی تجاوز جنسی جان باخت

625724_552

 

روزنامه “واشنگن پست” گزارش داده است که یک جوان ۳۷ ساله امریکایی که ماه گذشته به تجاوز به زنی ۱۰۰ ساله متهم شده بود، در ایالت کانزاس امریکا محاکمه شد و محکمه ابتدایی وی را مجرم شناخت.

این روزنامه روز شنبه گزارش داده که این جوان به قصد سرقت وارد خانه این زن کهنسال شده بود. این زن در خانه اش در شهر سجویک در ایالت کانزاس امریکا تنها زندگی می کرد و به دلیل کهولت سن نمی توانست راه برود و برای حرکت کردن نیاز به چهارپایه داشت.
جوان سارق بر این زن کهنسال تجاوز جنسی کرد و در پی آن، این زن که فقط یک حوله سفید برای پوشش دور بدنش داشت، برای دریافت کمک به نزدیکترین همسایه اش مراجعه کرد.
کارمندان صحی در شفاخانه از این زن شنیدند که یک سارق وارد خانه اش شده و او را لت و پار کرده است. پرستاران گفتند که این زن زمانی که به شفاخانه آورده شد، بسیار پریشان و گیج بود.
براساس گزارش روزنامه واشنگتن پست و براساس اسناد محکمه که در نتیجه معاینه دکتران گردآوری شده اند، این زن کهنسال به دلیل تجاوز جنسی به شدت مجروح شده بود.
سارق جوان موفق به فرار شده بود، اما پلیس توانست وی را پس از آزمایش “دی. ان. ای” شناسایی و بازداشت کند.
یک ماه پس از تجاوز جنسی، زن کهنسال قربانی جان باخت. روزنامه “ویچیتا ایگل” نوشته است که معاینات طبی نشان می دهد که این زن به دلیل جراحات ناشی از لت و پار و تجاوز جنسی و بیماری “آمبولی ریه” مرده است.
محکمه ابتدایی کانزاس جوان سارق را که صبح وقت یک روز در سال ۲۰۱۴ وارد خانه این پیرزن شده بود، به جرم تجاوز جنسی بر زنی ۱۰۰ ساله و قتل وی به حبس ابد محکوم کرد

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++.

ترکیه -30کشته و ۱۰۰ زخمی در ترکیه

شهر غازیان‌تپ واقع در جنوب شرقی ترکیه، هم‌جوار با سوریه، شنبه شب شاهد انفجاری در یک مراسم عروسی بود. در اثر این انفجار که احتمالا انتحاری بوده ۳۰ نفر کشته و حدود ۱۰۰ تن زخمی شده‌اند

 


یک مراسم عروسی خیابانی که متعلق به یک عشیره کرد در جنوب شرقی ترکیه بود به خون کشیده شد. در اثر این انفجار که شنبه شب (۲۰ اوت/ ۳۰ مرداد) در شهر غازیان‌تپ روی داد، ۳۰ تن کشته و تا کنون ۹۷ تن زخمی شده‌اند.

به گزارش دویچه وله، مقامات پلیس ترکیه گفته‌اند که انفجار احتمالا از نوع انتحاری بوده است. به گفته آنان مهاجم مواد انفجاری را با خود به میان جشن عروسی که در خیابان در حال برگزاری بوده برده و آنجا خود را منفجر کرده است.ی جنگ علیه “دولت اسلامی” هستند

حزب اپوزیسیون ترکیه HDP که متعلق به کردهای این کشور است گفته این مراسم عروسی مربوط به یک خانواده کرد بوده و بیشتر قربانیان این انفجار کرد بوده‌اند. در میان قربانیان این حادثه چندین کودک وجود دارند.
محله‌ای که این انفجار در آن رخ داده، محله بِی‌باچه، منطقه‌ای کردنشین در شهر غازیان‌تپ است.
رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه این انفجار را “حمله تروریستی” دانسته و آن را محکوم کرده است. محمد شیمشک، معاون نخست‌وزیر ترکیه نیز انفجار غازیان‌تپ را انتحاری دانسته است. شبکه تلویزیونی NTV نیز از یک حمله انتحاری سخن گفته است.
یک نماینده مجلس ترکیه از حزب حاکم، عدالت و توسعه به خبرگزاری‌ها گفته که احتمالا گروه “دولت اسلامی” (داعش) این حمله انتحاری را انجام داده است. هم مرز بودن محل انفجار با مناطقی از سوریه که تحت کنترل داعش است، این ظن را تقویت کرده است. هرچند گروه “دولت اسلامی” تا کنون مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است.
کوتاه زمانی پس از وقوع انفجار، رادیوهای دولتی در ترکیه از پخش خبرهای مربوط به برخی گروه‌ها در این باره منع شدند. این دستورالعمل پیشتر نیز در حملات انتحاری صادر شده بود.
خبرگزاری آنادولو علت صدور این بخشنامه از سوی اردوغان را “جلوگیری از تحریک مردم ترکیه توسط عاملان انفجار از طریق استفاده از حساسیت‌های قومی و مذهبی برای اهداف خود” عنوان کرد. بر اساس این دستورالعمل تفاوتی میان گروه پ‌ک‌ک که در ترکیه ممنوع‌ است با جبهه اسلامی تحت رهبری فتح‌الله گولن و نیز “دولت اسلامی” وجود ندارد و پخش خبرهای همه این گروه‌ها ممنوع شده است.
حزب کردیHDP که سومین حزب پارلمان ترکیه است در بیانیه‌ای انفجار غازیان‌تپ را محکوم کرده و نوشته است: «ما هر گروهی را که این انفجار را انجام داده و نیز ایدئولوژی پنهان در پشت این حرکت را محکوم می‌کنیم.»
شهر غازیان‌تپ در جنوب شرقی ترکیه و در مرز سوریه واقع شده و یک و نیم میلیون نفر جمعیت دارد.
همچنین حزب کردهای سوریه

YPG نیز بخش‌هایی از مناطق مرزی سوریه با ترکیه را در اختیار دارند و یکی از مهمترین نیروها

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

1792856

سوء قصد به جان الیزابت دوم

دانشجوی چینی قصد داشت الیزابت دوم را به قتل برساند.

به نوشته  « دیلی میل»،  یک دانشجوی چینی  در بریتانیا بازداشت شد که  قصد داشت با چاقویی که در جورابش پنهان کرده بود  وارد کاخ  بوکینگهام بشود.  12 ماه اوت این واقعه اتفاق افتاد. مرد جوانی به نام خان ژان،  به پلیس گفت که قصد داشت  الیزابت دوم را به قتل برساند.  احتمالا او از بیماری روانی رنج می برد.

 به گزارش « تاس»، از ابتدای بهار سال جاری این چهارمین  مورد مشابه است.  اوایل ماه اوت مرد مستی  از بالای دروازه خود را  به محوطه کاخ رساند و  15 دقیقه در  آنجا آزادانه گردش کرد.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

776324

ناتو علیه سیاست های جدید اردوغان

دولت ترکیه از حمله هوائی

و کودتای دیگر نگران است

دولت ترکیه در یک تصمیم پر معنا می خواهد در اطراف 11 فرودگاه این کشور موشک های زمین به هوا مستقر کند. تلویزیون سی ان ان ترکیه با اعلام این خبر گفت:

وزارت راه و ترابری، امور دریایی و ارتباطات با همکاری نیروهای مسلح طرح استقرار موشک های زمین به هوا در 11 فرودگاه ترکیه را اجرا می کند و رادارها و واحدهای نظارتی ویژه نیروهای مسلح ترکیه در داخل برج‌های مراقبتی در فرودگاه‌ها کار گذاشته می شوند.

در صورت شناسایی جنگنده‌های متخاصم یا ناشناخته، این واحدها فرصتی را برای مداخله هرچه سریع‌تر نیروهای مسلح از طریق سامانه‌های ویژه به دست می‌آورند که این امر بدین معناست که آنها قادر به شلیک موشک‌های مستقر در اطراف فرودگاه‌های غیرنظامی هستند.

این تصمیم نشان میدهد که دولت ترکیه نه تنها نگران کودتائی دیگر، بلکه نگران دخالت مستقیم ناتو علیه دولت این کشور است و  این نیست مگر بیم از تغییرات باز هم سریع تر و عمیق تر سیاست خارجی و منطقه ای دولت ترکیه که از پیش از کودتا شروع شد و اکنون با سرعت پیش می رود.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ordughan

مذاکرات ترکیه و روسیه

برای پایان جنگ در سوریه

وزیر خارجه ترکیه که همراه رئیس جمهور ترکیه به روسیه سفر کرده بود، در بازگشت طی مصاحبه ای گفت:

هیاتی متشکل از رئیس سازمان اطلاعات ترکیه، یک مقام بلند پایه از وزارت خارجه و یک مقام نظامی برای مذاکره بر سر جنگ سوریه عازم روسیه می شوند و پس از رسیدن به توافق های اولیه، وزرای خارجه روسیه و ترکیه مذاکرات نهائی را دنبال خواهند کرد.

 مذاکرات فشرده رهبران ترکیه و روسیه و هیات های سیاسی و اقتصادی در سن پترزبورگ بسیار مثبت و سازنده بود و در باره سوریه تصمیماتی گرفته شد.

همکاری نوین ترکیه با روسیه مغایرتی با عضویت ترکیه در ناتو ندارد زیرا کشورهایی در پیمان ناتو هستند که همکاری هایی در زمینه صنایع دفاعی از جمله صنایع موشکی، با کشورهای غیر عضو در

پیمان دارند. ترکیه  به سیاست جند جانبه خود ادامه خواهد داد

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

12957423_894578603984399_4793259058386673745_o

پسر داعشی سر پدرش را برید

یکی از اعضای گروه تروریستی داعش سر پدرش را بخاطر موافقت وی با فرار خانواده از منطقه تحت کنترل این گروه برید.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه به نقل از السومریه نیوز، مقامات محلی در ولایت نینوا اعلام کردند یک عضو داعش پدرش را بخاطر موافقتش به فرار خانواده به ولسوالی مخمور در جنوب موصل مجازات نموده و سرش را از  تن جدا کرد.

مقامات محلی می گویند: این جنایت شام دیروز در منطقه الغزلانی در غرب نینوا به وقوع پیوسته است.

این منبع که نخواست نامی از او برده شود گفت: در این جنایت تعدادی از دوستان و اعضای این گروه شرکت داشته اند و از این جنایت فیلمبرداری هم کرده اند.

موصل از سال 2014 تحت تصرف داعش درآمده و این ولایت به خاطر اعمال، دیدگاه و قوانین افراطی این گروه با بحران انسانی و امنیتی مواجه است

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++.

647881

آنگولا دین اسلام را ممنوع اعلام کرد

آنگولا اولین کشور در جهان است که دین اسلام را ممنوع اعلام کرده و تمامی مساجد در این کشور را تعطیل کرد.

به نوشته نشریه Conservative Post، “ژوزه ادواردو دوش سانتوش” رییس جمهور آنگولا ضمن توضیح این اقدام اظهار داشت: “ممنوعیت دین اسلام به نفوذ این دین در کشور ما پایان می دهد”.

رزا کروز سیلوا، وزیر فرهنگ آنگولا با اشاره به این که این اقدام بر اساس مبارزه با فرقه های مذهبی صورت گرفته است، تاکید کرد: “دین اسلام توسط وزارت دادگستری و حقوق بشر آنگولا مورد تایید واقع نشده است و به همین سبب این دین و پیروانش غیرقانونی اعلام شده و تمامی مساجد آنها بسته شده اند”.

آنگولا کشوری با جمعیت 95 در صد از مسیحیان است. طبق اطلاعات وزارت خارجه آمریکا، در این کشور حدود 90 هزار مسلمان زندگی می کنند که اکثریت آنها مهاجرانی از آفریقای غربی و لبنان هستند.

حمله افراد مسلح به منطقه تجاری آسام هند 14 کشته برجا گذاشت
دهلی نو-ایرنا- مقامات پلیس شمال شرق هند اعلام کردند براثر تیراندازی افراد مسلح در منطقه تجاری ایالت آسام 14 نفر کشته و 15 نفر دیگر مجروح شدند

به گزارش ایرنا، این حادثه روز جمعه در بازار شهر ‘ کوکراجهار’ در 220 کیلومتری شهر ‘گواهاتی ‘ مرکز ایالت آسام رخ داد.
به گفته پلیس دراین درگیری که 20 دقیقه به طول کشید، یکی از افراد مسلح در درگیری با پلیس کشته شد.
وی افزود:مهاجمان با پرتاب نارنجک نیز سه مغازه را ویران کردند.
این حمله در زمانی رخ می دهد که پلیس در آستانه روز استقلال هند در آمادگی کامل قرار داشت .
شبکه خبری تایمز او ایندیا درگزارشی اعلام کرد بیشتر زخمی ها و افراد کشته شده را کشاورزان و روستائیان تشکیل می دهند.
آژانس امنیت ملی هند احتمال دست داشتن اعضای جبهه دموکراتیک ‘بودولند’ را در این حمله مطرح کرد.
‘جی .دی.پی’ موکش سروزیر ایالت آسام گفت این حادثه در محلی عمومی و در زمانی که بازار شلوغ بود رخ داد.
وی درخصوص علت و انگیزه مهاجمان اظهار نطری نکرد.
سرهنگ نیوتن یکی از مقامات پلیس ایالت شمالشرق هند نیز گفت در این حمله سه شبه نظامی شرکت داشتند که یکی از آنها ازسوی پلیس کشته و جستجو برای یافتن دو نفر دیگر ادامه دارد.
در سال 2012 میلادی نیز در درگیری هایی میان این گروه مسلح و ساکنان مسلمان اغلب بنگالی این منطقه بوقوع پیوست، صدها کشته و تعداد زیادی بی خانمان برجا گذاشت

+++++++++++++++++++++++++++++..

کشته شدن ۱۶نفر بر اثر سقوط بالن در آمریکا

به گزارش ایلنا به نقل از گاردین، بر اثر سقوط بالن در شهر ‘ لاکهارت’ در ایالت تگزاس، تمامی سرنشینان جان خود را از دست داده اند.

عملیات امداد و نجات برای شناسایی هویت قربانیان ادامه دارد

++++++++++++++++++++++++++++++++++++.

تیراندازی در منطقه‌ای نزدیک «سیاتل» ۵ زخمی بر جای گذاشت

 

تیراندازی در منطقه‌ای نزدیک «سیاتل» ۵ زخمی بر جای گذاشت

منابع خبری از وقوع تیراندازی در یک مهمانی در نزدیکی «سیاتل» آمریکا خبر داده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از راشا تودی، به دنبال وقوع این حادثه در «ماکیلتئو» چندین یگان از نیروهای پلیس به محل اعزام شده‌اند.

در این حادثه چندین تیر شلیک شده است.

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که در جریان این تیراندازی پنج نفر زخمی شده‌اند.

تحقیقات نیروهای پلیس در این‌باره ادامه دارد

++++++++++++++++++++++++++++++++++++

انتشار نخستین تصویر از معاون اسد پس از ۳ سال

تصویر معاون رئیس‌جمهوری سوریه برای نخستین بار پس از سه سال منتشر شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، برای نخستین بار طی سه سال گذشته، تصویری از «فاروق الشرع» معاون «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه منتشر شد.

در این تصویر، فاروق الشرع (۷۸ ساله)، معاون رئیس‌جمهوری سوریه در کنار «مصطفی عبدالله الکفری» رئیس سابق دانشکده اقتصاد در دانشگاه دمشق و رئیس دانشکده علوم اداری و مالی در دانشگاه «یرموک» ظاهر شده است.

طبق این گزارش، آخرین حضور علنی فاروق الشرع به ماه آگوست سال ۲۰۱۳ برمی‌گردد که در آن زمان با رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران در دمشق دیدار کرد

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++.

.

347108

کریمه برای دفع تجاوز ناتو آماده است

 

سرگی شایگووزیر دفاع روسیه طی صحبت باهمکاران خود دروزارت دفاع,پیرامون نتایج سفر خود به کریمه و همچنین در مورد تقویت جهت استراتیژی غربی صحبت کرد .

به نظر وزیر دفاع روسیه, راه اندازی نیروهای روسیه در کریمه,برای مقاومت در برابر تجاوز است.او افزود که در خدمت نظامیان منطقه غربی 4000 سیستم  سلاح های جدید و مدرن قرار داده شده است واین مقدار کافی است.

او همچنین گفت,که در پاسخ بر افزایش حضور ناتو در اروپای شرقی  چهار فرقه,9 قطعه, 22 کندک و منجمله دو قطعه راکتی مجهز با سیستم “اسکندر

-M” تشکیل شدند.

+++++++++++++++++++++++++++

هموطنان کارلوس کی روش قهرمان یورو و پادشاه جدید فوتبال اروپا

فرانسه صفر – پرتغال یک/ یاران رونالدو پاریس را فتح کردند- آواز خروس‌ها قطع شد! +تصاویر

 

پرتغال در حالی که صد دقیقه بدون کاپیتان مشهورش مقابل فرانسه میزبان مقاومت کرد، با تک گل دقیقه ۱۰۹ ادر، برای نخستین بار در تاریخ قهرمان جام ملتهای اروپا شد. کریس رونالدو که این بازی غیر از فتح یورو، برای او حکم توپ طلای ۲۰۱۶ در رقابت با گریزمان را داشت، خیلی زود مصدوم و تعویض شد اما بازی منطقی هم تیمی‌هایش باعث شد تا فرانسه قدرتمند در خانه شکست را پذیرا شود و فوتبال اروپا یک پادشاه جدید داشته باشد؛ پرتغال

دیدار نهایی جام پانزدهم فوتبال اروپا از ساعت ۲۳:۳۰ دیشب با مصاف فرانسه مقابل پرتغال در شهر پاریس آغاز شد و در پایان ۱۲۰ دقیقه تلاش دو تیم، این پرتغالی‌ها بودند که با تک گل ادر فاتح میدان شده و برای نخستین بار قهرمانی در یک تورنمنت ملی در سطح بزرگسالان را تجربه کنند.

به گزارش   سایت همایون بنقل از«تابناک ورزشی»، در حالت عادی امشب این میزبان بود که با گریزمان آقای گل تورنمنت و سایر ستاره‌هایش شانس بیشتری برای پیروزی و فتح جام در پاریس داشت؛ اما پرتغالی‌ها که همیشه نشان داده‌اند با روحیه جنگندگی می‌توانند معادلات را تغییر دهند، بدون داشتن کاپیتان رونالدو صد دقیقه زیر فشار فرانسه طاقت آوردند تا برای اولین بار فاتح اروپا شوند.

نکته عجیب اینکه پرتغالی‌ها تنها با یک پیروزی طی ۹۰ دقیقه قانونی در هفت مسابقه خود، قهرمان شدند. آن‌ها هر سه بازی دور مقدماتی را با تساوی پشت سر گذاشتند و یکی از چهار تیمی بودند که به لطف قانون جدید یورو و ۲۴ تیمی شدن آن با مقام سومی گروه، صعود کردند!
آن‌ها سپس کرواسی را در وقت اضافه، لهستان را در پنالتی‌ها و فرانسه را در وقت اضافه مغلوب کردند و تنها در دیدار مقابل ولز در نیمه نهایی موفق شدند با نتیجه دو بر صفر در‌‌ همان نود دقیقه حریف را شکست دهند.

سرمربیان دو تیم، ترکیب اصلی خود برای حضور در بازی فینال را اینگونه معرفی کرده‌اند.

فرانسه: لوریس، سانیا، کوشیلنی، اومتیتی، اورا، پوگبا، ماتوئیدی، سیسوکو، گریزمان، پایت، ژیرو
پرتغال: روی پاتریسیو، سوارس، په په، فونته، گریرو، ماریو، کاروالیو، سیلوا، سانچس، نانی، رونالدو(23-کوارشما)
دقیقه صفر / فرانسه 0 - پرتغال 0 / دوئل گریزمان و رونالدو برای فتح یورو و توپ طلا
تصویری از رختکن تیم ملی فرانسه پیش از ورود بازیکنان برای پوشیدن لباس مسابقه و ورود به زمین.
دقیقه صفر / فرانسه 0 - پرتغال 0 / دوئل گریزمان و رونالدو برای فتح یورو و توپ طلا
تصویری از مدال قهرمانی یورو ۲۰۱۶ که در پایان این مسابقه به بازیکنان و اعضای تیم فاتح اهدا خواهد شد.
دقیقه صفر / فرانسه 0 - پرتغال 0 / دوئل گریزمان و رونالدو برای فتح یورو و توپ طلا
جام قهرمانی در دستان ژاوی اسطوره بارسلونا و بازیکن پیشین تیم ملی اسپانیا به ورزشگاه آورده شد.
دقیقه 60 / فرانسه 0 - پرتغال 0 / رونالدو در بیست دقیقه مصدوم و تعویض شد +تصاویر
تصویری از مراسم آغازین دیدار فینال یورو ۲۰۱۶
دقیقه 16 / فرانسه 0 - پرتغال 0 / دوئل گریزمان و رونالدو برای فتح یورو و توپ طلا

دقیقه ۴: نخستین فرصت بازی با ارسال بلند و عمقی سانچز به پشت مدافعان فرانسه بوجود آمد که نانی بعد از کنترل دشوار، توپ را با فضای بالای دروازه زد.

دقیقه ۷: گریزمان با فضایی که فرار سیسوکو و سانتر کوتاه پایت برایش فراهم کرده بود پشت محوطه شش قدم صاحب موقعیت شد اما ضربه پای چپ او بسیار بد از کنار دروازه با فاصله به بیرون رفت.

دقیقه 27 / فرانسه 0 - پرتغال 0 / کابوس میهمان؛ رونالدو مصدوم و تعویض شد+تصاویر
دقیقه ۹: رونالدو با خطای شدید دیمیتری پایت تکنیکی مصدوم شد و برای دقیقه‌ای از زمین بیرون رفت تا مداوا روی پای او انجام شود. کریس به شدت احساس درد می‌کرد. داور کارتی به هافبک فرانسه نشان نداد.
دقیقه 51 / فرانسه 0 - پرتغال 0 / رونالدو در بیست دقیقه مصدوم و تعویض شد +تصاویر
دقیقه ۱۰: سانتر ماتویدی پشت په په روی سر گریزمان تندوتیز فرود آمد اما ضربه زیبای سر گریزمان با چرخش بسیار را پاتریسیو با نوک انگشتان به کرنر فرستاد.
دقیقه 27 / فرانسه 0 - پرتغال 0 / کابوس میهمان؛ رونالدو مصدوم و تعویض شد+تصاویر
دقیقه ۱۹: مهم‌ترین اتفاق بازی مصدومیت رونالدو پیش از رسیدن بازی به دقیقه بیستم است. کریس که این بازی غیر از فتح یورو ۲۰۱۶ برای او حکم رقابت با گریزمان برای فتح توپ طلا را دارد برای دقایقی با چشمانی اشکبار از زمین مسابقه خارج شد و با تلاش پزشکان به میدان بازگشت؛ اما وقتی برای سومین بار روی چمن دراز کشید، مشخص شد که توان ادامه بازی را ندارد. در حالی که دشان هنگام خروج رونالدو روی برانکارد به او دلداری داد، فرانسوی‌ها درون استادیوم به شکل محسوسی به شادی پرداختند و کنار برج ایفل نیز جشن بی‌سابقه‌ای شبیه زدن گل در فینال (!) برپا شد.
دقیقه 27 / فرانسه 0 - پرتغال 0 / کابوس میهمان؛ رونالدو مصدوم و تعویض شد+تصاویر
دقیقه 41 / فرانسه 0 - پرتغال 0 / کابوس میهمان؛ رونالدو مصدوم و تعویض شد+تصاویر
دقیقه 72 / فرانسه 0 - پرتغال 0 / مصدومیت زودهنگام و تعویض رونالدو، گل نزنی گریزمان! +تصاویر

دقیقه ۳۴: سیسوکو روی ارسال کوتاه کرنر، دریبل زیبای درون محوطه جریمه به سدریک زد و بعد از عبور توپ با پشت پا از میان دو پای وی شوتی محکم روانه دروازه کرد که پاتریسیو فقط با کف دست برگشت داد.

دقیقه ۵۸: بالاخره گریزمان فرصت پیدا کرد که از مدافع مستقیمش عبور کند اما ضربه نهایی آرام او با زاویه از دروازه پرتغال در دست‌های پاتریسیو آرام گرفت.

دقیقه ۶۶: کینگزلی کومان در جناح چپ پس از دریبل مدافع روبه رو سانتری استادانه روی پیشانی گریزمان ارسال کرد اما این مهاجم آماده از فاصله دو قدمی دروازه توپ را به بالا زد!

دقیقه ۷۵: کومان با نفوذ در محوطه جریمه پرتغال برای خودش موقعیت شوتزنی ایجاد کرد و ضربه زمینی و زاویه مخالف او را پاتریسیو با مهارت دفع کرد تا قهرمان تیمش تا این دقیقه از بازی باشد.

دقیقه ۸۰: سانتر نانی می‌رفت تا اتفاقی به گل پرتغال تبدیل شود اما نوک انگشتان لیوریس توپ را با کمک تیر دروازه بیرون کشید و در برگشت هم برگردان کوارشما در آغوش گلر فرانسه آرام گرفت.

دقیقه5وقت اضافه/فرانسه0-پرتغال0/تیردروازه، فینال بدون گل را به وقت اضافه برد+تصاویر

دقیقه ۸۴: شوت سرکش سیسوکو با دفع ناقص پاتریسیو به گریزمان رسید و سانتر او با ضربه سری آرام در آغوش گلر آماده پرتغال آرام گرفت.

دقیقه ۹۰+۳: ژینیاک پشت به دروازه درون شش قدم صاحب توپ شد و با فریب بدن، په په مدافع پرتغال را جا گذاشت تا با یک ضربه آرام از کنار دستان پاتریسیو توپ را عبور دهد اما ضربه به تیر عمودی خورد و توپ به زمین برگشت.

دقیقه5وقت اضافه/فرانسه0-پرتغال0/تیردروازه، فینال بدون گل را به وقت اضافه برد+تصاویر

دقیقه ۵ وقت اضافه: ارسال ضربه ایستگاهی به درون محوطه جریمه فرانسه با ضربه سر په په جلو کشیده در حالت نامتعادل همراه شد که با اختلاف بسیار کم از کنار دروازه به بیرون رفت تا آه رونالدو روی نیمکت بلند شود.

دقیقه ۱۳ وقت اضافه: پرتغال صاحب یک ضربه کرنر شد و با ضربه سر کاروالیو تا آستانه زدن گل پیش رفت اما لیوریس توپ به زمین خورده شده را به سختی و با گف دستان برگشت داد تا ناجی فرانسه باشد.

دقیقه ۱۸ وقت اضافه: پرتغال صاحب ضربه کاشته یا‌‌ همان ضربه آزاد شد و توپ موتینیو به تیر افقی خورد.

گل پرتغال / دقیقه۱۹ وقت اضافه: ادر کار را تمام کرد و با یک ضربه دقیقه درازه طلسم شده لیوریس را باز کرد تا فریاد شادی یاران و هموطنان رونالدو در پاریس به گوش برسد.
فرانسه 0 - پرتغال 1/ یاران رونالدو پاریس را فتح کردند - سکوت مرگبار فرانسوی ها +تصاویر
فرانسه 0 - پرتغال 1/ یاران رونالدو پاریس را فتح کردند - سکوت مرگبار فرانسوی ها +تصاویر
دقیقه ۱۲۲: آخرین فرصت گل فرانسه هم درون محوطه جریمه پرتغال توسط مدافعان می‌ه‌مان بلوکه شد تا خروس‌ها دیگر آواز نخوانند.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

273598

امادگی چین برای رویارویی با امریکا

امریکا از مدت ها قبل چین را تحت فشار قرار داده است

یک مقام ارشد شورای دولتی گفت که کشورش برای رویارویی نظامی با آمریکا آماده است و از حضور فزاینده نظامی و تسلیحاتی این کشور در دریای جنوبی هراسی ندارد.
«دای بینگ گوا» روز چهارشنبه این سخنان را در نشستی با حضور شماری از کارشناسان چینی و خارجی عنوان کرد و گفت که حتی اگر امریکایی ها ناوهای طیاره بر به منطقه اعزام کنند ما از آنها هراسی نداریم.
او با هشدار به فیلیپین و اینکه این کشور باید مراقب تحرکاتش باشد، گفت: مانیل فکر نکند ما دست و پا بسته هستیم و گوشه ای می نشینیم تا آنها هر کاری که می خواهند در دریای جنوبی انجام دهند.
اظهارات تند این مقام ارشد چین و مقاله شدیدالحن روزنامه گلوبال تایمز این کشور مبنی بر اینکه پکن آماده جنگ است، نشان می دهد پکن خود را برای دوران پس از صدور حکم محکمه لاهه در روز سه شنبه آینده در باره وضعیت دریای جنوبی آماده کرده است.
به گزارش ایرنا، این محکمه سال 2013 میلادی شکایت فیلیپین از چین در خصوص منازعات دریای جنوبی را دریافت کرد و حالا برای صدور رای آماده می شود.
دریای جنوبی از مسیرهای مهم کشتیرانی به شمار می‌رود و گفته می‌شود که از نظر منابع طبیعی نیز بسیار غنی است.

به غیر از فیلیپین؛ ویتنام، مالزی، تایوان و برونئی نیز ادعای مالکیت بخش‌هایی از این دریا را دارند و امریکا به این اختلافات دامن می زند.
مقام ارشد شورای دولتی چین همچنین با اشاره به حضور نیروهای نظامی فیلیپین در برخی از جزایر این دریا گفت: ما می دانیم آنها این جزایر را اشغال کرده اند و قدرت بازپس گیری آنها را داریم اما به دلیل حراست از صلح و ثبات دریای جنوبی تا به امروز خویشتنداری نشان داده ایم.
نشریه چاینا دیلی چین نیز امروز با انتشار مقاله ای انتقادی اعلام کرد که امریکا از مدت ها قبل چین را تحت فشار قرار داده است تا هر رایی که دادگاه لاهه صادر می کند، بپذیرد.
وزارت امور خارجه چین هم پیشتر تاکید کرده بود که حکم این محکمه بی اعتبار است و برای چین حجت به حساب نمی آید.

+++++++++++++++++++++++++++++++++

العبادی دستور اعدام فوری تروریست‌های محکوم شده را صادر کرد

حیدر العبادی

نخست وزیر عراق دستور داد؛

اجرای حکم اعدام برای تمامی تروریست های زندانی در عراق
خبرگزاری میزان- نخست وزیر عراق دستور داد مجازات اعدام برای تمامی زندانیان تروریست اجرا شود. به گزارش السوماریا؛ حیدر العبادی دستور داد که مجازات اعدام برای تمامی زندانیان تروریست در این کشور سریعا اجرا شود. پایگاه اینترنتی این شبکه تلویزیونی با استناد به منابع خود نوشت: رئیس دولت عراق دستور مربوطه را به وزارت دادگستری داده است.

Mohammed Omar Hajir's photo.
Mohammed Omar Hajir's photo.
++++++++++++++++++++++++++++++++++

عراق ۵ عضو داعش را اعدام کرد

زارت دادگستری عراق اعلام کرد پنج نفر از محکومین امنیتی در بغداد اعدام شده‌اند.

به گزارش فارس، اعدام این افراد یک روز پس از آن انجام شد که حمله انتحاری به بازاری در مرکز پایتخت عراق بیش از 140 کشته بر جای گذاشت.

گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله مرگبار را بر عهده گرفت.

حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق روز دوشنبه از دولت خواسته بود روند مجازات عوامل بازداشت شده داعش را تسریع کند.

++++++++++++++++++++++++++++++++++

آمادگی برای مقابله با تهاجم تروریستی

“گارد ملی” با فرمان پوتین

رئیس جمهور روسیه تشکیل شد

در روسیه یک واحد نظامی تحت عنوان “گارد ملی” برای مقابله با تروریسم تشکیل شد و کار خود را آغاز کرد. این گارد با فرمان رئیس جمهور این کشور “پوتین” تشکیل شد و تلویزیون “روسیه 24” مراسم امضای این فرمان توسط پوتین را پخش کرد. حفاظت از اماکن عمومی و تاسیسات مهم استراتژیک روسیه از وظائف این گارد اعلام شد. سازمان اطلاعات و امنیت روسیه فدراتیو نیز موظف به همکاری با این گارد شده است. از جمله وظائف این گارد، نظارت و حفاظت از نقل و انتقالات مهم  -از جمله در ارتباط با صنایع نظامی و اتمی- تعیین شده است. ژنرال “ویکتور زولوتف” فرمانده این گارد اعلام شد. او سالها فرماندهی محافظان کاخ ریاست جمهوری را برعهده داشته است.

روسیه بیش از 17 میلیون و 50 هزار کیلومتر مربع مساحت دارد، یعنی دو برابر کانادا و امریکا و بزرگترین کشور جهان است و مرزهای آن از آسیا و اروپا تا قطب شمال گسترده است.

++++++++++++++++++++++++++.

عربستان -6 کشته در انفجار انتحاری نزدیک حرم نبوی در مدینه +  و عکس

مسجد النبی

شبکه خبری العربیه از یک انفجار انتحاری نزدیک حرم پیامبر اکرم در مدینه منوره خبر داد.

بک فرد انتحاری خود را نزدیک یک پایگاه امنیتی نزدیک حرم پیامبر در مدینه منفجر کرد.

منابع خبری از 6 کشته در این حادثه خبر داده اند. گفته می شود چهار نیروی امنیتی و 2 زائر جان خود را از دست داده اند.

العربیه اعلام کرد که این انفجار در یک پارکینگ توقف خودروها در نزدیکی حرم پیامبر روی داده است. این انفجار باعث بروز آتش سوزی در این پارکینگ که وابسته به نیروهای امنیتی در نزدیکی حرم پیامبر بوده، شده است.

 

مذاکرات وزرای خارجه روسیه و ترکیه

تبادل اطلاعات علیه داعش

میان ترکیه و روسیه از سر گرفته میشود

وزیر خارجه ترکیه، پس از 7 ماه تیرگی مناسبات روسیه و ترکیه، وارد مسکو شد و با وزیر خارجه روسیه دیدار کرد. این سفر و مذاکرات، پس از گفتگوی 40 دقیقه ای و تلفنی پوتین و اردوغان روسای جمهور دو کشور انجام شد. این تماس تلفنی نیز پس از حادثه تروریستی پرتلفات در فرودگاه استانبول صورت گرفت که در آن 43 نفر کشته و بیش از 230 نفر مجروح شدند و دولت ترکیه آن را داعش و مقر آن را سوریه اعلام کرد.

در کنفرانس خبری که پس از ديدار و مذاکرات “لاوروف” با “چاوش اوغلو” برگزار شد، وزير خارجه روسيه گفت: همكاری مشترك روسيه و تركيه، پس از وقفه ای چندین ماهه بار دیگر علیه تروريسم از سر گرفته خواهد شد و تبادل اطلاعات نیز آغاز خواهد شد. ما در این مذاکرات در زمینه این همکاری به تفاهم و توافق رسیدیم. تماس ها از طريق كانال هاي ديگري غیر از مسیر وزارت خارجه دنبال شده و گسترش پيدا خواهد كرد، از جمله میان ارتش های دو كشور.

چاوش اوغلو وزیر خارجه ترکیه نیز گفت:

تركيه در حال مبارزه مستقيم با داعش است و اعتقاد دارد که “داعش” هيچ ارتباطي به اسلام ندارد. من و وزیر خارجه روسیه در مورد گسترش همكاري در زمينه انرژي و گردشگري نیز مذاکراتی داشتیم

+++++++++++++++++++++++++++++

trump

ترامپ پیشنهاد کرد نیروهای مسلح ناتو به مبارزه با داعش بپیوندند

دونالد ترامپ، نامزد میلیاردرریاست جمهوری آمریکا پیشنهاد می کند از نیروهای مسلح ناتو در مبارزه با گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی (داعش) استفاده شود.

ترامپ در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ABC با نارضایتی اظهار داشت ایالات متحده وجوه هنگفتی را برای تامین مخارج ناتو خرج می کند اما با این حال نه اعضای ناتو بلکه خود آمریکایی ها به مبارزه مستقیم با تروریسم می پردازند.
میلیاردر آمریکایی ضمن اشاره به حملات شدید آمریکا به داعش ابراز عقیده کرد که نیروهای مسلح ناتو نیز در این عملیات شرکت کنند

++++++++++++++++++++++++++.

1958796_Page__2

پوتین: امیدواریم که تا سال 2017 هند و پاکستان برای پیوستن به سازمان همکاری های شانگهای آماده شوند

رییس جمهور روسیه امیدوار است که هند و پاکستان تعهدات لازم برای عضویت در این سازمان را تا اجلاس بعدی سازمان همکاری های شانگهای در سال 2017 در قزاقستان، به انجام برسانند.

مرحله نهایی عبارت از پیوستن هند و پاکستان به حیث اعضای کامل الحقوق سازمان همکاری های شانگهای خواهد بود. پوتین در جلسه وسیع سران کشورهای عضو سازمان همکاری های شانگهای گفت: “فیصله مهم سیاسی در مورد شروع پروسه پذیرفتن این دو کشور، در سال گذشته در اجلاس این سازمان در شهر اوفای روسیه صورت گرفت”.

او ابراز امیدواری کرد که نتیجه جلسه امروز، امضای تفاهمنامه تعهدات لازمی که باید هند و پاکستان جهت کسب عضویت کامل سازمان همکاری های شانگهای به انجام برسانند، باشد.

پوتین افزود:”ما انتظار داریم که همکار های ما بتوانند هرچه زودتر راه باقیمانده را تا اجلاس بعدی ما در قزاقستان طی نمایند.

++++++++++++++++++++++++++++++

ابراز ناراحتی اوباما از رد طرح ممانعت از اخراج مهاجران در دیوان‌عالی: “شکست برای آمریکا


اوباما امیدوار بود با نظر مساعد دیوانعالی این طرح را قبل از آغاز به کار رئیس جمهوری بعدی انجام بدهد اما عملا طرح او شکست خورده است

اوباما امیدوار بود با نظر مساعد دیوانعالی این طرح را قبل از آغاز به کار رئیس جمهوری بعدی انجام بدهد اما عملا طرح او شکست خورده است

ساعتی بعد از رد فرمان اجرایی باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در دیوانعالی این کشور برای ممانعت از اخراج گروهی از مهاجران غیرقانونی، او در سخنانی این مساله را یک شکست برای آمریکا توصیف کرد.

ظهر پنجشنبه ۳ تیر، فرمان اجرایی اوباما برای ممانعت از اخراج گروهی از مهاجران غیرقانونی از آمریکا در دیوانعالی آمریکا رای نیاورد. از هشت قاضی، چهار نفر موافق و چهار نفر مخالف بودند. به این ترتیب رای دادگاه پایین تر که فرمان اوباما برای ممانعت از اخراج مهاجران غیرقانونی را رد کرده بود، به قوت خود باقی ماند.

دیوانعالی آمریکا نه عضو دارد اما بعد از مرگ قاضی آنتونین اسکالیا، هنوز جایگزین او انتخاب نشده است. باراک اوباما گزینه ای به کنگره معرفی کرده اما اکثریت جمهوریخواه سنا می گوید رئیس جمهوری بعد باید گزینه باقیمانده دیوانعالی را برگزیند.

اوباما در اولین واکنش به رای دیوانعالی گفت این یک شکست برای آمریکا است.

رئیس جمهوری آمریکا گفت: بیش از دو دهه است که سیستم مهاجرتی در آمریکا کارایی ندارد. او گفت: تصمیم امروز باعث خواهد شد که ما از کشوری که می خواهیم باشیم، فاصله بگیریم.

اوباما زمانی که نتوانست با کنگره برای اصلاح قانون مهاجرت به توافق برسد، نوامبر سال ۲۰۱۴ اعلام کرد با استفاده از اختیارات ریاست جمهوری، طرحی برای اصلاح قانون مهاجرت اجرا می کند.

براساس این طرح او قصد داشت مانع اخراج بیش از چهار میلیون مهاجر غیرقانونی که در آمریکا زندگی می کنند، شود.

طرح اوباما اجازه می داد کسانی که فرزندشان در آمریکا اقامت قانونی دارد یا افرادی که بیش از پنج سال در آمریکا زندگی می کنند، برای اجازه کار درخواست بدهند و در یک مسیر قانونی گرین کارت بگیرند.

طرح رئیس جمهوری آمریکا با استقبال جوامع مهاجران از جمله مکزیکی ها و هیسپانیک ها مواجه شد که بخشی از آنها مهاجران غیرقانونی هستند اما کمی بعد ۲۶ فرماندار ایالت های اکثرا جمهوری‌خواه، به رهبری فرماندار تگزاس در دادگاه علیه این طرح شکایت کردند و پیروز شدند.

اوباما امیدوار بود با نظر مساعد دیوانعالی این طرح را قبل از آغاز به کار رئیس جمهوری بعدی انجام بدهد اما عملا طرح او شکست خورده است.

در بین نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، دونالد ترامپ به اظهارات جنجالی علیه مهاجران مشهور است. وی پیشتر گفته بود قصد دارد بین آمریکا و مکزیک دیواری بکشد که مهاجران غیرقانونی نتوانند از مرز عبور کنند. آقای ترامپ همچنین موافق سختگیری برای ورود مسلمانان به آمریکا است

 صدای آلمان

+++++++++++++++++++++++++++++++++.

 

1958796_Page__2

اتحاد در حال گسترش دو کشور

تا چند روز دیگر

پوتین راهی چین می شود

همزمان با مانورهای نظامی ناتو در اطراف مرزهای روسیه و از جمله مانور اخیر در کشور لهستان، مسکو اعلام کرد که پوتین رئیس جمهور فدراتیو روسیه در این هفته راهی چین خواهد شد.

توسعه روابط اقتصادی و نظامی و سیاسی میان دو کشور چین و روسیه در صدر مذاکرات روسای جمهور روسیه و چین قرار خواهد داشت. تلویزیون “روسیه 24” در همین ارتباط گفت که همکاری روسیه و چین در سازمان ملل، سازمان اقتصادی بریکس و پیمان شانگهای در سفر بررسی خواهد شد.

+++++++++++++++++++++++++++++++++

توانمند سازی بیشتر ارتش سوریه

وزیر دفاع روسیه

با اسد در دمشق مذاکره کرد

وزیر دفاع روسیه “سرگئی شویگو” وارد سوریه شد و با بشار اسد رئیس جمهور این کشور دیدار و مذاکره کرد. هیچ خبری درباره جزئیات این سفر و مذاکرات منتشر نشده اما همه حدس و گمان ها حکایت از آغاز یک تهاجم وسیع و تازه علیه داعش و دیگر سازمان های مسلح که بخش هائی از خاک سوریه را اشغال کرده اند دارد.

گفته می شود وزیر دفاع روسیه حامل پیامی ویژه برای بشار اسد بوده است. وزیر دفاع روسیه در همین سفر از پایگاه هوائی “حمیمیم” که نیروی نظامی روسیه و بویژه یگان های هوائی این کشور در آنجا مستقر هستند بازدید کرد.

روسیه درجریان تهاجم های هوائی خود علیه داعش و دیگر گروه های مسلح بیش از 10 هزار موضع آنها را در سراسر سوریه بمباران کرد و زمینه پیشروی و پیروزی های ارتش سوریه علیه این نیروها را فراهم ساخت.

گفته می شود، از جمله مسائل مورد مذاکره در سفر وزیر دفاع روسیه به سوریه سرعت بخشیدن به بازسازی و توانمند سازی ارتش سوریه با در اختیار گرفتن مدرن ترین سلاح هائی است که روسیه در اختیار سوریه قرار میدهد

+++++++++++++++++++++++++++++

رهبر بعدی داعش کیست؟

در حالی که جهان منتظر مرگ رهبر جانی داعش است. یک تروریست جدید برای جانشینی وی آماده می شود که یک شیطان واقعی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از دیلی استار، ابومحمد العدنانی، محتمل ترین گزینه برای رهبری بعدی داعش پس از مرگ ابوبکر البغدادی است. فردی که متعهد شده تا به کشتارها و خونریزی ها بدون وقفه ادامه خواهد داد.

العدنانی اولین فرمانده داعشی بود که از شبه نظامیان خود خواست در غرب دست به کشتار بزنند و ماه رمضان را به ماه حملات بدل کنند.

اکنون با انتشار گزارش های تایید نشده درباره مرگ البغدادی، این العدنانی است که ممکن است قدرت را در دست بگیرد.

کایل ارتون، تحلیل گر امنیتی درباره العدنانی می گوید، او عالی ترین مقام داعش و برجسته ترین آنها برای رهبری پس از البغدادی است و با حملات پی در پی علیه داعش در جبهه های مختلف حتی تغییر در رهبری ممکن است مورد استقبال داعشی ها قرار بگیرد.

اورتون توضیح می دهد، اگر البغدادی کشته شده باشد این بهترین سناریو برای داعش است چرا که او به این گروه فرصت آغاز جدیدی را می دهد.

العدنانی در سخنرانی های اخیر خود صراحتا نابودی داعش بدون رهبر فعلی خود را مسخره می کند. وی در یاداشت پیشین خود خطاب به آمریکا نوشته بود: فکر می کنید پیروزی با کشتن یک یا دو رهبر رخ می دهد؟ حقیقت این است که چنین پیروزی یک اشتباه و توهم است. آیا زمانی که ابومصعب، ابوحمزه، ابوعمر یا اسامه را کشتید، پیروز شدید؟ نه، بلکه در حقیقت پیروزی به منزله شکست رقیب است. یا شما فکر می کنید شکست از دست دادن یک شهر یا زمین است؟ آیا زمانی که ما شهرهای عراق را از دست دادیم و بدون هیچ شهر و سرزمینی در بیایان بودیم، شکست خودردیم؟

اورتون ادامه می دهد، العدنانی یک متعصب با اعتقادات سخت و افراطی است و به هیچ وجه بهتر از البغدادی نیست.

وی با اشاره به وجود رقبای مختلف برای او توضیح می دهد که این گروه تروریستی یک سازمان رشد کرده است و می تواند رقابت و چالش های آن را کنترل کند.

این تحلیل گر مسائل امنیتی با این حال خاطرنشان کرد، اکثر رهبران داعشی عراقی بوده اند و العدنانی به هر حال عراقی نبوده و اهل سوریه است.

+++++++++++++++++++++++++++++++.

636007225485815623

با عبور از مرز سوریه

فرماندهان ارتش ترکیه

فرمانده گروه های مسلح شده اند

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: نظامیان اعزامی از ترکیه فرماندهی جنگجویان و گروه های مسلح ضد سوری را در جبهه حلب برعهده گرفته اند و شمار زیادی کامیون های بزرگ حامل تسلیحات نیز از طرف ترکیه به سوی استان های ادلب و حلب در حرکت است.

تلویزیون “روسیه 24” نیز اعلام کرد: بیش از 200 جنگجوی مسلح از مرز ترکیه وارد خاک سوریه شده اند. آنها وابسته به جبهه النصره هستند

++++++++++++++++++++++++++++++

در برزیل و علیه اقدام سنای دست راستی برزیل

دیلما روسف خود را

آماده اعلام رفراندوم کرده

«دیلما روسف» رئیس‌جمهوری معلق شده برزیل  توسط سنای دست راستی این کشور اعلام کرد که با خواست رفراندوم از «آرای عمومی درخواست صلاحیت» ‌خواهد کرد.

بیانیه خانم روسف از تلویزیون برزیل پخش شد. سنای برزیل خانم روسف را از سمت خود خلع کرده تا در داگاه محاکمه شود. او متهم به دستکاری در بودجه دولت است و خانم روسف می گوید که این دستکاری با هدف خدمات عمومی به فرودستان جامعه صورت گرفته و حساب و کتاب آن نیز مشخص است.

++++++++++++++++++++++++++++++++

داعشی ها به مرض خطرناک مبتلا شده اند

642255

مرض داعشی ها از طریق تجاوز به زنان سرایت میکند

به تازگی مواردی از سرایت یک مرض خطرناک در زنان ی مشاهده شده است که در مناطق تحت کنترل تروریست های مسلح در سوریه به سر برده اند و از سوی آنان مورد تجاوز قرار گرفته اند

العالم: برخی منابع طبی سوریه در گفتگو با خبرگزاری “اسپوتنیک” روسیه ضمن اشاره به وجود امراض هپاتیت C در سوریه، تأکید کرده اند که در سال های بحران این کشور، این بیماری به شدت گسترش یافته است. دلیل عمدۀ آن نیز افزایش موارد تجاوز به زنان از سوی تروریست های مسلح است؛ زیرا این دوکتوران سوری با اشاره به اینکه مرض هپاتیت C، در مراحل پیشرفته اش، می تواند به مرگ افراد منجر شود، تأکید کردند که هزاران تروریست مسلح در سوریه، عامل گسترش این مرض میان زنان سوری هستند.

+++++++++++++++++++++++++++++++++

160315181612_yemen_saudi_640x360_bbc_nocredit

روس ها از جنگ در سوریه چند میلیارد دالر مفاد کرده اند؟

العالم: از هنگام آغاز عملیات نظامی روسیه در سوریه، خریداران اسلحه در جهان بیش از پیش به تسلیحات روسی توجه نشان داده اند.

به گزارش پایگاه خبری شبکۀ العالم، کارشناسان معتقدند که مشارکت روسیه در جنگ علیه تروریزم در سوریه، یک فرصت طلایی برای افزایش صادرات تسلیحات ساخت این کشور و سرمایه گذاری عایدات حاصل از آن برای گسترش عملیات مبارزه با تروریزم است.

بر اساس گزارش روزنامۀ “دیر استاندارت”، روسیه در حال عقد قراردادهایی به مبلغ 48 میلیارد دالر برای صادرات سلاح است.

مسئولین روس تأیید کرده اند که استقبال از تسلیحات ساخت روسیه افزایش یافته است. آنان به نمایش در آمدن توانایی های تسلیحات روسی در میدان جنگ علیه تروریزم را دلیل این مسأله دانسته اند.

+++++++++++++++++++++++++++++

وقتی حامیان جانیان رُخ از نقاب می کشند!

160315181612_yemen_saudi_640x360_bbc_nocredit

ائتلاف عربستان ‘موقتا از فهرست عوامل کشتار کودکان در یمن خارج شد

در پی واکنش شدید عربستان سعودی، سازمان ملل متحد روز دوشنبه گفت نام ائتلاف تحت رهبری عربستان را به طور موقت از فهرست سیاه مسببان مرگ صدها کودک در یمن خارج می کند.

دبیرکل سازمان ملل متحد روز دوم ژوئن (سیزدهم خرداد) گفته بود ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان مسئول ۶۰ درصد از کودکان کشته و زخمی شده در یمن طی سال گذشته بوده و در جریان حملات این ائتلاف ۵۱۰ کودک کشته و ۶۶۷ کودک دیگر زخمی شده‌اند.

استفان دوجاریک سخنگوی بان کی مون گفت که دبیرکل سازمان ملل با پیشنهاد عربستان سعودی برای بازبینی مشترک موارد نام برده شده در گزارش سازمان ملل موافقت کرده است.

او افزود:‌ “تا زمان نتیجه‌گیری فرآیند مرور مشترک، دبیرکل نام ائتلاف را از پیوست گزارش خارج می کند.”

عبدالله المعلمی نماینده عربستان در سازمان ملل به خبرنگاران گفت که ائتلاف احساس می کند “بی‌گناهی‌اش ثابت شده” و اعلام کرد که این تغییر در فهرست ناقضان حقوق کودک “نهایی و نامشروط است.”

او پیشتر گفته بود که ارقام ذکر شده در گزارش سازمان ملل “به شدت اغراق آمیز است” و خواستار “اصلاح فوری” آن شده بود.

آن گزارش پنجشنبه پیش درحالی که سازمان ملل برای پیشرفت گفت‌وگوهایی در کویت برای پایان جنگ یمن می کوشید منتشر شد.

آقای معلمی هشدار داده بود که افزودن نام ائتلاف تحت رهبری این کشور به فهرست سیاه سازمان ملل “برای مقصودی که مذاکرات صلح در مورد یمن دنبال می کند زیانبار است.”

او اذعان کرد که “گهگاه خسارات جانبی وجود دارد” اما گفت ائتلاف “نقشی مثبت” در بازگرداندن دولت مشروع یمن و تامین کمک های انساندوستانه بازی کرده است.

گروه های حقوق بشر بارها در مورد مرگ شمار زیادی غیرنظامی در حملات این ائتلاف ابراز نگرانی کرده اند.

جنگویان حوثی، نیروهای دولتی یمن و شبه نظامیان حامی دولت در این کشور از ۵ سال پیش به لیست سیاه ناقضان حقوق کودک در جنگ یمن اضافه شده بودند. القاعده یمن هم در این لیست قرار دارد.

ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان، از سال گذشته حملات خود علیه حوثی‌های یمن و نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری سابق یمن را آغاز کرد

+++++++++++++++++++++++++++.

1465097943763_b92bf4ac-04061612_m2

اولین هواپیمای اروپایی امروز تحریم‌ها علیه سوریه را می‌شکند

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از منابع ویژه گزارش داد که هواپیمای جمهوری چک حامل کمک‌های بشردوستانه امروز (یکشنبه) وارد دمشق خواهد شد. این اولین هواپیمای اروپایی است که از زمان تحریم اقتصادی اروپا علیه سوریه وارد این کشور می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از این خبرگزاری، این منابع که خواستند نامشان فاش نشود، گفتند: دومین هواپیمای جمهوری چک نیز طی چند روز آینده وارد دمشق خواهد شد و قرار است این هواپیما هم در فرودگاه بین‌المللی دمشق به زمین بنشیند.

فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه آوریل گذشته به پراگ، پایتخت جمهوری چک سفر و با مقامات این کشور دیدار کرد. او در آن زمان اعلام کرد که پراگ وارد تحریم‌های اقتصادی اروپا علیه سوریه نشده است.

اتحادیه اروپا ماه گذشته میلادی تحریم‌ها علیه نظام سوریه را به مدت یک سال دیگر تمدید کرد و بیش از 200 شخصیت و 70 گروه را در لیست تحریم‌ها قرار داد و نفت سوریه را تحریم و برخی محدودیت‌ها را بر برخی سرمایه‌گذاری‌ها در سوریه اعمال کرد

++++++++++++++++++++++++++++++++

آخرین وابسته نظامی آمریکا در ایران و گروگان سابق، درگذشت

هران-ایرنا-«توماس ای شافر/ Thomas E. Schaefer» سرهنگ بازنشسته نیروی هوایی آمریکا و وابسته نظامی ارشد آمریکا در ماجرای تسخیر لانه جاسوسی در ایران در سن 85 سالگی به دلیل نارسایی قلبی در ایالت آریزونای آمریکا درگذشت

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت: وی از نظامیان ارشد در بین 52 نفر از آمریکایی هایی بود که قبل از آزادی در سال 1981 (1359) به مدت 444 روز در ایران گروگان بود.
شافر وابسته نظامی سفارت آمریکا در تهران بود که درتاریخ 4 نوامبر 1979 (13 آبان 58) به همراه 66 نفر دیگر از دیپلمات های آمریکایی گروگان گرفته شد. 14 نفر از این گروگان ها به فاصله کوتاهی آزاد شدند ولی 52 نفر تا سال 1981 در ایران باقی ماندند.
وی از جمله آخرین گروگان هایی بود که با پذیرش قرارداد الجزایر از سوی دولت های ایران و آمریکا و پایان بحران گروگانگیری در 20 ژانویه 1981 (30 دی59) آزاد شد.
شافر کمتر از دو سال پس از آزادی بازنشسته شد.
وی در سال 1998 تاکید کرد آمریکا باید روابطش را با ایران به دلایل راهبردی از سرگیرد، اما در سال 2013 از مذاکرات هسته ای ایران انتقاد کرد و مدعی شد نمی توان به ایران اعتماد کرد.
وی در 30سال گذشته به همراه همسرش دوران بازنشستگی اش را در ایالت آریزونا سپری کرد..

++++++++++++++++++++++++++++++++++++.

1533226

جنگ غرب با روسیه

شدار فوری از فرماندهی عالی نظامی.

کتابی تحت  عنوان « سال 2017. جنگ با روسیه»  در قفسه کتابفروشی های لندن  ظاهر شد.  در این کتاب به شکل داستان جنگ ناتو و مسکو  توصیف می شود.

ایده داستان ساده است: در سال 2017 میلادی  روسیه کشورهای حاشیه بالتیک را  تصرف کرده و  درگیری به یک جنگ تمام عیار  فدراسیون روسیه و ناتو می انجامد.  ریچارد شیرِف، نویسنده این کتاب  ژنرال بازنشسته  یکی از  مطلع ترین  متخصصان نظامی  ناتوست. عنوان زیر فصل چنین است: « هشدار فوری از فرماندهی عالی نظامی».

شیرف  در  سریال سیاسی  که در شبکه تلویزیونی بی بی سی در  فوریه سال 2016 میلادی نشان داده شد نقش خود را بازی کرده بود. در این فیلم، 10  نماینده  محافل نظامی و دیپلماتیک فتح فرضی بالتیک توسط روسیه  و واکنش  ناتو به این حمله را  بررسی کردند.

پیداست ژنرال بازنشسته تصمیم گرفت  جامعه را به  ضرورت مقابله با مسکو  قانع سازد.

 اما ژنرال شیرِف نتوانست با خبرنگار « ار.ت» ملاقات کند.  وی بارها در مصاحبه های خود اعلام کرد که نگران  ضعف ناتوست و می خواهد ائتلاف را وادار به تحکیم قدرت دفاعی  خود در کشورهای بالتیک  کند. نویسنده امیدوار است که کتاب او بتواند  مانع از «تهاجم روسیه» بشود.

اهالی بریتانیا در باره چنین پیش بینی تاریکی  که در کتاب از آن تعریف می شود چه نظری دارند؟ اکثر آنها  در  امکان اجرای چنین سناریویی ابراز شک کردند.

یکی از ساکنان محلی گفت: نخیر، چنین اتفاقی رخ نخواهد داد».

 اما یکی از عابران گفت که روسیه می تواند مانع از پیشروی ترکیه  بشود.

 تعدادی گفتند که در سال آینده چنین چیزی رخ نخواهد داد اما « در سال های آینده  اوضاع  جالب تر خواهد شد».

 دیگران گفتند: « خیلی چیزها به خطر خواهد افتاد. پوتین تا آن حد احمق نیست».

یکی از  ساکنان بریتانیا گفت: فکر کنم ما  دوست داریم  دشمن خیالی برای خود  اختراع کنیم».

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
1314964

رسانه: ایران برای ایجاد ناحیه حایل با افغانستان با طالبان همکاری می کند

تهران برای ایجاد ناحیه حایل در مرز خود با افغانستان و جلوگیری از رخنه شبه نظامیان عضو گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی (داعش) با مقامات جنبش طالبان همکاری می کند.

به گزارش مجله آمریکایی Foreign Policy با استناد به منابعی در محافل دیپلماتیک و نظامی، نزدیکی با طالبان به معنای تحول شدید در سیاست مقامات شیعه ایران است که قبلا جنبش سنی طالبان را خطر مشتقیم می دانستند. ایران قبل از حمله ائتلاف بین المللی تحت رهبر آمریکا به افغانستان در سال 2001 اسلحه و دیگر کمک ها را به ائتلاف شمال ، دشمن اصلی طالبان در آن زمان می رساند.

حالا تهران معتقد است خطر طالبان به مراتب کمتر از داعش است که طبق ارزیابی دولت آمریکا حدود سه هزار شبه نظامی در افغانستان دارد.

یکی از منابع Foreign Policy گفت ناحیه حایل  مورد نظر ایران از ولایت جنوبی هلمند تا ولایت قندوز در شمال افغانستان امتداد خواهد داشت. طالبان بخش بزرگی از هر دو ولایت را کنترل می کنند.

منابع دیگر گزارش می دهند که ایران به طالبان متمرکز در مرزهای خود از همین حالا کمک مالی رسانده و محموله های کوچک اسلحه از جمله مسلسل های سنگین،  نارنجک اندازهای دستی و مهمات به آنها تحویل می دهد.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

موافقت مکزیک با استرداد ال چاپو به آمریکا

مکزیک با استرداد غول قاچاق مواد مخدر، ال چاپو، به آمریکا موافقت کرد. شرط مکزیک برای استرداد این متهم مخوف این است که حکم اعدام برای او صادر نشود و گفته می‌شود دولت آمریکا نیز این شرط را پذیرفته است.

وزارت امور خارجه مکزیک روز جمعه (۳۱ اردیبهشت، ۲۰ مه) اعلام کرد که خواکین گوزمن، ملقب به “ال چاپو” را به آمریکا مسترد خواهد کرد، مشروط به این‌که او با مجازات مرگ روبرو نشود. “ال چاپو” سرکرده یکی از بزرگ‌ترین کارتل‌های قاچاق مواد مخدر در جهان بوده و پنج ماه پیش در عملیاتی پیچیده در این کشور دستگیر شد.

استرداد ال چاپو به آمریکا، نقطه آغاز فرآیندی است که پایانش تحقق “بزرگ‌ترین کابوس” ال چاپو خواهد بود: سپری کردن بقیه عمر پشت میله‌های زندانی در آمریکا. ال چاپوی ۵۹ ساله که پیش از دستگیری بارها علنا مسئولیت تامین بخش عمده‌ای از کوکائین، هروئین و متامفتامین (شیشه) مصرف‌شده در بازار سیاه مخدر آمریکا را بر عهده گرفته بود، حالا تا محاکمه در دادگاهی در آمریکا تنها چند قدم فاصله دارد.

به گزارش روزنامه واشنگتن‌پست، به‌رغم موافقت دولت مکزیک با استرداد این تبهکار بدنام، فرآیند استرداد او به آمریکا ممکن است چند ماه یا حتی چند سال به طول بیانجامد. وکلای خواکین گوزمن روز جمعه اعلام کردند که درخواست تجدید نظر در حکم وزارت خارجه را به زودی ارائه خواهند کرد

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

فایننشال تایمز از برنامه‌های گوگل می‌گوید

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-05-22 10:42:34Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

غول اینترنتی گوگل در کنفرانس سالانه خود از تازه‌ترین امکانات پیشرفته پرده برداشت. گوشی‌های مبتنی بر “واقعیت مجازی” و اپلیکیشن تازه‌ی پیام‌رسان برخی از امکانات تازه‌ی این شرکت خواهد بود.

به گزارش “فاینشنال تایمز” گوگل در کنفرانس سالانه خود اعلام کرد که دستگاه اینترنتی تازه‌ای برای استفاده در منازل نیز در دست طراحی دارد که با صدای صاحب دستگاه کار خواهد کرد.

این شرکت که بزرگ‌‌ترین شرکت حوزه‌ی فناوری محسوب می‌شود، همچنین اعلام کرد که یک اپلیکیشن “پیام‌رسان” تازه را به زودی رونمایی خواهد کرد. کارشناسان فناوری می‌گویند گوگل قصد دارد با اپلیکیشن‌ پیام‌رسان تازه وارد رقابت جدی‌تر با فیس‌‌بوک شود.

گوگل همچنین در حال ساخت “هدست” تازه‌ای منطبق بر تجربه‌ی “واقعیت مجازی” است.

“واقعیت مجازی” نوعی از فناوری نوین است که به کاربر اجازه می‌دهد تا با یک محیط شبیه‌سازی کامپیوتری، تعامل داشته باشد و برخی از انواع این فناوری، تصاویر پارانومایی ۳۶۰ درجه‌ای نیز در اختیار کاربر قرار می‌دهند.

با این‌حال “فایننشال تایمز” گزارش داد که بسیاری از تجهیزات فوق مدرن گوگل که در کنفرانس معرفی شد، تا ماه‌ها و گاه شاید سال‌ها در اختیار کاربران محصولات گوگل قرار نخواهد گرفت و تولید انبوه و امکان استفاده همگانی از این فناوری‌ها به این زودی میسر نخواهد شد.

برایان بلو، کارشناس فناوری، به این روزنامه گفت که هدف از این کنفرانس‌های سالانه بیش از هرچیز “قدرت‌نمایی” و “به رخ کشیدن” پیشرفت‌های تازه شرکت‌ها به رقبا است. او گفت شرکت‌های بزرگ فناوری و اینترنتی با این به رخ کشیدن در واقع به رقبای خود “اعلام جنگ” می‌کنند و رقابت را جدی‌تر می‌کنند.

++++++++++++++++++++++++++++++++++.

160519100937_egyptair_airbus_ap__512x288_ap_nocredit

احتمال تروریستی بودن سقوط هواپیمای مصری قوت میگیرد

مدیر سازمان امنیت فدرال روسیه تأکید کرد، دلیل حادثه سقوط هواپیمای مصری احتمالا تروریستی است.

به گزارش العالم، «الکساندر پورتنیکوف» روز پنجشنبه گفت: متأسفانه امروز حادثه دیگری برای هواپیمای شرکت هواپیمایی مصر اتفاق افتاد، و به احتمال زیاد یک اقدام تروریستی دلیل کشته شدن 66 سرنشین این هواپیما است.
روسیا الیوم تأکید کرد که پورتنیکوف از همه طرفها به ویژه همپیمانان اروپایی خواست اقدامات مشترک و لازم را برای شناسایی عاملان این فاجعه اتخاذ کنند.
بامداد امروز یک هواپیمای ایرباس 320 هنگام پرواز از پاریس به قاهره ناگهان دقایقی پس از ورود به حریم هوایی مصر در دریای مدیترانه از صفحه رادارها محور شد.
به گفته منابع یونانی، این هواپیما ناگهان سقوط کرد و در دریا تکه تکه شد.

«فتحی شریف» وزیر هواپیمایی مصر هم در کنفرانس مطبوعاتی گفت، فرضیۀ اقدام تروریستی قویتر از فرضیۀ اشکال فنی است160519100105_egyptians

+++++++++++++++++++++++++++++++.

29

نخست وزیر انگلیس
برگزاری دومین همه‌پرسی غیرممکن است

خست وزیر انگلیس برگزاری دومین همه‌پرسی درباره عضویت کشورش در اتحادیه اروپا را غیرممکن دانست و گفت تکیف این مسئله باید هرچه زودتر مشخص شود.

به گزارش سایت همایون به نقل از اسپوتنیک، به گفته وال استریت ژورنال «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس، روز سه‌شنبه در گردهمایی مجمع جهانی اقتصاد گفت: «اگرشما به ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا رای دهید ما در اتحادیه باقی می‌مانیم و اگر به ترک آن رای دهید از آن خارج می‌شویم. هرگز همه پرسی دیگری در کار نیست.»

نظرات کامرون پیرو ادعای «نایجل فاراژ» رهبر حزب استقلال انگلیس مطرح شد. وی بر این باور است که اگر مردم انگلیس با ۵۲ درصد آرا به ماندن در اتحادیه اروپا رای دهند، مسئله ترک اتحادیه منتفی خواهد شد.

شهروندان انگلیس قرار است در تاریخ ۲۳ جولای در همه پرسی درباره عضویت کشورشان در اتحادیه اروپا شرکت کنند.

تصمیم برای برگزاری رفراندوم زمانی مطرح شد که دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس و رهبران ۲۷ عضو اتحادیه در ماه فوریه درباره اعطای شرایط ویژه به انگلیس توافق کردند

+++++++++++++++++++++++++++++++++

ترامپ:
رئیس‌جمهور شوم، با رهبر کره شمالی گفت‌وگو می‌کنم

16

نامزد احتمالی جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال جاری، می‌گوید اگر او انتخاب شود، برای پایان دادن به برنامه اتمی کره شمالی، با رهبر آن کشور گفت‌وگو خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، «دونالد ترامپ» نامزد احتمالی جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال جاری طی گفت‌وگو با خبرگزاری «رویترز»، اعلام کرد اگر او انتخاب شود، برای پایان دادن به برنامه اتمی کره شمالی، با رهبر آن کشور گفت‌وگو خواهد کرد.

ترامپ جزئیاتی از «گفت‌وگوی» احتمالی خود با «کیم جونگ‌اون» ارائه نکرده، ولی گفت که حاضر به انجام چنین کاری‌ست: «من هیچ مشکلی ندارم که با او (کیم) صحبت کنم».

میلیاردر نیویورکی در عین حال افزوده است که بر چین فشار بیشتری وارد خواهد کرد، تا راه‌حلی برای این موضوع پیدا کند.

پکن (بیجینگ) نزدیک‌ترین قدرت سیاسی موجود به پیونگ‌یانگ است و در عین‌حال مهم‌ترین شریک اقتصادی کره شمالی نیز به شمار می‌رود. کره شمالی که به دلیل انجام آزمایش‌های هسته‌ای و پرتاب موشک‌های بالستیک تحت تحریم‌های گسترده بین‌المللی‌ست، بمب اتم دارد و رهبر آن کره جنوبی و آمریکا را به «حمله پیشگیرانه اتمی» تهدید کرده‌است.

واشنگتن و کره شمالی روابط دیپلماتیک رسمی ندارند و سوئد حافظ منافع کره شمالی در واشنگتن است.