.14045763_1059418084149688_5118732423191520446_n

امریکایی‌ها تا هنوز اراده آوردن ثبات در منطقه را ندارند

حمله بر دانشگاه امریکایی که شام چهارشنبه سوم سنبله از سوی چندتن از تروریستان یا ملیشه‌های پاکستانی صورت گرفت، منجر به شهید و زخمی شدن بیشتر از پنجاه تن گردید.

در این حادثه بازهم بیشتر مردم کشور سوگوار شدند و به طالبان لعنت فرستادند.

پیش از این نیز طالبان یا ملیشه‌های پاکستانی با دستور از نظامیان آن کشور و شبکه اطلاعات «آی.اس.آی» حملات دگر مرگبار انتحاری را نسبت به مردم افغانستان انجام داده‌اند و جان صدها زن وکودک بیگناهان را گرفته اند.

در حادثه چهارشنبه بردانشگاه امریکایی، نهادهای امنیتی اسناد مؤثقی را به دست آورده اند که نشان می‌دهد تروریستان مستقیماً از کویته پاکستان دستور می گرفتند.

شورای امنیت ملی کشور این اسناد را در اختیار نظامیان پاکستانی قرارداده و پاکستان ظاهراً به همین منظور عملیات نظامی را در مرز دو کشور راه اندازی کرده است تا گویا صداقت اش را در مبارزه بر ضد تروریستان نشان بدهد.

گفته می‌شود نهادهای استخباراتی امریکا در کابل نیز در به دست آوردن این اسناد تلاش کرده اند و آنها هم به این باور اند که حادثه دانشگاه امریکایی از پاکستان سازماندهی شده بود.

موجودیت مراکز تروریستان در خاک پاکستان مسأله‌یی نیست که از چشم جامعه جهانی به ویژه امریکا پنهان باشد.

امریکایی‌ها با وسایل و تکنالوژی پیشرفته به خوبی آگاه هستند که در پاکستان چند مرکز و در کجا موقعیت دارد و رابطه نظامیان پاکستانی با تروریستان چگونه است، اما برخی از آگاهان به این باور اند که امریکا قصد ندارد که به این زودی‌ها در منطقه صلح وثبات به وجود آید و تروریستان نابود شوند.

اگر امریکا اراده نابودسازی تروریستان را داشته باشد می تواند در چند روز محدود همه‌ی مراکز تروریستان در افغانستان و پاکستان را موردآماج قرار بدهد و آنها را نیست ونابود کند، چنان‌که پس از حادثه یازدهم سپتمبر در چند روز طالبان را مورد ضربات هوایی قرار داد و آنها را مجبور به فرار به مرزهای کشور کرد.

از سوی دیگر پاکستان هم از این نیت امریکا اطلاع دارد و نمی‌خواهد دست از سازماندهی و حمایت تروریستان بردارد.

در حالی که نظامیان پاکستانی می دانند رهبران طالبان در کجا و کدام ایالت پاکستان به سر می‌برند، اما به منظور فریب واغفال اذهان عملیات را در مرزهای دو کشور راه اندازی می‌کند در حالی که می‌تواند مراکز تروریستان را در کویته، پشاور و کراچی نابود سازد.

باتوجه این ملاحظات، بازی چند گانه و پیچیده امریکایی‌ها و پاکستان با تروریستان ادامه دارد.

موضوع زمانی مبهم و پیچیده می شود که این کشور ها هم تروریستان را حمایت می کنند و هم آنها را نابود می سازند.

این بازی دیالکتیکی امریکا و پاکستان همه را گیچ و حیران کرده است واز خودشان می‌پرسند که امریکا چگونه یک گروه وحشی و جاهل را باوجود این امکانات فضایی و زمینی نمی‌تواند نابود سازد؟

تا زمانی که این بازی خطرناک ادامه داشته باشد، افغانستانی‌ها قربانی این توطئه‌ها اند و ماباور داریم که به این زودی‌ها جنگ در منطقه پایان نخواهد یافت و مردم در سوگ عزیزان شان بازهم اشک خواهند ریخت

+++++++++++++++++++++++

تیراندازی و انفجار در دانشگاه آمریکایی کابل+ویدیو

 

همه عوامل انتحاری بردانشگاه امریکایی افغانستان در کابل کشته شدند

دانشگاه آمریکایی افغانستان شاهد حمله انتحاری بود. شاهدان عینی گفتند که انفجار مهیبی در مقابل دانشگاه امریکایی افغانستان به وقوع پیوسته و سپس درگیری و فیر آغاز گردید. براساس گزارش ها، در شروع این حمله انتحاری، یک تروریست انتحاری سوار بر یک موتر کرولا با منفجر کردن خود، راه ورود سایر انتحاری ها به دانشگاه امریکایی کابل را باز نموده و تروریستها، با ورود به محوطه دانشگاه، شروع به تیراندازی بر دانشجویان نموده اند. گفته می شود که پس از انفجار و جنگ در این محل، تعداد زیادی از محصلین حاضر در این محل کشته و زخمی شده اند اما از تعداد دقیق شهدا و زخمی ها تاکنون خبر دقیقی در دست نیست. عده زیادی از محصلین این دانشگاه، به گروگان گرفته شده اند.
نیروهای امنیتی به محل حادثه رسیده و پس از محاصره این محل، در حال نجات جان دانشجویان هستند.
نیروهای امنیتی کشور در تلاش قابل قدر، دانشجویان را گروه گروه، به بیرون از دانشگاه منتقل می کنند.
گزارش های تأیید نشده حاکی است که تعداد عوامل انتحاری و تروریستی، حداقل سه نفر بوده و فعلاً از حجم درگیری، کاسته شده است.
در ساعت ده و نیم شب اعلام شد که تمامی عوامل انتحاری توسط نیروهای امنیتی به قتل رسیده اند.
مسئولین وزارت صحت عامه گفته اند که تا کنون، یک کشته و 15 زخمی به شفاخانه های دولتی منتقل شده اند.
اما مسئولین امنیتی، آمار اولیه شهدا را 7 نفر و تعداد زخمی ها را 27 نفر ذکر کرده اند.

خبرگزاری جمهور

++++++++++++++++++++++++++++++

لحظاتی پیش یک انفجار در منطقه دارالامان در غرب کابل رخ داد. مرکز پلیس ۱۱۹ کابل تایید می‌کند که این انفجار در نزدیکی دانشگاه آمریکایی – افغان صورت گرفته و از داخل دانشگاه نیز صدای شلیک شنیده می‌شود.

یک مقام امنیتی به بی‌بی‌سی گفت که چند مهاجم انتحاری نخست یک موتر(ماشین) پر از مواد منفجره را انفجار داده اند؛ و چند مهاجم مسلح در تلاش اند تا داخل محوطه دانشگاه شوند، ولی محافظین دانشگاه توانسته اند تا حال مانع ورود آنها شوند.

این مقام امنیتی همچنین گفت که دانشجوها در دو مکان امن در داخل دانشگاه قرار دارند.

مسعود حسینی، عکاس سرشناس افغان از داخل دانشگاه در توئیتی نوشت: “کمک! ما در داخل دانشگاه گیر کرده‌ایم، شلیک و سپس صدای انفجار، شاید این توئیت آخرم باشد

14054083_1059425300815633_7844652927461249321_n.”

مسعود حسینی در توئیت دومش نوشته است که زخمی شده است.

تا هنوز در مورد تلفات این رویداد اطلاع دقیقی در دست نیست اما به گفته پلیس کابل، واحد واکنش سریع به محل رویداد رسیده.

جاده دارالامان به روی ترافیک مسدود شده است.

شمار زیادی از دانشجوهای افغان بعد از ختم کار در جریان روز، برای کلاس‌های شبانه به این دانشگاه می‌روند

.

 

.

.