با حضور مادورو

جشن تولد فیدل کاسترو

رهبر انقلابی کوبا در مراسم جشن تولد 90 سالگی اش در انظار عمومی حاضر شد

 “فیدل کاسترو،” رهبر انقلابی کوبا به مناسبت جشن تولد 90 سالگی اش در انظار عمومی حاضر شد. وی به همراه برادرش “رائول کاسترو،” رئیس جمهور کوبا و “نیکلاس مادورو،” همتای ونزوئلایی اش در “تئاتر کارل مارکس” در هاوانا در کوبا حضور یافت.
وی در نخستین حضورش از ماه آوریل سال جاری میلادی (حدود 4 ماه پیش) در انظار عمومی، ظاهری تکیده داشت و در کل مراسم نشسته بود.
این مراسم جشن و سرور بر لحظات مهم زندگی فیدل کاسترو تمرکز داشت. همچنین به همین مناسبت روز جمعه یک جشن خیابانی در پایتخت کوبا برگزار شد که با آتش بازی همراه بود.
فیدل کاسترو که در سال 2008 از قدرت کناره گیری کرد، پیشتر در روزنامه ای “باراک اوباما،” رئیس جمهور آمریکا را مورد حمله لفظی قرار داد. وی از باراک اوباما به دلیل عذر خواهی نکردن درخصوص حمله اتمی آمریکا به هیروشیما در پایان جنگ جهانی دوم، انتقاد کرد.
کاسترو در این روزنامه در انتقاد از اوباما نوشت: او در استفاده از کلمات مناسب برای طلب بخشش از کشتار صدها هزار نفر از مردم عاجز است.
روابط آمریکا و کوبا در دوران ریاست جمهوری رائول کاسترو اندکی تقویت شد؛ اما پس از بازدید اوباما از هاوانا در ماه مارس (اسفند 94)، فیدل کاسترو اعلام کرد: ما نمی خواهیم او چیزی به ما بدهد.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++.

kastro

کاسترو 90 ساله در کنار نسل سوم بعد از انقلاب

فیدل کاسترو از مرز 90 سالگی گذشت. او برای عبور از این مرز در جشنی که کودکان تئاتر “کارل مارکس” در هاوانا پایتخت این کشور برای او برپا کرده بودند شرکت کرد. نسل سوم بعد از انقلاب که حتی نوجوانی آنها را نیز کاسترو نخواهد بود که ببیند. کاسترو در 90 سالگی نامه ای نوشت و منتشر کرد که در آن اشاره به دوران کودکی سخت خود داشت. بمناسبت سالگرد تولد کاسترو چند نمایشگاه عکس در هاوانا برپا شد و چند کنسرت موسیقی امریکای لاتین نیز در هاوانا و برخی شهرهای کوبا اجرا شد.

 

Advertisements