photo165253153547203696-600x350
امریکا و ارگ هیچ پاسخی به سوالات عبدالله نداده اند. 
برخی ناظران براساس عادت «طبق معمول»  پیش بینی کرده اند که دکترغنی و عبدالله عبدالله در انتظار میانجی بیرونی هستند.

این موضوع در مراحل گذشته حقیقت داشت؛ حالا نه تنها حقیقت ندارد، بلکه گزارش ها از صحنه های مختلف حکایه دارند که اجندای ائتلاف شمال، در گام نخست، ضدیت تمام و کمال با سیاست امریکا و پاکستان است؛ ثانیاً تیم ارگ را غاصب قدرت مشروع خود تلقی می کند و در جلسات علنی و سری، از آماده گی خویش برای بزرگ ترین نبرد قدرت سخن میگویند.

این نبرد، مقارن تاریخ خاکسپاری امیرحبیب الله کلکانی است. اگر ارگ با تغییر رفتار خود محوری، به طور عاجل، حاضر به دادن پاسخ منطقی و قابل قبول نباشد، خطر حتمی اشغال ارگ از سوی نیروهای ائتلاف شمال وجود دارد. حلقاتی که استفاده از ابزار ها و فرصت ها را دارند، می دانند که اکنون انگیزه برای مقابله مضاعف است.

عبدالله به سفیرامریکا تصریح کرده که وی یک جواب میخواهد: چرا دکترغنی از اصلاح «کمیسیون انتخاباتی» و « توزیع شناسنامه الکترونیک» فرار می کند؟ هیچ سفیرخارجی به شمول تیم دکترغنی به این سوال هیچ پاسخی نداده اند. تجربه نشان داده که امریکایی ها در چنین مواقع، به دست دامن ایران می شوند. بی هیچ تردیدی تماس ها برقرار است اما ایرانی ها در مذاکرات قبلی با طرف امریکا حاضر به دادن هیچ امتیازی به امریکا نشده اند.
سایۀ ائتلاف هند- ایران براوضاع افغانستان سنگین تر از حضور ناتو وامریکا است.گ ا
++++++++++++++++++++++++++++++
مطالبمرتبط
داکتر عبدالله عبدالله :دوسال ميشود كه ما توهین شديم !+ ویدیو
Omid Jan

 

سخنرانی کامل داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه ، دربارۀ تحولات و اتفاقات اخیر در کشور، با رهبران و فرماندهان جهاد و مقاومت، نمایندگان شورای ملی، شخصیت‌های علمی و فرهنگی کشور در قصر سپیدار :

داکتر عبدالله عبدالله !

بعد از این با چهره واقعی من آشنا میشوید دیگر از حق مردم گذشت نمیکنم !

دوسال ميشود كه ما توهین شديم !

از پرونده‌های فساد که با شرکت های بین المللی بسته شده است ما خبر داریم، تعهد که ما در برابر مبارزه با فساد داریم کسی دیگری ندارد !

 

Advertisements