b50eab36-9d24-42f5-a3a3-489d8c794720_16x9_600x338
آخرین سنگر های داعش زیر بمباران شدید نیرو های هوایی سوریه  و روسیه؛ و از اتهام داشتن بم اتمی عراق تا اتهام  بمباران شیمیایی دولت سوریه!!!
کی ها از شکست و نابودی داعش در سوریه هراسان اند؟
 به نقل از سایت العربیه که مثل بی بی سی خط و نشان دارد، 

منابع پزشکی در سوریه از بمباران شیمیایی مناطقی در حلب توسط نیروی هوایی ارتش نظام اسد خبر می‌دهند.

حمزه الخطیب مدیر بیمارستان قدس حلب به خبرگزاری رویترز گفته است که پنجشنبه ۱۱ اوت، دستکم ۴ تن در اثر تنفس گاز مسموم، جان خود را از دست داده‌اند و ۵۵ تن دیگر مصدوم شده‌اند.

اورژانس سوریه که در مناطق تحت کنترل مخالفان فعالیت می‌کند هم با تایید این خبر از کشته شدن دستکم ۳ تن و مصدوم شدن ۲۲ تن دیگر گزارش داد.

اورژانس سوریه می‌گوید که احتمالا گاز مورد استفاده، کُلر باشد. مدیر بیمارستان قدس می‌گوید که ترکش‌های بمب بشکه‌ای حاوی گاز سمی و لباس‌های کشته شدگان را برای تحقیقات بیشتر نگاه داشته است.

به گفته فعالان سوری، بمباران شیمایی، در محله الزبدیه حلب که در کنترل مخالفان قرار دارد، روی داده است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش داده است که پنج‌شنبه هلیکوپترهای ارتش اسد، دو محله سیف الدین و الزبدیه را با پرتاب بمب‌های بشکه‌ای، هدف قرار دادند.

استفان دی‌مستورا نماینده سازمان ملل متحد در امور سوریه هم در این باره گفته که نشانه‌های بسیاری از بمباران شیمایی حلب به وسیله گاز کلر وجود دارد. او تاکید کرد که چنین اقدامی در صورت ثابت شدن، به مثابه جنایت جنگی است.

این حمله در حالی روی می‌دهد که درگیری‌ها در حلب به شدت ادامه دارد. نیروهای دولتی در تلاشند منطقه الراموسه را که چند روز پیش به کنترل مخالفان درآمد، باز پس بگیرند.

مخالفان هفته در عملیاتی بزرگ، با به کنترل در آوردن منطقه الراموسه در جنوب حلب، محاصره مناطق تحت کنترل خود توسط نیروهای دولتی را شکستند

+++++++++++++++++++++++++++++++++++.

بمباران شیمیایی حلب توسط نظام اسد با بشکه‌های حاوی گاز سمی

85332 انبار اسلحه النصرت

سرنوشت جنگ سوریه در حلب و ادلیب سوریه تعیین میشود

ارتش سوریه یک انبار اسلحه جبهه نصرت را کشف و سلاح ها را ضبط کرد.سلاح هائی ساخت آمریکا، آلمان و جمهوری چک

.
پرزیدنت اوباما رئیس جمهور آمریکا همتای روسی خود ولادیمیر پوتین را متهم کرد به این که در حلب با » بمباران بی رحمانه» مردم غیرنظامی را که محاصره شده اند به خطر می اندازد. مسکو به نیروی نظامی سوریه کمک می کند تا مانع رسیدن کمک ها به مردم شود. معهذا او بازهم به کوشش خود برای»کاستن از تنش ها » ادامه می دهد.
این ها سخنانی بود که اوباما روز پنجشنبه در کنفرانس مطبوعاتی خود در پنتاگون بیان کرد. او می خواهد آمادگی روسیه را برای همکاری بیازماید تا بتواند «راهی» برای آغاز مذاکرات سیاسی بیابد. پاسخ توام با انتقاد پوتین به سخنان اوباما این بود که واشنگتن از سالها پیش اسلحه در اختیار گروههای ستیزه جوی اسلامی قرار می دهد که امنیت و ثبات را در سوریه و نه تنها در سوریه بلکه در بسیار نقاط جهان به خطر می اندازند.
هواپیماهای جنگی روسیه از اواسط ماه ژوئیه مواضع جبهه النصرت و همپیمانهایش را در حلب مورد حمله قرار داده اند. روزنامه لبنانی السفیر می نویسد گروهی که نام خود را به «جبهه برای تسخیر سوریه» تغییر داده ستون فقرات گروههای جنگده در سوریه شده. ارتش سوریه که مرکز فرماندهی گروه اسلامگرای «بنی سعید» در حومه حلب را به تصرف در آورد به یک انبار اسلحه مرکب از مدرن ترین سلاح هائی دست یافت که » بخش عمده آن سلاحهای آمریکائی، آلمانی و چکی» هستند. تلویزیون روسیه امروز تصاویر این سلاح ها را رسانه های خود به نمایش گذاشت.
آنچه کشف شد عبارتند از انبوهی از مواد منفجره، خمپاره و موشک های زمین به هوا. آنچه بویژه توجه را جلب کرد سامانه های TOW بودند که مدرن ترین موشک های ضد تانک ساخت آمریکا هستند.
Charles Shoebridge یک افسر پیشین ارتش انگلیس در تلویزیون روسیه امروز گفت ایالات متحده آمریکا در سال 2015 رسما اعلام کرد که سامانه ضد تانک از نوع ›TOW را در اختیار «شورشیان میانه رو» قرار خواهد داد. این بار هم چون موارد عدیده دیگر جبهه النصرت با حمله به » شورشیان میان رو» ضد تانک های مدرن آنها را غارت کرد.
سازمان» پژوهش در باره تسلیحات » که مورد حمایت آلمان و اتحادیه اروپاست بارها به اثبات رسانده که سلاح هائی که برای کشورهای خلیج (فارس) یا پیشمرگه ها در شمال عراق و یا گروههای مسلح باصطلاح «میانه رو» فرستاده شده اند در گیر و دار زد و خوردها یا بدست جبهه النصرت افتاده اند یا بدست داعش . با وجود این، جلوی ارسال اسلحه از طریق ترکیه یا اردن برای اسلامگرایان در سوریه گرفته نمی شود. گزارش آن را شبکه خبرنگاران BIRN در پایان ماه ژوئیه منتشرکرد.
ناظران سیاسی اتفاق نظر دارند که از لحاظ نظامی سرنوشت آتی سوریه در حلب و ادلیب مشخص می شود. «ارتش فتوحات » که مورد حمایت ترکیه ، عربستان سعودی و قطر است در ادلیب فعال است. در حال حاضر هزاران مزدوری که در خدمت این دسته های مسلح هستند تلاش می کنند تا راهی برای رساندن کمک به شبه نظامیان محاصره شده در حلب باز کنند اما تا کنون نتوانسته اند خط محاصره ارتش سوریه و همپیمان های آن را بشکنند. اگر ارتش سوریه به موفقیت های بیشتری دست یابد، گروههای محاصره شده دیر یا زود تسلیم و مجبور به مذاکره برای بیرون آمدن از محاصره خواهند شد. در حال حاضر باز هم مردم غیر نظامی هستند که باید هزینه جنگ را با سلامت و زندگی خود بپردازند
ونگه ولت – ترجمه رضا نافعی

http://www.jungewelt.de/2016/08-06/001.php

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

مطالب مرتبط

«کردها» وزنه سنگنین

درمناسبات روسیه- ترکیه- سوریه

روسیه امروز- گزینش و ترجمه رضا نافعی

 57a46459c36188ce7b8b4698یگان های مدافع خلق

اتاق فکر آمریکا : «موسسه واشنگتن برای سیاست شرق  نزدیک» پیشنهاد می کند:

امریکا باید  برای بی اثر کردن اتحاد روسیه- کردها  به شورشیان سنی کمک کند. موسسه مذکور تحلیلی منتشر ساخته که در آن «یگان های مدافع خلق» در سوریه را متهم کرده است به این که با دولت سوریه و روسیه همکاری می کند. آمریکا باید بیش از پیش گروههای شورشی سنی را مورد حمایت قرار دهد تا سیاستی را که یگان های مدافع خلق تا کنون دنبال کرده بی اثر سازد.

«فابریک بلانش» تحلیل گر این موسسه و استاد کرسی جغرافیا در دانشگاه لیون فرانسه، در تحلیل خود مدعی است که  شبه نظامیان کرد تا کنون نقش قاطعی در حمله اخیر ارتش سوریه  در حلب داشته اند. یگان های مدافع خلق در آن واحد هم به مواضع شورشیان حمله کرده و هم کار نیروهای دولتی را آسان ساخته اند. » بلانش» می گوید در ماه فوریه سال جاری نیروهای مدافع خلق در عفرین واقع در شمالغربی سوریه  با نیروهای وفادار به دولت همکاری کردند تا راههای ارتباطی شورشیان میان شرق حلب و ترکیه را قطع کنند . (عفرین از شهرهای شهرستان عفرین استان حلب در سوریه می‌باشد. این شهر شمال باختری ترین شهر سوریه است. نام منطقه‌ای در کوه‌های کرمانج یا به عربی (جبل الاکراد) کوه کرُدها است. که دارای ۳۶۶ روستا بوده به وسعت ۲٫۰۳۳ کیلومتر مربع هست که حدود۸۰ هزار نفر جمعیت دارد ودر اطراف شهر عفرین حدود ۴۶۰ هزار نفر در ۷ منطقه ساکن هستند).

» بلانش» می نویسد:» یگان های مدافع خلق با عملیات خود بوضوح موضع خود را مشخص کرده اند . استراتژی کلی آنها همکاری با روسیه است تا  منطقه کرد نشین عفرین و کوبانه را به هم متصل سازند.

نیروهای کرد با همکاری شبه نظامیان عرب که مورد حمایت آمریکا هستند،  به آخرین مواضع داعش حمله کرده و شهر منبج را آزاد ساختند، ولی اینک حاضر نیستند طبق قرار قبلی شهر را تخلیه کنند.

(شهر منبج (به عربی: منبج) در استان حلب در کشور سوریه واقع شده‌است. جمعیت این شهر ۷۰٫۳۴۶ نفر است. ساکنین این شهر را کردها ،اعراب و قفقازی‌ها تشکیل می‌دهند- ویکیپدیا)

«اگر غرب کمک نکند، یگان های مدافع خلق با   حمایت هوائی و با در دست داشتن  سلاحهای روسی می توانند به پیشروی خود بسوی غرب ادامه دهند».

بلانش می نویسد :» اتحاد اسد- پوتین از کردها حمایت خواهد کرد چون می خواهد محاصره شهر اعزاز را تحت کنترل داشته باشد. آنگاه بلانش به توصیف دو بدیل می پردازد:

1-» یا یگان های خلق بسوی » رقه» که دژ داعش است حرکت خواهند کرد و از این طریق خود را برای کشورهای غربی اجتناب ناپذیر خواهند ساخت،

  1. یا آن که آنها با روسیه و سوریه به توافق هائی رسیده اند.

این دعوی که گویا میان شبه نظامیان کرد و دولت سوریه توافق هائی صورت گرفته آمریکا را » عمیقا مضطرب» می سازد. بلانش می گوید اهداف یگان های کرد و آمریکا  کاملا با یکدیگر اختلاف دارند.

» اگر همکاری با سوریه، روسیه و دیگرقدرت های پشتیبان، در خدمت اهداف یگان های کرد باشند که می خواهد منطقه نفوذ خود را گسترش دهد، آنوقت یگان های مدافع خلق در صورت ضرورت با  مخالفان میانه رو(!!)  هم در خواهند افتاد.» بنا بر این ایالات متحده آمریکا باید در فکر تقویت گروههای دیگر باشد- یعنی از شورشیان سنی عرب حمایت کند تا سیاستی را که تا کنون دنبال کرده یعنی حمایت از یگان های مدافع خلق کرد را جبران کند».

در حالی که سیاست مستقل یگان های کرد ظاهرا برای آمریکا مسئله شده است کردها می خواهند بدانند که تاثیرات نزدیکی ترکیه و روسیه به یکدیگر بر سیاست  خاورمیانه و نزدیک چه تاثیری خواهد داشت.

خبرگزاری کردی AFN که نزدیک به حزب کارگران کردستان ترکیه به شمار می آید روز پنجشنبه مقاله ای منتشر کرد که در آن مانور اردوغان در برابر روسیه به تسلیم بی قید و شرط اردوغان به روسیه توصیف شده است.

ولی مسکو اعلام کرد که نزدکی دو کشور به یکدیگر  سیاست مسکو را در مورد کرد ها تغییر نخواهد داد.  معهذا نویسنده این مقاله معتقد است که  پیش بینی تحولات آتی کار دشواری است.

وزیر خارجه روسیه در روزهای اخیر در یک اطلاعیه مطبوعاتی بار دیگر متذکر شده که نمایندگان کردها باید در مذاکرات صلح ژنو حضور داشته باشند. در 10 فوریه سال جاری حزب اتحاد دموکراتیک سوریه که به یگان های مدافع خلق نزدیک است، دفتر ارتباطات خود را در مسکو افتتاح کرد.

امروز صالح مسلم  یکی از دو رهبر حزب اتحاد دموکراتیک سوریه به خبرگزاری اسپوتنیک اظهار داشت : ترکیه اینک کوشش خواهد کرد با دادن امتیازاتی  به روسیه و سوریه به مناسبات خود با این کشور ها بهبود بخشد ولی او موفق به این کار نخواهد شد زیرا روسیه و سوریه دیگر به ترکیه اعتماد ندارند: «دیگر کسی به ترکیه اعتماد نخواهد کرد».

نزدیکی احتمالی میان آنکارا و دمشق برای کردهای سوریه  بی تاثیر خواهد بود. کردهای سوریه  فقط متکی بخود خواهند بود.

«ما با تکیه بر دولت سوریه علیه ترکیه اقدام نکردیم. ما با تکیه بر ترکیه علیه  سوریه نیز وارد میدان نشدیم. ما به نیروی خلق خود متکی هستیم. ما برنامه خود را داریم که عبارتست از فدرالیسم. ما این برنامه را روز به روز پیش تر می رانیم».

او در باره مناسبات کردهای سوریه با روسیه گفت: » روسیه  هم در گیر چالش سوریه است. روسیه قدرتی موثر و مفید است. روسیه می تواند برای حل چالش سوریه تاثیرگذار باشد. مناسبات ما با روسیه خوب است. ما کوشش می کنیم این مناسبات را ادامه دهیم. روسیه دوست ماست. باید در عرصه سیاسی از ما حمایت کند. ما از دوستان خود انتظار همبستگی بیشتر داریم. تا امروز ما باهم مسئله ای نداشته ایم همبستگی ما ادامه خواهد یافت. اما طبیعی است که این کافی نیست. اگر روسیه قدرت خود را برای مذاکرات ژنو بکار گیرد  حاصل مثبت آن شامل تمام سوریه خواهد شد.»

 

https://deutsch.rt.com/der-nahe-osten/39851-us-denkfabrik-wir-mussen-sunnitisch/

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

daesh

مزدورانی از 93 کشور جهان

از 360 هزار جنگجو

90 هزار در سوریه مانده

تعداد اتباع کشورهای مختلف که از آوریل 2011 تا آخر 2015 در سوریه می جنگیدند بیش از 360 هزار تن بوده است. این تعداد اکنون و پس از ضرباتی که حملات هوائی روسیه و ارتش زمینی سوریه بر داعش وارد کردند به 90 هزار رسیده است که عمدتا در دو سازمان داعش و جبهه النصره فعالیت می‌کنند. سئوال بزرگ اکنون اینست که 270 هزار عضو گروه های تروریستی که اکثریت آنها وابسته به داعش بوده اند اکنون به کجا رفته اند. همه آنها که کشته نشده اند.

تعداد اتباع اروپایی و آمریکائی که در واحدهای داعش در سوریه می جنگیدند نیز 21 هزار و 500 تن بر آورد شده که از این تعداد نیز 8500 تن به کشورهایشان بازگشته‌اند. در حقیقت از 93 کشور جهان افرادی در صفوف داعش در سوریه حضور داشته اند که هزینه جنگی آنها بالغ بر 45 میلیارد دلار برآورد شده است.

ترکیه در میان کشورهای جهان بیشترین تعداد شبه‌نظامی و نیرو را در سوریه دارد که این افراد شامل نیروها و افسران ارتش این کشور و نیز سازمان اطلاعات ترکیه می شود و حالا باید دید پس از حوادث اخیر در ترکیه و تغییر احتمالی سیاست های منطقه ای دولت اردوغان این نیروها چگونه از سوریه عقب نشینی کرده و به ترکیه باز خواهند گشت.

تاکنون از مجموع 24 هزار و 500 عربستانی که در جنگ علیه ارتش سوریه شرکت کرده‌اند، 5990 تن کشته شده‌اند.

این آمار و ارقام توسط گروه پژوهش مرکز ویریل در آلمان منتشر شده است. بخش دیگری از این آمار مربوط به کشته شدگانی است که از اردن به داعش در سوریه پیوسته بودند و شمار آنها 3900 تن بوده که 1990 تن آنها کشته شده اند

180.

 زن و دختر جوان تونسی نیز در صفوف داعش می جنگیده اند که از میان آنها تاکنون 45 تن کشته شده اند.

Advertisements