139505151225507158292034-600x350

سرنشینان چرخبال پاکستانی رها شدند

بر بنیاد گزارش رسانه‌های پاکستان، سرنشینان چرخبال مربوط به حکومت پاکستان که در ولایت لوگر از سوی طالبان به گروگان گرفته شده بودند، آزاد شدند.

گزارش‌های رسانه‌های پاکستانی می‌رسانند که پنج پاکستانی و یک شهروند روسیه شامل سرنشینان این چرخبال بودند.

هرچند طالبان پیش از این خواستار رهایی برخی اززندانیان شان اززندان های پاکستان دربدل رهایی این افراد شده بودند اما تا کنون روشن نیست که کدام معامله‌ای صورت گرفته است یا نه.

این چرخبال به روز ۱۴ اسد در مربوطات ولسوالى ازره از اثر عوارض فنی نشست اضطرارى کرد.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 مطالب مرتبط

بنام خداوند بى نهايت مهربان و سلام به دوستان :

نوشته محترم جاوید کوهستانی !

بحران عظيمى در راه است ، نشست هليكوپتر isi در لوگر ، سفر هاى محرمانه به پاكستان ، مقررى و سرباز گيرى ها در شمال كابل ، توزيع سلاح به افراد حزب أسلامى ، سكوت نهاد ها در تحركات و بسيج طالبان و داعش از طرف استخبارات منطقه ، جنگ هلمند و اغاز حملات در مسير شاهراه ها وساير ولايات فعاليت پنهانى كرزى ، اختطاف و ترور هاى در كابل و انتقال داعش به بدخشان ، تخار و كندز زنگ خطر جدى است ، حلقات اگاه و مستقل متوجه و متر صد باشند .

Image may contain: 2 people , indoor
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

امرالله صالح:
هلیکوپتر پاکستانی بر فضای لوگر چه می کرد؟
حکومت محترم وحدت ملی قبل از آنکه شایعات ، گمانه های بد ، تیوری های توطیه و صد چون و چرای دیگر ذهن ملت ما را مخشوش ساخته و اعتبارات شما را صدمه و لطمه بزند توضیج و تشریح دهید که هلکوپتر پاکستانی در فضای لوگر چه میکرد ؟ از کجا برخاسته و به کجا میرفت ؟ در ضمن باید توضیح دهید که به اساس کدام معیار به هلکوپتر اردویی که با ما در جنگ است اجازه پرواز بر فضای پایتخت را دادید ؟ عجیب است.

Image may contain: 1 person , suit

 ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ولسوال ازره لوگر:هلیکوپتر پاکستانی حامل ۱۵۰ دست لباس نظامی و ۱۴۰۰۰۰ دلار پول بود:

ولسوال ازره ولایت لوگر گفت: هلیکوپتر پاکستانی برای تقویت عناصر داعش در ولایت لوگر پرواز کرده و حامل ۱۴۰۰۰۰ دلار پول و ۱۵۰ دست لباس اردوی افغانستان بوده است.
روز پنج شنبه هلیکوپتر پاکستانی با شش نظامی پاکستانی به نام‌های شفیق،ناصر، کوثر، مینجر صفدر، کارنر صفدر و داوود از ایالات پنجاب پاکستان در منطقه ارزه در ولایت لوگر مجبور به فرود اضطراری شد.
حمیدالله حمید ولسوال ازره ولایت لوگر به نقل از ساکنان محلی و طالبان این منطقه گفت: این شش نظامیان پاکستانی بر فراز کوهی رفته‌ بودند، تا به عناصر داعش تماس بگیرند، اما گروه طالبان زودتر از آنها به محل فرود هلیکوپتر رسیده و پول‌های نقد و لباس‌های اردوی افغانستان را که هدیه نیروی‌های نظامی پاکستان به عناصر داعش بوده را با خود بردند.
وی افزود: ۱۴۰۰۰۰ دلار و ۱۵۰ دست لباس اردوی افغانستان و یک “جی پی اس” بخشی از اموال موجود در این هلیکوپتر است.
به گفته ولسوال ازره ولایت لوگر، والی خود خوانده طالبان به این ولسوالی آمده و میکوشد تا این نظامیان پاکستانی را رها کرده و به حکومت پاکستان تسلیم کند، شورای ولایتی لوگر هم این سخنان را تایید میکنند.
حسیب الله استانکزی، عضو شورای ولایتی لوگر اظهار داشت: بارها طیاره های پاکستانی به طالبان کمک کرده‌اند و حتی از هوا برایشان تجهیزات و پول پرتاب کرده‌اند.
محمد رادمنش، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی افزود: تحقیقات در این مورد جریان دارد و باید منتظر جزییات بیشتر باشیم.

+++++++++++++++++++++++++++++

صدها هزار دالر و فهرستی از مقام‌های افغانستان در چرخ‌بال نظامی پاکستان .

مقام‌های محلی لوگر دربارۀ چرخ‌بالی که روز گذشته در ولسوالی ازرۀ این ولایت نشست اضطراری کرد می‌گویند که یکی از سرنشینان این چرخ‌بال کرنل صفدر، داماد راحیل شریف رییس ستاد کل ارتش پاکستان بوده است و همچنان در این چرخ‌بال صدها هزار دالر آمریکایی و کلدار، دو میل کلاشینکوف، سه بی‌سیم و یک دستگاه جی.پی.اس پیدا شده است.

عبدالولی وکیل، رییس پیشین شورای ولایتی لوگر و عضو کنونی این شورا به سلام‌وطندار می‌گوید که این چرخ‌بال مشکل تخنیکی نداشته و خلبان به خواست خود در این منطقه فرود آمده است.

به گفتۀ این عضو شورای ولایتی از نزد سرنشینان این چرخ‌بال فهرستی به دست آمده که نام‌های بسیاری از مقام‌های عالی‌رتبۀ کشور در آن درج است.

بر بنیاد اطلاعات عبدالولی وکیل، حکومت پاکستان تلاش‌ها برای رهایی این افراد از چنگ طالبان را آغاز کرده است.

تاکنون جزییات دربارۀ انگیزۀ نشست این چرخ‌بال معلوم نیست.

حمیدالله حمید، ولسوال ازره نیز با تأیید این اطلاعات می‌گوید که طالبان سرنشینان این چرخ‌بال را در سه گروه به سه منطقۀ تحت تصرف‌شان منتقل کرده اند.

با این حال مقام‌های افغانستان در واکنش به این رویداد گفتند که عبور چرخ‌بال نظامی پاکستان از خاک افغانستان در هماهنگی با آنان انجام شده است. به گفتۀ آنان این چرخ‌بال برای ترمیم راهی روسیه بوده است.سلام وطندار .

+++++++++++++++++++++++++++++++++

در برابر شایعات سکوت نکنید

نشست اضطراری یک چرخبال پاکستانی در ولسوالی ازرلوگر و افشای یک نامه‌ی منسوب به شورای امنیت ملی کشو رکه گویا تعدادی از کاربران شبکه های اجتماعی واهل رسانه ها را پنهانی مدد معاش می دهد تا در خدمت واهداف این اداره قرار داشته باشند، از خبرهای داغ در رسانه های اجتماعی است که پرسش هایی را بر انگیخته است.

وزارت دفاع ضمن تأیید نشست اضطراری این چرخبال می گوید که پاکستان قبلاً مجوز پرواز یک چرخبال از فضای کشور را گرفته است اما نمی داند که این چرخبال همان است که مجوز گرفته و یا موضوع چیزی دیگر خواهد بود که باید بررسی شود.

اگر ثابت شود که چرخبال بدون مجوز به خاک کشور ما داخل شده است این عمق دخالت پاکستان در امور داخلی ما را نشان می دهد و ممکن است که پیش از این نیز چرخبال های دیگر به نقاط دیگر کشور رفت و آمد کرده وهراس افگنان را اکمال و یا انتقال داده باشند.

در این هیچ شکی وجود ندارد که نظامیان پاکستانی باتروریستانی که زیر نام طالبان و داعشیان فعالیت دارند مستقیماً در ارتباط اند و این هراس افگنان به عنوان ملیشه های پاکستانی تلقی می شوند و بعید نیست که این چرخبال ها در خدمت همین تروریستان قرار داشته باشند.

حکومت باید پهلوها و زاویه های پنهان وتاریک این مسأله حساس را باید دقیقاً بررسی کند و آن را به آگاهی عامه برساند که موضوع از چه قرار بوده است.

مسأله زمانی پرسش برانگیز می شود که طالبان چگونه به خودشان جرأت می دهند که سرنشینان چرخبال پاکستانی را به گروگان بگیرند و آنها را به جای نامعلوم انتقال بدهند.

به همین گونه نامه یی که منسوب به شورای امنیت ملی است و در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود، نیز سوالاتی را به وجود آورده است که باید به آن پاسخ داده شود. نامه بدون مهر وامضا است و ممکن است تقلبی هم باشد.

اما سخنگوی شورای امنیت ملی این شایعه را دست کم نگیرد و اگر موضوع واقعیت نداشته باشد باید در یک نشست خبری آن را رسماً تکذیب واین اتهام را رد کند؛ زیرا گاهی شایعات اذهان را اغفال می کند و بدگمانی هایی نسبت به یک نهاد و یا یک فرد به وجود می آورد که اگر در برابر آن سکوت شود، پرسش برانگیز تر می شود.

مردم حق دارند بپرسند مالیاتی را که حکومت و وزارت مالیه با بسیار مشقت و با انبور از صاحبان شرکت های خورد وکلان و دارا و نادار جمع آوری می کند، چگونه از این پول ها د رجهت مقاصد نامطلوب ونفاق افگنی استفاده می شود.

ما منتظر هستیم که در این موارد سخنگویان حکومت چه می گویند و به این شایعات چه پاسخ دارند؟آرمان ملی

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

افغانستان دو کميسيون را براى بررسى حادثۀ هليکوپتر پاکستان تعيين نمود

افغانستان: ابعاد مختلف نشست اضطراری هلی‌کوپتر پاکستانی را تحقیق می‌کنیم

139505151225507158292034-600x350

دولت افغانستان اعلام کرده است که هیاتی را برای بررسی “ابعاد مختلف حادثه نشست اضطراری” یک هلی‌کوپتر پاکستانی در خاک افغانستان تعیین کرده است.

در خبرنامه منتشر شده از سوی ریاست جمهوری افغانستان آمده است که در جلسه امنیتی امروز (شنبه، ۱۶ اسد/مرداد) تحت ریاست رئیس جمهوری افغانستان، تازه‌ترین اطلاعات مربوط به این حادثه بررسی شده است.

وزارت دفاع افغانستان دیروز اعلام کرد که مشغول جست‌وجو برای یافتن خدمه هلی‌کوپتر پاکستانی است که پنجشنبه، ۱۴ اسد/ مرداد در مناطق تحت کنترل گروه طالبان در جنوب شرق افغانستان نشست اضطراری کرده بود.

مقام‌های دولت افغانستان می‌گویند طالبان پس از نشست این هلی‌کوپتر به آن حمله کرده و همه ۶ سرنشین آن را با خود برده‌اند.

در خبرنامه ریاست جمهوری آمده که دولت افغانستان تایید می‌کند که پاکستان تقاضانامه‌ای را مبنی بر ضرورت عبور یک فروند هلی‌کوپتر نوع MI-۱۷ آن کشور از فضای افغانستان به مقصد ازبکستان برای ترمیم در یک کارخانه متعلق به روسیه، به دولت افغانستان تسلیم کرده بود و اکنون افغانستان مشغول تحقیق این موضوع است که آیا مشخصات هلی‌کوپتر فرود آمده با آنچه در تقاضانامه دولت پاکستان درج شده، مطابقت دارد یا خیر.

دولت افغانستان همچنین گفته که در جلسه امروز “یک کمیسیون موظف شد تا قوانین، مقررات و طرزالعمل‌های موجود در این زمینه را به منظور رفع فوری خلاءهای احتمالی، مورد بررسی قرار داده، طرح جامعی را که از تکرار چنین حوادث به طور کامل جلوگیری کند، به کمیته تقنین کابینه تقدیم کند.”

گفته می‌شود که تمام خدمه این هلی‌کوپتر اتباع پاکستان بوده‌اند.

عاصم بجواه، سخنگوی ارتش پاکستان در صفحه توییترش نوشته که شایعات مربوط به حضور یکی از بستگان نزدیک راحیل شریف، رئیس ستاد ارتش پاکستان در میان سرنشینان این هلی‌کوپتر صحت ندارد.

پیشتر گزارش‌هایی منتشر شده بود که یکی از بستگان نزدیک ژنرال شریف در میان سرنشینان اسیر شده این هلی‌کوپتر است.

آقای بجوا همچنین نوشته که ژنرال راحیل شریف رئیس ستاد ارتش زمینی پاکستان با محمد اشرف غنی رئیس جمهوری و ژنرال جان نکلیسون، فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان، درباره این خدمه‌ها تلفنی صحبت کرده و خواستار کمک برای نجات آنان شده‌ است.

آقای بجواه نوشته که آقای غنی اطمینان داده که از تمامی امکانات برای رهایی آنان استفاده خواهد کرد.

.

+++++++++++++++++++++++++++++++++

روسیه علت فرود اضطراری بالگرد پاکستان در ولایت لوگر را بررسی می‌کند

139505151225507158292034-600x350

 

سخنگوی شرکت بالگرد سازی روسیه اعلام کرده که این شرکت علت فرود اضطراری بالگرد پاکستان در ولایت لوگر را بررسی می‌کند.

روز گذشته بالگرد دولت ایالتی «پنجاب» پاکستان (ام آی-۱۷) پس از پرواز از شطخق «پیشاور» دچار مشکل فنی شد و در ولایت لوگر مجبور به فرود اضطراری شد.

به گزارش  سایت همایون بنقل ازخبرگزاری آسیا، ۶ افسر نظامی ارتش پاکستان و یک مهندس فنی روس در این بالگرد حضور داشتند که توسط طالبان به گروگان گرفته شده اند.

پاکستان از اعزام هیئتی عالی‌رتبه این کشور به افغانستان به منظور آزادی گروگان‌های پاکستانی و روس از بند گروه طالبان افغان خبر دادند.

یک مقام دولتی پاکستان که نخواسته نامش فاش شود، به تلویزیون سماء پاکستان گفته است که پس از درخواست اسلام‌آباد از دولت کابل مبنی بر اقدام برای آزادی گروگان‌های این کشور، دولت افغانستان با رهبران طالبان افغان تماس برقرار کرده‌اند.

مقامات پاکستان در خصوص تعداد و نام افراد هیئت اعزامی به افغانستان اظهار نظر نکرده‌اند.

طالبان این موضوع را تائید کرده اند و گفته اند که سرنشینان این بالگرد را به گروگان گرفته اند.

وزارت دفاع افغانستان تحقیقات در این زمینه را شروع کرده است.

 

+++++++++++++++++++++++++++

طالبان: سرنشینان بالگرد پاکستانی را سالم تحویل می‌دهیم

139505151225507158292034-600x350

طالبان اعلام کردند تمامی سرنشینان بالگرد پاکستانی که در منطقه لوگر دچار نقص فنی شد، سالم بوده و به زودی تحویل داده می‌شوند.
.

یک عضو ارشد طالبان افغانستان به شرط فاش نشدن نامش در گفت و گو با رسانه‌های پاکستانی اظهار داشت: بالگرد پاکستانی توسط طالبان هدف قرار نگرفته و بر اثر نقص فنی مجبور به فرود اضطراری شد.

به گفته وی، طالبان هیچ شرایطی برای آزادی سرنشینان بالگرد پاکستانی تعیین نکرده‌اند و آنها به محض فراهم شدن زمینه‌های لازم تحویل داده می‌شوند.

این مقام ارشد طالبان تأکید کرد: مراقب سرنشینان بالگرد پاکستانی هستیم و رفتار خوبی با آنها داریم.

وی افزود: رایزنی برای نحوه تحویل دادن سرنشینان بالگرد پاکستانی ادامه دارد و هیچ آسیبی به آنها نخواهد رسید.

طالبان اعلام کردند لازم نیست که پاکستان برای تحویل گرفتن سرنشینان بالگرد خود با مقامات آمریکایی و دولت افغانستان ارتباط برقرار کند.

+++++++++++++++++++++++++++++

 

نظامیان پاکستانی در نزد طالبان مهمان اند

13680512_495285653998329_2387007503164336013_n

امرالله صالح

در اثر سقوط هلیکوپتر شان در ولسوالی ازره ولایت لوگر ، نظامیان پاکستانی در نزد طالبان مهمان اند – نه اسیر. اگر بجای این افسران پاکستانی فرزندان این خاک در چنگ طالبان می افتادند تصاویر شکنجه ی شان در سراسر جهان پخش و نشر میشد. هنوز واضح نیست این هلکوپتر نظامی با هفت افسر نظامی پاکستان دنبال چه ماموریتی بوده است. بار اول است میشنویم که هلکوپتر باید از لاهور تا مسکو پرواز میکرد. این بیشتر به قصه های برنامه “چای خانه ” می ماند. عجیب است. نوع برخورد و خموشی طالبان درین مورد از ماهیت مزدوری و غلامی آنها به راولپندی بیشتر پرده بر میدارد.

منبع: از صفحه امرالله صالح

+++++++++++++++++++++++++

EFDF19F9-FD70-4DD8-85F5-1C3465862489_mw1024_s_n

نوشته احمد سعیدی آگاهی مسایل سیاسی !

پهلوی های سقوط هلیکوپتر نظامی پاکستان در لوگر :

با عرض سلام !

معمای سقوط طیاره هیلی کوپتر پاکستان در ارز لوگر .
1. پاکستان میگوید این طیاره 7 سر نشین داشت که 5 نفر آن پا کستانی و 1 نفر روسی بوده است به اجازه دولت افغانستان از لاهور پرواز و بخاطر ترمیم عازم مسکو بوده است .
2. طیاره که عوارض تخنیکی داشته باشد چطور میتواند از لاهور الی مسکو صد ها کیلو متر فاصله را طی کند و به منزل مقصود برسد .
3. این طیاره که سقوط نموده از جمله 7 نفر سرنشین 3 نفر آنها اعضای استخبارات پاکستان اند و یک نفر شان شدیداً زخمی است سرنشینان این طیاره در حال حاضر نزد قومندان آدم خان کوچی که اصلاً از کوچی های افغانستان است اما همرای قومندان سیف الدین سیف پاکستانی در افغانستان بنام جهاد فعالیت میکند .
4. اگر این سخنان حقیقت دارد که پرواز این طیاره مجوز داشته این طیاره از لاهور تا مسکو باید دو سه مرتبه بخاطر گرفتن تیل نشست میداشت این نشست ها در کجا بوده
5. بعد از نشست اضطراری طیاره مکمل سوخته یا سوختانده شده چطور سر نشینان زنده مانده اند به باور من این طیاره برای گروه های طالبان کمک نقدی آورده بوده، حالا نمیدانم چرا روی چه دلیل حقیقت اظهار نمی شود و کابل نیز زیر لب سخن میگوید.

++++++++++++++++++++++++++

Pakistan-Army-Helicopter-Nationalturk-22

افغانستان کشور بی صاحب

یک هلیکوپتر نظامی پاکستانی در زادگاه اشرف غنی احمدزی و استانکزی در ولایت لوگر نشست اضطراری کرده است

وزارت دفاع افغانستان: بررسی ها درباره سقوط بالگرد در استان «لوگر» آغازشده است

به گزارش ایرنا، «دولت وزیری» سخنگوی وزارت دفاع افغانستان روز جمعه به خبرنگاران گفت که کابل به یک بالگرد پاکستانی اجازه داده بود تا از آسمان افغانستان عبور کند، اما هنوز مشخص نیست بالگردی که سقوط کرده، همان بوده است.
وی افزود که بنا بر اعلام مسئولان کشور پاکستان، این بالگرد قصد داشت تا با عبور از آسمان افغانستان برای تعمیر به یکی از کشورها در شمال افغانستان پرواز کند.
«اختر منیر» سخنگوی سفارت پاکستان در کابل نیز گفت که یک فروند بالگرد پاکستان از نوع «ام آی-17» که برای عملیات نگهداری و بازبینی به روسیه پرواز کرده بود، در لوگر سقوط کرده است.
به گفته وی، این بالگرد برای پرواز بر فراز خاک افغانستان از کابل اجازه گرفته بود.
مسئولان افغانستان درباره دریافت مجوز اسلام آباد از کابل برای پرواز این بالگرد در آسمان این کشور اظهار نظری نکرده اند.
روابط افغانستان و پاکستان در یک سال گذشته نسبت به سال های قبل، سردتر شده و ساخت ایستگاه ایست و بازرسی در مرز تورخم میان دو کشور به درگیری مرزبانان دو طرف مرز انجامید که سه نظامی افغان و یک افسر پاکستانی کشته و ده ها تن دیگر زخمی شدند.
وزارت خارجه افغانستان هفته گذشته با انتشار پیامی از ساخت این دروازه اظهار تاسف و آن را به شدت محکوم کرد

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

افغانستان در مورد هلیکوپتر پاکستانی تحقیقات می کند

139505151225507158292034-600x350

وزارت دفاع افغانستان می گوید که هرچند پاکستان برای عبور یک فروند هلیکوپتر خود ازفضای این کشور اجازه گرفته بود اما این معلوم نیست که آیا این هیلکوپتر همان هیلکوپتر است یا خیر.

مسئوولین وزارت دفاع ملی کشورمی گویند که بخاطر روشن شدن این مسئله تحقیق خواهند کرد. یک هلیکوپتر پاکستانی روز گذشته در ولسوالی ازره لوگر نشست اضطراری کرده بود. این هلیکوپتر به شمول یک پیلوت هفت سرنشین داشته است.

در منطقه لکی ولسوالی ازره ولایت لوگر که یک ساحه صعب العبور میباشد نسبت عوارض تخنیکی نشست اضطراری نموده بود.

آقای وزیری می گوید:” بعد ازنشست اضطراری این هیلکوپتر، گروهی از دهشت افگنان بالای شان حمله ور شده پیلوت و شش تن از راکبین آنها ر ا باخود برده اند؛ اما هنوز معلوم نیست که این هیلکوپترهمان هیلکوپری بوده که حکومت پاکستان اجازه عبور آنرا گرفته بود یا خیر، که دراین زمینه تحقیق می شود.

تا کنون مخالفین مسلح درمورد این هیلکوپترو سرنشینان آن به رسانه چیزی نه گفته است.

وزارت دفاع افغانستان به نهاد های امنیتی خود دستور داده است تا درزمینه رهایی ونجات افراد ربوده شده ای این هلیکوپتر پاکستانی، بصورت جدی تلاش نمایند.

ستاد ارتش پاکستان، با جنرال جان نیکلسن قوماندان نیروهای مآموریت حمایت قاطع درکابل، تیلفونی با هم صحبت کرده و از او خواستار کمک در زمینه ای رهایی سرنشینان ربوده شده این هلیکوپترشده است.

رسانه های پاکستانی می گویند که این هلیکوپتر مربوط حکومت ایالیتی پنجاب بوده وبخاطر بررسی های تخنیکی ازطریق افغانستان به روسیه درحال حرکت بود.

اخترمنیر سخنگوی سفارت پاکستان درکابل، به خبرنگاران گفته است که برای عبور این هلیکوپتر ازخاک افغانستان، قبلآ اجازه دولت افغانستان گرفته شده است.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++.


مقامات محلی لوگر می‌گویند که یک هلیکوپتر پیش از چاشت امروز در ولسوالی ازره این ولایت نشست اضطراری کرده‌است.

داکترعبدالولی وکیل عضو شورای ولایتی لوگر به رادیو آزادی گفت که این هلیکوپتر مربوط پاکستان است و شش نفرعمله آن به چنگ طالبان مسلح افتاده‌است.

سلیم صالح سخنگوی والی لوگر نیز نشست اضطراری این هلیکوپتر را در منطقه متی ولسوالی ازره تائید می‌کند و می‌گوید که این هلیکوپتر آتش گرفته اما به شش تن از عمله آن آسیب نرسیده‌است.

وی نیز می‌گوید، معلومات ابتدایی آنان نشان می‌دهد که این هلیکوپتر مربوط پاکستان است.

محمد فرید یکی از باشنده‌های محل به رادیو آزادی گفت که این هلیکوپتر از سوی طالبان مسلح آتش زده شده‌است.

اما طالبان مسلح تا هنوز در این باره ابراز نظر نکرده‌اند.

Advertisements