?????????????????????????????????????????????????????????

گلوبل ریسرچ:تا امریکا در افغانستان باشد، موادمخدر هم هست

 منبع افزوده که مواد مخدر توسط طالبان به اروپا و دیگر کشورهای جهان منتقل نمی شود؛ بلکه توسط طیاره ها و کشتی ها انتقال داده می شود.
لوبل ریسرچ در یک بررسی تازه گفته است که سازمان استخباراتی امریکا (CIA) جنگهای مخفی خود را از عواید هیرویین افغانستان تمویل می نماید.
به گزارش خبرگزاری جمهور، این منبع افزوده که CIA درصدد است تا مسیر تجارت موادمخدر را به سمت روسیه، چین و ایران سوق دهد.
گلوبل ریسرچ از قول جان ساپکو سرمفتش امریکایی گفته است که در افغانستان به ۵۰۰ هزار جریب زمین کوکنار کشت میشود.
به گفته گلوبل ریسرچ، این پیمانه کشت کوکنار برای CIA این فرصت را مهیا میکند که جنگ های مخفی خود را از عواید تریاک تمویل نماید.
منبع افزوده که مواد مخدر توسط طالبان به اروپا و دیگر کشورهای جهان منتقل نمی شود؛ بلکه توسط طیاره ها و کشتی ها انتقال داده می شود.
گلوبل ریسرچ در بررسی خود گفته ((طیاره ها و کشتی هایی که ۹۰ درصد هیروئین را به دیگر نقاط جهان قاچاق میکنند زیر اداره کی است؟ معلوم است که تحت تسلط طالبان نیست!
این اداره حضور نیروهای خارجی را در افغانستان مرتبط به مواد مخدر می داند و می گوید تا زمانی که امریکا در افغانستان باشد کار وبار هیروئین هم موجود می باشد.
خبرگزاری جمهور- کابل
+++++++++++++++++++++++++++

امریکایی که پاکستان را متحد خود بخواند دوست ما نیست

امریکا همواره در جایگاه یک استعمارگر و اشغالگر و حاکم بوده است تا یک متحد و دوست و حامی، هیچ شکی نیست اما اهانت ها و تحقیرهای مدیریتی در سطح کلان استراتژیک را نمی توان نادیده انگاشت

در ادامه ی سفرهای از پیش اعلام نشده و سرزده و ناگهانی مقام های نظامی و سیاسی امریکایی به خاک افغانستان، اینبار اشتون کارتر وزیر دفاع این کشور میهمان ناخوانده ی روسای جمهور و اجرایی و دیگر ارگ نشینان بود تا آخرین تصامیم و موضع گیری های خود را به حکومت اعلام نماید.

در اینکه امریکا هرگز نتوانسته چنانکه باید و شاید نظر موافق و اطمینان خاطر سران دولتی افغانستان را به خود جلب نماید و همواره در جایگاه یک استعمارگر و اشغالگر و حاکم بوده است تا یک متحد و دوست و حامی، هیچ شکی نیست اما چنین اهانت ها و تحقیرهای مدیریتی در سطح کلان استراتژیک را نمی توان نادیده انگاشت.

بدین معنا که وزیر دفاع ابر قدرت غرب، حتی کوچکترین زحمتی به خود نداده است که مواضع و راهکارهای جدید کشورش را در قبال قلب منطقه و در خاک افغانستان با حکومت و سران امنیتی در میان بگذارد و صرفا به ارایه ی اطلاع و آمار در واپسین لحظات پیش از اجرای برنامه های جدید بسنده کرده است.

اشتون کارتر در دیدار با اشرف غنی و عبدالله، افزایش صلاحیت های ویژه جنرال نیکلسون، حمایت مالی از نیروهای اردوی ملی و حضور نظامیان آمریکایی تا سال 2017 در افغانستان را اهداف سه گانه ی امریکا در قبال کشورمان و نیز بهانه ی سومین سفر غیرمنتظره اش به کابل خواند و ارگ را در عمل انجام شده قرار داد.

این تنها یک روی سکه و یک داغ ابدی از متضرر شدن چندجانبه ی قلب منطقه از رژه ی بیش از 57 کشور جهان به سرکردگی امریکا است و روی دیگر سکه حاکی از یک حقیقت تلخ ولی انکار ناشدنی برای خوش باوران و ساده اندیشان دولتی و غیردولتی امیدوار به ادامه ی حمایت و همکاری ظاهری کابل واشنگتن است و آن اینکه:

اینکه وزیر دفاع امریکا (که سیاست خارجی کشورش به چندپهلویی و ابهام و ایما و اشاره شهرت جهانی دارد) صراحتا و رسما در نشست خبری و جمع مطبوعات اعلام می کند که پاکستان دوست و معتمد و متحد قدیمی ابر قدرت غرب است و خود این کشور نیز از تروریسم متضرر شده؛ یعنی آب پاکی روی دست حکومت ریخته شد.

کاخ سفید و متحدانش در طول بیش از 14 سال گذشته چنان از انفعال و اتکای بیش از حد کابل به واشنگتن و نیز تشدید تنش ها در مرز دیورند سود جسته اند که دیگر ابایی از اعتراف به حمایت همه جانبه ی خود از اسلام آباد ندارند؛ این درحالی است که بیش از نیمی از ارگ نشینان و مردم ملکی و نهادهای مدنی همواره در پی کوچکترین تهدیدی از جانب همسایه، متوسل به امریکا می شده اند غافل از اینکه امریکایی که پاکستان را دوست خود بخواند خار چشم افغانستان است و نمی تواند دوست ما باشد.