کوچی

از تمامي هموطنان وطندوست خود خواهشمنديم كه تا در مقابل حق بخشي سفارت ها بخصوص سفير شدن فوق رتبه از طرف ارگ كه (قيوم كوچي) را به حيث سفير در روسيه تعين نموده است
صداي خود را بلند نماييد و نگذاريد متقاعدين از كشور شما در خارج نماينده گي كند.

هم چنان از جوانان و مردم بيدار خود كه مقيم روسيه استند تفاصا مينمايم تا از طريق شبكه هاي اجتماعي صداي تان را به گوش سر دمداران كرملين برسانيد تا از پذيرايي اين سفير خود خواندهء متقاعد و غير مسلكي خود داري كنند.

قانون نظام شاهي و قبيله را بر ما تطبيق ميكنند
و ما خاموش بمانيم

شرمباد بر أنانيكه صداي خود را بلند نميكنند،
از بي كفايتي ارگ نشين قبيله گراء است كه ما عذر و خواهش از ريس جمهور پوتين به نپذيرفتن يك متقاعدي به حيث سفير را تقاضا ميكنيم!

+++++++++++++++++++++++++++++++

موافقت کرملین با انتصاب قیوم کوچی با ارتباطات روسیه با گروه طالبان بی ارتباط نیست. ازین پس، تماس های روسیه با طالبان بدون واسطه سومی انجام خواهد شد.

عبدالله خنجانی در تآیید گزارش های اولیه در مورد گزینش قیوم کوچی به حیث سفارت افغانستان در مسکو، بربنیاد یک نامه رسمی و امضای یک «سارنپال» چنین نوشت:
قيوم كوچي كاكاي رييس جمهور به حيث سفير افغانستان در مسكو تقرر يافت.
شايعاتي وجود داشت كه رييس اجرايي با اين گزينش مخالفت داشت.
گزينش بسته گان رييس جمهور به حيث سفير در گذشته هم معمول بوده و پيشتر كاكاي رييس جمهور كرزي سفير افغانستان در روسيه بود13509047_1368181969864443_3954669186853398581_n.
به نقل از ‫پژواك‬ اقاي كوچي در يك نشست غير رسمي با طالبان در قطر گفته بود كه رييس جمهور غني دشمن طالبان نه بل سياف دشمن طالبان است.

اشاره:
در لابی گری علنی قیوم کوچی در دفاع و پسندیده نشان دادنِ پیام آوران مرگ و تباهی کدام غرض ورزی شخصی یا قومی در کار نیست؛ کوچی، طالب نمایی رسمی و شخصی خود را با گویش هایی تحریک آمیز و سرشار از مباهاتی که برایش خودش جاذبه دارد درملاء عام عرضه میکند. همین امروز آدم کشان طالب با راه اندازی یک کشتار بزرگ از نفرات پلیس در کمپنی، یک گام دیگر درجهاد به جلو برداشتند. برسبیل یک آزمایش، هر خبرنگاری که از زبان قیوم کوچی بتواند علیه این تراژدی، یک کلمه اعتراض یا محکومیت بیرون کند، کمال خواهد کرد. مسلم است که موفق نخواهد شد. دلیل این درجا زده گی آن است که نیروهای «ضد تروریزم» درافغانستان کم شیمه نا سازمان یافته اند. کشتاری که چندی پیش در ریاست ده سازماندهی شد، هیچ کسی را تکان نداد. برباد شدن زنده گی بیش از صد تن در کمپنی، موقعیت قیوم ها را به جای آن که درهم بشکند، تعالی خواهد بخشید.
پیش ازین، کاکای از کار افتادۀ کرزی سفیر بود. اکنون کاکای دکترغنی. سفارت مسکو به سفارت کاکا تعویض شده است. بهترین گزینه برای سفارت مسکو، گمارش سلام ضیعف سفیر سابق طالب در اسلام آباد بود. کوچی خان، هرگز از یک «کشور» نماینده گی نمی کند. بوی این معامله به زودی به دماغ خواهد زد

++++++++++++++++++++++++++++.

مطلب مرتبط:

از آرشیف «جهاد»؛ رهبران مجاهدین در مسکو

 10429491_10152980066212777_5968713000896482493_n
مجاهدین در مسکو 
(مذاکرات با روس ها)
کزارش سفر هیأت به رهبری استاد برهان الدین «ربانی» پیش از سقوط دولت دکترنجیب الله در یک مجلد (129 صفحه)
گزارشگران: فضل الرحمن «فاضل»- فیض الرحمن «وثیق»
روبرداشتِ پانوشتِ صفحه بیست وچهار
در مدت پنج روزی که در مسکو به سر بردیم، هیأت به خاطر دست نیافتن به غذای حلال، صرف از چای، نان خشک و شیر استفاده می کرد. استاد حتی شیر هم نمی نوشید و آیت الله محسنی تنها همان چای را صرف می کرد که حجت الاسلام هادی برایش تهیه می کرد و چایی را که در هوتل تهیه می نمودند، آن را صرف نمی نمود. ما اعضای انجمن یک مقدار خرمایی را که از جده آورده بودیم، همه را به اعضای هیأت تقسیم کردیم. روز سوم مذاکرات یک تن از وطنداران فیض آبادی به نام «عبدالرؤف فرزند الحاج قاری عبدالاحد نواسه داملا صاحب محمد صدیق» که در مسکو تجارت داشت، برای مان قابلی پلو لذیذی تهیه کرده به هوتل آورد که همه اعضای هیأت با اشتهای تمام آن را نوش جان نمودند؛ و یک مقدار را به خدمه های روسی هوتل نیز هدیه دادیم.
فاضل
+++++++++++++++++++++++++++

عبدالقیوم کوچی: طالب فرزند افغانستان است

Advertisements