Messi Football

دیگو مارادونا، اسطوره فوتبال ارجنتاین و مائوریسیو ماکری رییس جمهور این کشور با وجود شکست تیم ملی شان در فینال جام قهرمانی قاره امریکا “کوپاک امریکا” از لیونل مسی خواسته اند تا درتیم ملی بماند.

پس از سومین شکست متوالی ارجنتاین در سه فینال در سه سال گذشته مقابل چلی، مسی، ستاره باشگاه بارسلونا اعلام کرد که از بازی‎های ملی خداحافظی می‌کند.

وی این تصمیم را پس از آن اعلام کرد که وی موفق نشد در فینال جام قهرمانی قاره ضربه پنالتی خود را در مقابل چلی به ثمر برساند.

واکنش‌ها در این باره بسیار زیاده بوده است و مارادونا از او خواسته است که بماند.

مسی در پایان این بازی به خبرنگاران گفت که او از فوتبال تیم ملی کنار می‌رود و برای او بازی تیم ملی تمام شده است.

وی افزود: “هر آنچه را که در توان داشتم، انجام دادم. قهرمان نشدن دردناک است.”

مارادونا دراین باره گفته است: “او باید بماند؛ به خاطر او هنوز هم روزهای دارد که بازی کند.”

وی افزود: “او به روسیه (جام جهانی ۲۰۱۸) خواهد رفت تا قهرمان جهان باشد.”

مسی ۲۹ ساله برترین فوتبالر جهان است.

از سوی هم، مائوریسیو ماکری به با مسی تماس گرفته است و با او گفتگو کرد.

سخنگوی ماکری در این رابطه گفت: “رییس جمهور با لیونل مسی تماس گرفت و از اینکه چقدر به نمایش تیم ملی افتخار می‌کند گفت و از مسی خواست تا به انتقادات گوش نکند.”

ماکری در توئیتر نیز پیامی برای حمایت از مسی منتشر کرد.

وی در این پیام گفته است: “هیچگاه تا به این اندازه به تیم ملی فوتبال ما افتخار نکرده بودم. امیدوارم لذت افتخار آفرینی ما در جهان برای سال‌های زیادی ادامه داشته باشد.”

سالوادوره آپاریسیو، نُخستین مربی مسی نیز از وی خواسته است تا در تیم ملی کشورش باقی بماند.

چلی موفق شد در دیدار نهایی جام قهرمانی قاره امریکا با ضربات پنالتی ۴ بر ۲ پیروز و قهرمان این دوره از رقابت‌ها شود. تیم ملی چلی با شکست دادن کلمبیا در مرحله نیمه‌ نهایی، راهی فینال شد.

مسی ۲۹ ساله، با بازی در مقابل چلی ۱۱۲مین بار بود که برای تیم ملی کشورش بازی می‌کرد. او در سال ۲۰۰۵ برای اولین بار پیراهن تیم ملی کشورش را بر تن کرد.

Advertisements