13428635_483989031794658_1455326930770515002_n

146537064019

مسؤولان دفاع و امنیت ملی مسؤولیت سنگینی دارند

پارلمان افغانستان سرانجام دیروز در نشست عمومی خود به نامزدان وزارت دفاع ملی و ریاست عمومی امنیت ملی کشور رأی اعتماد داد.

پس از این آقای ستانکزی در پست ریاست عمومی امنیت ملی و همچنان جنرال عبدالله در مقام وزارت دفاع ملی کشور به گونه رسمی کار خواهند کرد تا به توقعات نظام و مردم کشور و شرایط و اوضاع پاسخ بدهند.

در چنین اوضاع و احوال، کابل دیروز شاهد یک حمله انتحاری و انفجار ماین جاسازی شده بود که در اثر آنها چهارده تن از شهروندان نیپالی کشته شده و یک افغان شهید شده است و ده ها تن دیگر به شمول شش نیپالی زخم برداشته اند.

همچنان طالبان در ولایت بدخشان نیز باانفجار یک ماین جاسازی شده  در چوک مرکزی شهر کشم، شماری از مردم بیگناه ملکی را به شهادت رسانیدند.

در واقع دشمنان مردم افغانستان که با استشاره پاکستانی ها کار می کنند و هر روز در گوشه و کنار مملکت دست به جنایت و کشتار مردم بیگناه می زنند، که این حملات دیروز نمونه ای از آنها است.

این رخداد های خونین که در آغاز رأی اعتماد گیری وزیر دفاع ملی و رئیس عمومی امنیت ملی اتفاق افتیدند خبر از مسؤولیت های سنگین آنان میدهند و این که باید از همین اکنون دست به کار شوند و گام های اساسی، سازنده و برنامه ریزی شده یی را برای بهبود بخشیدن به اوضاع کشور بردارند.

از یاد نبریم که این دو نهاد امنیتی نقش بارزی را در تأمین امنیت کشور دارند که باید آن را تحقق ببخشند و به انتظارات مردم کشور در این مورد پایان بدهند.

اوضاع شکننده افغانستان از هر یکی از مسؤولین کشور کار، تلاش و عرق ریزی می خواهد به ویژه مسؤولان نهاد های امنیتی ما بیشتر از دیگران مسؤولیت دارند تا با جدیت بیشتری به وضعیت امنیتی موجود سروسامان بدهندو مردم را از وضعیت ناهنجار کنونی نجات بدهند که در آن همه روزه فرزندان این کشور به دست طالبان مزدور تروریست پیشه به شهادت می رسند.

در حال حاضر وضعیت امنیتی بیشترین شهر ها و ولسوالی های کشور خوب نیست و شاهراه های مواصلاتی از اثر گروگان گیری های طالبان و کشتار مسافران بیدفاع به کابوس راه های مخوفی مبدل شده اند.

مردم از مسؤولان نهاد های امنیتی کشور می خواهند تا به همۀ این موارد رسیده گی کنند؛ امنیت را به شاهراه ها باز گردانند و با راه اندازی عملیات های تصفیوی در مناطق نا امن، اقدامات ضروری را در پیش گیرند.

وزیر دفاع و رئیس عمومی امنیت ملی باید متوجه باشند که اگر کابل و حومه آن گذاشته شود، بد امنی در آن جا ها بیشتر شده می رود.

پیش از آن که ناملایمات و نارسایی ها سبب اخلال زنده گی ما گردد باید ما دست به کار شویم و نگذاریم تا امور ما دستخوش نا ملایمات گردد.

 

Advertisements