سایت همایون - HOMAYUN.ORG

سایت مستقل وغیر وابسته به احزاب وگروه های سیاسی

سیا سی و امیتی

یک تحلیلگر: داعش جنگ را به آمریکا منتقل کرد

1588004

یک تحلیلگر: داعش جنگ را به آمریکا منتقل کرد

جنایت یک عامل وابسته به داعش در شهر اورلاندو به نفع راست‌گرایان افراطی و نژادپرست در آمریکای شمالی و اروپا است و این عملیات می‌تواند ترامپ اسلام‌ستیز را به کاخ سفید برساند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «عبدالباری عطوان» تحلیلگر مطرح جهان عربی در سرمقاله‌ای در روزنامه «رای‌الیوم» نوشت: این موضوع، که «عمر صدیق متین» پیش از حمله به باشگاهی شبانه در شهر «اورلاندو» در ایالت «فلوریدا» و انجام حمله تروریستی در آن، با داعش بیعت و وفاداری خود را به این گروه تروریستی اعلان کند، بدین معناست که برای نخستین بار، این جوان آمریکایی افغانی‌تبار به شیوه‌ای مستقیم یا غیرمستقیم به درخواست «ابو محمد العدنانی» سخنگوی داعش، که از جوانان مسلمان خواسته است حملاتی را در غرب برای انتقام از دخالت نظامی علیه این گروه در سوریه و عراق و تلاش برای ریشه‌کن کردن و نابود کردن آن صورت دهند، پاسخ مثبت داد.

انتخاب باشگاه شبانه همجنس‌گراها توسط این جوان و خرید اسلحه آن هم چند روز پیش از انجام حمله، نشان دهنده این است که وی هدفش را انتخاب و محاسبات خود را به شکلی دقیق بررسی کرده است. موید این مقوله نیز همین افزایش شمار قربانیان (50 کشته تا زمان نوشتن این مقاله) و ده‌ها زخمی است.

«باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا این حمله را اقدامی تروریستی با انگیزه‌های نفرت خوانده و گفته است این حادثه بدترین تیراندازی در تاریخ ایالات متحده آمریکا بوده است. ولی وی نگفت که آمریکا چگونه به این قتل‌عام پاسخ خواهد داد. شاید او به‌نحوی نیازی به گفتن آن ندارد؛ چرا که نیروهای ویژه آمریکایی وارد جنگی خونین با گروه داعش شده و در حمله به مواضع این گروه در شهرهای «الرقه»، «فلوجه» و «منبج» مشارکت دارند و ضمن ارائه پشتیبانی هوایی لازم از این حملات، مواضع این گروه را به صورت گسترده بمباران و گلوله‌باران می‌کنند.

این موضوع که این جوان به درخواست کمکی، که العدنانی در یک نوار ویدیوئی اعلام کرد و در پایگاه‌های اینترنتی داعش یا پایگاه‌های اینترنتی هواداران داعش منتشر شد، پاسخ دهد، در یک آن، بسیار مهم و بسیار خطرناک است و این نظریه را مورد تأکید قرار می‌دهد که باندهای خفته یا گرگ‌های تنها در بیشتر کشورهای غربی وجود دارند و آماده هستند در هر لحظه‎ای، که به آنها دستور داده شود، اقدام کنند؛ امری که باعث می‌شود ما و دیگران دست روی قلب‌های‌مان بگذاریم و منتظر عملیات مشابه دیگری باشیم

بر اساس اعلامیه خبرگزاری «اعماق»، که سخنگوی داعش محسوب می‌‌شود، داعش بلافاصله مسئولیت خود در این حمله و وابستگی عامل آن به این گروه را اعلام کرد. گویی زبان حال داعش این است که «ما را در عراق و سوریه می‌کشید و به دنبال ریشه‌کن کردن ما هستید. حالا این ما هستیم که به شما در خانه‌تان  پاسخ می‌دهیم»، منتظر حملات بیشتری در آینده باشید.

این حمله یک چالش خونین بی‌سابقه است که بیشتر چالش‌های مشابه قبلی مقابل آن کوچک هستند. این امر تأکید می‌کند که شکست این گروه با ابزارهای نظامی به معنای نابودی کامل آن نیست؛ زیرا ایدئولوژی افراط‌گرایانه آن بسیار خطرناک‌تر از سلاح و جنگجویانش است که موفق شده‌اند نصف سوریه و یک سوم عراق را دو سال پیش به اشغال خود درآورند؛ همچنین دامنه نفوذ آن در بیش از 9 کشور و مناطق و ایالت‌ها در آسیا، آفریقا و اروپا و اخیرا در آمریکا گسترش یافته است.

ماموریت دستگاه‌های امنیتی، که همه امکانات مادی، تسلیحاتی و اطلاعاتی بزرگ خود را برای جنگ با این گروه و هوادارانش در جامعه‌های‌شان به‌کار گرفته‌اند، به نظر‏، شاید غیرممکن نباشد ولی بسیار دشوار است. پس آنها چه کاری می‌توانند در رویارویی با شخصی، که مصمم شده است تا پای جان بجنگد یا همانطور که در ادبیات داعش آمده است «تا پای شهادت بجنگد»، انجام دهند؟همچنین این دستگاه‎های در رویارویی با سازمان‌های دیگری، که دکترین سلفی افراطی از باور اسلام و میراث آن دارند، چگونه عمل کنند؟ آنها را بکشند؟ این نهادها با این کارشان، بهترین آرزوی آنها را برآورده می‌کنند.

شکست نظامی داعش، چه بسا بار سنگین ارائه خدمات اساسی، اداری و نیازهای معیشتی ضروری نزدیک به 9 میلیون نفر در مناطق تحت اشغالش را از دوش آن بردارد. این هم در حالی است که حلقه محاصره این گروه در این مناطق تنگ‌تر می‌شود و منابع مالی و درآمدهای نفتی آن نیز در حال خشک شدن است؛ از این‌رو، محو شدن آن از روی زمین و رفتنش زیر زمین چه‌بسا به نفعش باشد و بر خطراتش می‌افزاید.

این موضوع، که قتل‌عام اورلاندو به نفع راست‌گرایان افراطی و نژادپرست در آمریکای شمالی و اروپا است، جای بحث ندارد، لذا از سیل تبریک‌ها به «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری‌خواه ریاست‌جمهوری آمریکا و خوشحالی آشکار وی تعجب نمی‌کنیم. او خوشحالی خود را با این پیام در حساب کاربری خود در «توییتر» نشان داد «وی در تمرکز بر تروریسم اسلامی (!) و ضرورت رویارویی با آن بر حق بوده است.»

نفرت آمریکایی‌ها از اعراب و مسلمانان، که در لشکرکشی به عراق و اشغالش به رهبری «ترامپی دیگر» به نام «جورج بوش پسر» نمود پیدا کرد، همان چیزی است که بذر تروریسم را در عراق کاشت. سپس آن رشد کرد و پرورده شد و ثمره آن نیز همین گروه‌های تروریستی افراطی و در رأس آن‌ها داعش شده است. دخالت‌های نظامی آمریکا، که با پشتیبانی ناتو و با تبانی برخی حکومت‌های عربی و ایجاد سهم‌بندی‌طایفه‌ای و درگیری‌های قومی صورت می‌گیرد، بستر را برای افراط‌گرایی، خشونت، تروریسم و تبدیل بیش از 5 کشور به کشورهای شکست‌خورده فراهم کرد؛ کشورهایی که تا همین اواخر الگویی برای همزیستی، ثبات و امنیت بودند البته با اذعان به اینکه در آنها سرکوب و فساد و فشار نیز حاکم بود.

اگر همین عملیات تروریستی اورلاندو دونالد ترامپ را به کاخ سفید برساند و بر خشونت اسلام‌هراسی بیفزاید، ضرر آن نه تنها متوجه مسلمانان خواهد شد بلکه به همه جهان آسیب خواهد رساند. از این‌رو، باید خویشتنداری به‌ خرج داد و با این عملیات با حکمت و عقلانیت برخورد کرد و نتایج و پیامدهایش را به سرعت محدود و راه را برای کسانی‌که می‌خواهند از آن به شیوه نژادپرستی تروریستی استفاده کنند، مسدود کرد.

نباید با ایدئولوژی رادیکالی مقابله به مثل کرد بلکه واکنش به آن باید از طریق تسامح و تقویت ارزش‌های همزیستی صورت بپذیرد. کسی که به کلوب شبانه حمله کرد نماینده همه مسلمانان و عقیده آنها نیست همانطور که کسی که چند سال پیش مجتمع دولتی در «اوکلاهاما» را منفجر کرد نماینده همه آمریکایی‌ها و عقیده مسیحیان نبوده است. ولی کسی که به عراق لشکرکشی و آن را اشغال کرد، رئیس‌جمهور منتخب اکثریت مردم آمریکا بود و هیچ کسی پیدا نشد تا او را محاکمه کند.

ترامپ نژادپرست، که از مسلمانان و غیر سفید‌پوست‌ها نفرت دارد، پیش از عملیات اورلاندو و براساس برنامه نژادپرستانه و نفرت از مسلمانان در مبارزه کاندیداتوری جمهوری‌خواهان برای ریاست‌جمهوری پیروز شد. مبالغه نمی‌کنیم اگر بگوییم که چنین اظهاراتش یکی از انگیزه‌های اصلی این جوان یعنی عمر صدیق متین برای اعلام وفاداری با داعش و ارتکاب کشتار در کلوب شبانه همجنس‌گرایان بود.

============================================

همسر دوم عامل کشتار اورلاندو از طرح او خبر داشته است

پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) تحقیق در مورد نقش نور سلمان، همسر عامل کشتار در کلوب همجنس‌گرایان اورلاندو را آغاز کرده است. به نقل از رسانه‌های آمریکایی نور سلمان از طرح همسرش برای حمله به این کلوب اطلاع داشته است.

به گزارش شبکه ا‌ن‌بی‌سی، نور سلمان به اف‌بی‌آی گفته است که می‌خواسته همسرش را از این کار منصرف کند. بر اساس این گزارش، او دستکم یکبار همسرش را به کلوب شبانه پالس برده است، چون عمر متین ۲۹ ساله می‌خواسته در مورد وضعیت این کلوب تحقیق کند. شبکه ان‌بی‌سی با اشاره به سخنان محافل قضایی، احتمال پیگرد قضایی نور سلمان را مطرح کرده است.

شبکه فاکس‌نیوز نیز گزارش داده است که نور سلمان از طرح همسرش برای حمله به کلوب همجنس‌گرایان خبر داشته است. این شبکه به نقل از منابع خود در پلیس فدرال آمریکا که نام آنها فاش نشده، گزارش داده است که نور سلمان هیچ‌اقدامی برای متوقف کردن همسرش انجام نداده است.

خبرگزاری رویترز نیز به نقل از محافل قضایی گزارش داده است که ممکن است علیه نور سلمان روز جمعه (۱۷ ژوئن/ ۲۸ خرداد) اعلام جرم شود.

نور سلمان همسر دوم عمر متین است و یک پسر سه ساله از او دارد. او تا کنون از اظهارنظر در مورد همسرش در محافل عمومی خودداری کرده است. اما همسر نخست عمر متین که پس از یک سال زندگی مشترک در سال ۲۰۰۹ از او جدا شد، پس از کشتار در کلوب شبانه پالس، عمر متین را فاقد تعادل روانی و دارای رفتاری خشونت‌بار توصیف کرده است

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

شاهزاده ویلیام روی جلد مجله همجنسگرایان حاضر شد

160615153306_attitude_281x351__nocredit

شاهزاده ویلیام، نوه ملکه بریتانیا روی جلد یک مجله همجنسگرایان حاضر شده و علیه آزار و اذیت افراد به خاطر تمایلات جنسی آنها سخن گفته است.

ویلیام که در ردیف دوم، پس از چارلز، ولیعهد بریتانیا در صف جانشینان سلطنت بریتانیا قرار دارد، به مجله اتیتیود گفته است که افراد همجنسگرا، دوجنسگرا و تراجنس (ترنسجندر) باید به خود افتخار کنند.

شاهزاده ویلیام اولین عضو خانواده سلطنتی بریتانیا است که روی جلد یک مجله همجنسگرایان حاضر می‌شود.

پسر ولیعهد بریتانیا ماه پیش میزبانی نشستی را در لندن به عهده داشت که در آن همجنسگرایان و تراجنس‌ها تجربه‌های خود را از آزار و اذیتی که می‌بینند و اثرات آن روی بهداشت روانی صحبت کردند.

شاهزاده دایانا، مادر ویلیام نیز با هوموفوبیا (همجنسگرا ستیزی) از طریق کارهای خیریه خود مقابله می‌کرد.

گزارشی که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد، نشان می‌داد که یک سوم جوانان همجنسگرا یا دو جنسگرا و ۴۸ درصد تراجنس‌ها حداقل یک بار دست به خودکشی زده‌اند. این در حالی است که این آمار در مورد جوانان دگرجنسگرا، ۱۸ درصد است.

++++++++++++++++++++++++++++.

پدر عمر متین حمله پسرش را یک «عمل ترور» خواند

Seddique-Mateen

صدیق متین، پدر عمر متین در یک گفتگوی با شبکۀ سی‌ان‎ان امریکا گفته است که پسرش هیچ مشکل روانی نداشته است و آگاه نبوده است که او یک «تروریست» بوده است.

وی گفته است: «عمل وی یک عمل ترور بوده است، اما من این را نمی دانستم که او یک تروریست است.”

وی افزود که بدترین چیز درزنده‎گی‌اش این بوده است که پسرش دست به این عمل هراس افگنانه زده است.

وی می‌افزاید: «دلم می خواست می‌دانستم که قصد چنین کاری دارد.»

عمر متین ۲۹ ساله، بامداد یک‌شنبه بر یک باشگاه همجنسگرایان در اوراندو امریکا حمله کرد که و ۵۰ تن را با شلیک گلوله از پا در آورد و بیش از ۵۳ تن دیگر را زخمی ساخت.

وی در نتیجۀ درگیری با پولیس کشته شده است.

یک مقام پولیس فدرال گفته‌است که متین دقایقی قبل از حمله به ۹۱۱ زنگ زده و بیعت خود را با داعش اعلام کرده‌است.

اما صدیق متین گروه داعش را «دشمن انسانیت» گفته است و این گروه را محکوم کرده است.

وی گفت: «راه را که آنها انجام می‌دهند، به هر کس آسیب می‌رساند. آنها یک گروه دینی نیست. من نمیدانم که آنها چه استند؟ آنها یک گروه قاتل استند.»

وی اضافه کرد که او پسرش را نخواهد بخشید و تسلیت‌اش را با خانواده‌های قربانیان ابراز کرد.

وی افزود: «آن پنجاه تن (که کشتن شدند) اعضای خانواده من استند. آنان که مجروع شدند، اعضای خانواده من استند و من به فکر آنها هستم. من بسیار غمگین‎ام برای شان.»

از سوی هم، آژانس خبر رسانی رویترز در گزارش نگاشته است که صدیق متین یک مجری سیاسی است که علیه پاکستان و اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان می‌باشد.

در این گزارش آمده است که او یک برنامه تلویزیونی در شبکۀ پیام افغان برای سه سال داشته و نظریات سیاسی‌اش را در صفحۀ فیسبوک‌اش پخش می‎کند.

عمر خاتب، مالک این شبکه تلویزیونی گفته است که صدیق متین یک برنامه بنام جرگه دیورند داشت و این به مناقشه خط دیورند تمرکز داشت.

وی گفته است که متین یک نگاه ضد پاکستانی دارد.

گفته میشود وی بیش از ۱۰۰ ویدیو از سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ میلادی در صفحۀ یوتیوب‌اش گذاشته است که بیشتر این ویدوین‌ها زیر نام «آی‌اس‎آی قاتل» – شبکۀ استخباراتی پاکستان و «ایجاد کننده و پدر تروریزم جهان» پخش شده‌اند.

بر بنیاد یک ویدیو پخش شده در صفحۀ یوتیوب صدیق متین، او در سال ۲۰۱۴ میلادی با اشرف غنی پیش از این که وی رییس جمهور شود، یک مصاحبه درباره توسعه اقتصاد و بیکاری جوانان در افغانستان انجام داده است.

___________________________

عمرمتین ازبین هم جنسگرایان دوستیابی می کرد.

روزنامه گاردین گزارش کرد.
عمرمتین در کلپ شبانه هم جنس بازان مرتب در بارۀ پدرش گپ میزد!
برگردان: گزارشنامه افغانستان


گفته می شود مردی که چهل ونه نفر را در حمله بر باشگاه شبانه در اورلاندو قتل عام کرد، به طور منظم درآن جا سر میزد و به منظور دوستیابی، برای چندین تن از هم جنس بازان پیامک هایی ارسال می کرد. چهار تن از مشتریان دایمی باشگاه گفته اند که آن ها چندین بار عمرمتین را درهنگام شراب نوشی در باشگاه شبانه دیده بودند.
تای سمیت به نگهبان اورلاندو اظهار داشت: « بعضی اوقات وی در یک گوشه می نشست و با خودش مینوشید و بعضی وقت ها به اندازه یی شراب می نوشید که کارش به جنگ و جدال می کشید.»
 تای سمیت می افزاید: «ما واقعاً زیاد با او حرف نمی زدیم مگر به یاد دارم که بارها در باره پدرش گپ میزد.»
«او می گفت که من زن و بچه دارم. »
بارک اوباما و سران اف، بی، آی می گویند که متین درتماس های انترنتی یک رادیکالیست بود و هنگام حمله به کلب شبانه به اداره خدمات عاجل ادعا کرد که وی به نماینده گی از دولت اسلامی داعش دست به عمل زده است.  رئیس جمهور اوباما گفت که مدارکی ثقه در دست نیست که نشان دهد او از خارج دستور می گرفته است.
++++++++++++++++++++++++++

اف ، بی ،آ ی -عامل حمله مرگبار فلوریدا گفته بود که عضو حزب‌الله لبنان است

 

جیمز کومی رئیس پلیس فدرال آمریکا روز دوشنبه ۱۳ ژوئن گفت که عمر متین، عامل حمله مرگبار به کلوپ شبانه در شهر اورلاندو ایالت فلوریدای آمریکا که طی آن دستکم ۵۰ تن را کشت، در بازجویی های سابق گفته بود که با گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان در ارتباط است.

به گزارش العربیه، رئیس پلیس FBI گفت: «عامل حمله پیشتر در بازجویی‌ها گفته بود که خانواده‌اش با گروه القاعده در ارتباط هستند و خودش عضو حزب‌الله است. این سخنان را هنگام تحت تعقیب قرار گرفتن در سال‌های پیش مطرح کرده اما ۱۰ ماه بعد، به دلیل نبود دلایل کافی، پرونده بسته شد».

کومی که در کنفرانسی خبری سخن می‌گفت، افزود: «عامل حمله مصاحبه‌ای ضبط شده با شبه‌نظامیان النصره انجام داده است. او از راه اینترنت تندرو شده و بارها سخنانی در همبستگی با داعش بر زبان رانده است».

او ادامه داد: «نشانه‌های مستحکمی وجود دارد که این قاتل، به باورهای تندور رسیده و تحت تاثیر گروه‌های تندروی خارجی قرارگرفته است». او خاظرنشان کرد: «وظیفه اصلی کنونی ما تمرکز برای یافتن انگیزه او است».

کومی گفت: «تا کنون نشانه‌ای مبنی بر برنامه ریزی برای عملیات در خارج از ایالات متحده به عنوان بخشی از طرح یک شبکه تروریستی وجود ندارد.. درباره عامل حمله نیز هیچ اطلاعات روشنی درباره طرفی که عامل حمله با آن ارتباط دارد نیست با وجود این‌که پیروی خود را از داعش اعلام کرده است.. او از کلوپ شبانه تماس تلفنی گرفت و گفت که این اقدام را به خاطر رهبر داعش و به عنوان همبستگی با عامل انفجار بوستون انجام می‌دهد. همچنین گفت که اقدامش همبستگی با یکی از اعضای گروه النصره است که خود را در سوریه منفجر کرد

+++++++++++++++++++++++++++++++».

13450845_1046234822126886_4742600982222262940_n

حمله تروريستى كه در اورلاندو فلوريدابوقوع پيوست  توسط يك افغان

دوستان و هموطنان گرامى، با كمال تاسف اطلاع حاصل نموديم كه حمله تروريستى كه در اورلاندو فلوريدا بوقوع پيوست توسط يك افغان به اسم عمر صديقى متين صورت گرفت كه او در مجادله با پليس به قتل رسيد. اين اولين بار است كه يك افغان به چنين عمل در خارج از أفغانستان دست زده است. بايد خاطر نشان شود كه اين چنين واقعات نتيجه برنامه هاى مبتذل سمين عمر، قارى صفى الله، سادات، سيرت و ديگر دوستان ايشان است. وقت آن رسيده كه ما افغان ها چنين برنامه هاى كه اولاد هاى ما افغان ها را به طرف عمال تروريستى تشويق ميكند استاد نمايم.
نور وجوهات

++++++++++++++++++++++++++++++++++

حمله به یک کلوپ شبانه همجنسگرایان در آمریکا ۵۰ کشته به جا گذاشت

160612105922__89952443_e5f852cb-6df4-43ee-b4b4-533c4aa5d4db

شهردار اورلاندو در ایالت فلوریدا می‌گوید که ۵۰ نفر در حمله مسلحانه و گروگانگیری در یک کلوپ شبانه همجنسگرایان کشته و ۵۳ نفر زخمی شده‌اند.

در اورلاندو وضعیت فوق‌العاده برقرار است.

مهاجم که به دست پلیس کشته شده، عمر متین ۲۹ ساله معرفی شده است.

به گزارش خبرگزاری‌ها او در خانواده ای افغان متولد شده بود.

+ بیشتر بخوانید: عمر متین که بود؟

مقامات گفته اند که این کشتار احتمالا با انگیزه ایدئولوژیکی صورت گرفته، هر چند که اطلاعاتی مبنی بر این که ضارب با گروهی خاص مرتبط بوده، در دست نیست.

گفته می شود که این کشتار، مرگبارترین حمله مسلحانه در تاریخ معاصرآمریکا بوده است
پلیس گفته است که حدود سه ساعت پس از شروع تیراندازی وارد این محل شده و فرد مهاجم را که شماری گروگان در اختیار داشت، کشته است.

کاخ سفید با انتشاربیانیه ای درباره تیراندازی در این کلوپ شبانه ضمن ابراز همدردی با خانواده های قربانیان و مجروحان گفته است که باراک اوباما خواسته است همزمان با همکاری مقامات پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) با مقامات سایر ایالت ها و پلیس اورلاندو به طور مرتب درجریان آخرین خبرها قرار گیرد.

یکی از سخنگویان اف بی آی گفته است نشانه هایی وجود دارد که مظنون احتمالا “آموزه های اسلامگرایانه” داشته است.

افرادی که موفق شده بودند از این کلوپ فرار کنند گفته اند که مهاجم ساعت ۲ صبح به وقت محلی در داخل این کلوپ شروع به تیراندازی کرده است.

برخی از شاهدان عینی گفته اند که صدای ۵۰-۴۰ گلوله را شنیده اند.

پلیس تایید کرده که مهاجم یک سلاح تهاجمی، یک اسلحه کمری و یک وسیله انفجاری به همراه داشته و قبل از کشته شدن به سوی پلیس تیراندازی کرده است.

لیس این حادثه را اقدامی تروریستی خوانده، اما گفته است که هنوز نمی داند که آیا اقدام تروریستی بین المللی بوده یا داخلی.

تصاویر منتشره در شبکه های اجتماعی نشان می دهد که دهها خودروی اورژانس در صحنه حاضر شده اند و در حال مداوای مجروحان هستند.

یک مرد که به هنگام حمله این مهاجم در داخل این کلوپ بوده تصاویری از تیراندازی و صدای فریاد را در صفحه فیس بوکش منتشر کرده است.

یکی از شاهدان گفته است: “همه جا پر از زخمی بود. شمار زیادی از مجروحان در پارکینگ بودند. شلوار و بلوز مجروحان را برای پیدا کردن جای گلوله ها پاره کرده بودند.”

خانواده های مجروحان برای باخبر شدن از وضعیت وابستگانشان در بیمارستان ها جمع شده اند.

گفته شده به هنگام وقوع این حمله بیش از ۱۰۰ نفر در داخل این کلوپ بودند.

جامعه مسلمانان آمریکا ضمن محکوم کردن این حمله گفته است که با خانواده قربانیان ابراز همدردی کرده است.

==============================================

عمر متین، مظنون حمله کلوپ اورلاندو که بود؟

13412871_10154189411351774_9137501315272555442_n

160612170745_omar_mateen_281x351_cbcnews_nocredit

مقام‌های آمریکایی نام مظنون اصلی حمله به کلوپ شبانه همجنسگرایان اورلاندو را عمر میرصدیق متین اعلام کرده‌اند. او در جریان حمله پلیس برای آزاد کردن گروگان‌ها کشته شد.

عمر متین، ۲۹ ساله، شهروند آمریکا و افغان تبار بود.

او در نیویورک به دنیا آمد اما در شهر فورت پیرس در جنوب اورلاندو زندگی می‌کرد. این شهر با ماشین دو ساعت با محل حادثه فاصله دارد.

عمر متین یک پسر سه ساله دارد.

شبکه ان‌بی‌سی آمریکا به نقل از مقام‌های محلی فلوریدا گزارش داده که او گواهینامه آتش‌نشانی داشته است.

کشتار کلوپ شبانه اورلاندو، در بامداد ۱۲ ژوئن ۲۰۱۶، مرگبارترین حمله مسلحانه در تاریخ معاصرآمریکا لقب گرفته است. تا کنون شمار کشته‌ها ۵۰ و شمار زخمی‌های حادثه ۵۳ نفر اعلام شده است. بیشتر اینجا بخوانید.

یکی از مقام‌های پلیس فدرال آمریکا گفته که به نظر می‌آید مظنون به گروه‌های تندروی اسلامی تمایل داشته است. آنها گفته‌اند که هنوز معلوم نیست که این اتفاق یک رویداد داخلی است یا “تروریسم بین‌المللی.”

اما میر صدیق، پدر عمر متین به شبکه ان‌بی‌سی آمریکا گفته که پسرش به دلایل مذهبی این کار را نکرده و تصور می‌کند او به خاطر عقاید ضد همجنگسرایی که داشته به این کلوپ حمله کرده است.

آقای صدیق این‌طور استدلال کرده که پسرش دو ماه پیش، از بوسیدن دو همجنسگرا در میامی خشمگین شده بود.

او از طرف خانواده خود از این اتفاق ابراز تاسف کرده و گفته مانند بقیه مردم آمریکا از این رویداد بهت‌زده شده است.

به گفته پلیس، عمر متین به یک اسلحه کمری و سلاح تهاجمی و مقداری وسایل مشکوک مجهز بوده است.

گفته می‌شود که او هیچ گاه در فهرست افرادی نبوده که به دلایل “تروریستی” تحت نظر هستند، هرچند به خاطر یک اتفاق غیرمربوط دیگر برای مدتی تحت نظر پلیس بوده است.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: