13434823_498633623678951_167005720584053886_n

دشمن را در اسلام آباد و کراچی بزنید؛ نه در تورخم!

ظاهرقدیر که پنج هزار جنگجوی قومی زیر فرمان دارد، چرا برضد طالبان در چهار اطراف جلال آباد نمی جنگد؟
 افراد مسلح را برای جنگ با اردوی پاکستان اختصاص داده است؟ اگر پاسخ وی درین باره مثبت باشد، لطفاً تاریخچه چهارده سال جهاد را به طور مستند برایش شرح دهید؛ سپس شرحی مختصر از اردوی اسرائیل اسلامی ( پاکستان) وشبکه های رزمی آن در بیش از سی ولایت برایش بیان کنید.
ظاهر باید بگوید که چند روز قادر است نفرات خود را در هنگام جنگ اکمال لوجستیکی ونظامی کند؟ اسرائیل اسلامی در تورخم با شما نمی جنگد، درعقب خانه های تان شما زانو خوابانده و از راه کانال های مذهبی و دولتی، شما را دنبال می کند.
زدن پاکستان درتورخم چه ارزشی دارد؟ اگر اراده دارید شبکه یی کار کنید و دشمن را در اسلام آباد و کراچی بزنید؛ همان گونه که او در مکروریان و پل محمود خان (بیخ گوش) ارگ جبهات خود را فعال می کند.گ.ا.
مطالب مرتبط:
امارت طالبی پاکستان در “درقد” ولایت تخار ایجاد شده است!
نظامیان پاکستان تنها در تورخم نه، بل در فاریاب، قندوز،و ده ها ولایت می جنگند.
13427786_1747696588812528_1864167410710423534_n
برخورد نظامی میان نظامیان مرزی افغانستان و پاکستان در تورخم که عصر امروز به وقوع پیوست، نخستین جنگ مستقیم نظامیان پاکستان با نیروهای افغانستان نیست. برخی از هموطنان ما در زمان وقوع اینگونه برخورد ها بسیار احساساتی می شوند و از آمادگی خود برای جنگ مستقیم با پاکستان در دفاع از افغانستان سخن می گویند تا گویا با پاکستان یک طرفه کنند و افغانستان را برای ابد از شر پاکستان نجات دهند. اما هموطنان ما متوجه نمی شوند که جنگ پاکستان نه در تورخم و نقاط مرزی بلکه در عمق خاک افغانستان و تا فاریاب و هرات و بادغیس و قندوز ادامه دارد. پاکستانی ها امارت طالبی خود را در درقد تخار و در کنار رود آمو منطقۀ مرزی با تاجکستان بر پا کرده اند. نظامیان پاکستانی نه در تورخم که در ولایات مختلف افغانستان می جنگند. در این مقالۀ سایت افغان سباوون از جنگ مستقیم نظامیان پاکستانی در ولسوالی های گیلان و گیزاب ولایت غزنی سخن می رود و گفته می شود که پس از مرگ رهبران طالبان و به خصوص پس از قتل ملا اختر منصور حضور مستقیم نظامیان پاکستانی در جنگ بیشتر و گسترده تر شده است.
وقتی پاکستانی ها به صورت مستقیم با نظامیان خود در داخل افغانستان می جنگند آیا بهتر نیست تا دولت افغانستان به جای ضیاع وقت به نام مذاکره با طالبان با پاکستان وارد مذاکره شود؟
محمداكرام انديشمند

Advertisements