160613113435_euro_england_rusia_violence_640x360_getty_nocredit

جام اروپا همچو دین اسلام سیاسی شد!؟

حملات را انگریزی ها آغاز کردند، متهم  روس ها اعلام شدند

روسیه به اخراج تعلیقی از جام ملت‌های اروپا محکوم شد

اتحادیه فوتبال اروپا، یوفا روسیه را به اخراج تعلیقی از جام ملت‌های اروپا و ۱۷۰ هزار دلار جریمه نقدی محکوم کرد.

یوفا بررسی انضباطی رفتار طرفداران تیم ملی روسیه را پس از مسابقه تیم‌های فوتبال انگلستان و روسیه در روز شنبه گذشته آغاز کرد.

این افراد قبل و بعد از بازی در خیابان‌های مارسی با هواداران تیم ملی انگلستان و پلیس فرانسه درگیر شده بودند و در زمان بازی در داخل ورزشگاه ولودروم نیز به سوی تماشاگران طرفدار انگلستان هجوم برده بودند.

محکومیت فوتبال روسیه فقط مربوط به حوادثی است که در داخل ورزشگاه اتفاق افتاد، جایی که یوفا به عنوان نهاد نظارتی و اجرایی اختیار دارد.

این محکومیت به دلیل خشونت، رفتارهای نژادپرستانه و انفجار ترقه و مواد محترقه هواداران تیم ملی روسیه در نظر گرفته شده است.

اخراج تعلیقی به آن معنا است که در صورت تکرار چنین خشونت‌هایی بررسی انضباطی انجام نخواهد شد و روسیه مستقیما از جام ملت‌ها اخراج خواهد شد.

بر اساس گزارش‌هایی که منتشر شده هولیگان‌های طرفدار تیم ملی روسیه بصورتی سازمان‌یافته و تمرین‌شده ایجاد آشوب می‌کنند و حتی برای تصویربرداری از اعمال خشونت‌آمیز خود فیلم‌بردار دارند و برای بهترین تصاویر برنامه‌ریزی می‌کنند.

از دولت و وزارت ورزش روسیه بشدت انتقاد شده که برای جلوگیری از خشونت‌ها اقدامی انجام نداده‌اند و حتی در مواردی مشوق آن هم بوده‌اند.


دیروز هم دادستانی فرانسه اعلام کرد حدود ۱۵۰ هوادار تیم روسیه “مسئول” آغاز خشونت‌ها میان هواداران این تیم و هواداران تیم فوتبال انگلستان بوده‌اند.

امروز همچنین گفته شد که فرانسه تعدادی از طرفداران تیم ملی روسیه را که در آشوب‌های مارسی دخالت داشتند از این کشور اخراج می‌کند.

همچنین گزارش شده که این افراد قصد داشتند برای مسابقه فردای تیم ملی روسیه با اسلواکی به لانس سفر کنند، شهری که یک روز بعد میزبان بازی انگلستان و ولز است.


در مجموع سه روز درگیری در مارسی که حتی از روزهای پیش از بازی انگلستان و روسیه آغاز شده بود شش هوادار فوتبال انگلستان زندانی شدند، ۳۶ نفر نیز زخمی شدند که اکثرا از طرفداران فوتبال انگلستان بودند.

رفتار هواداران تیم ملی فوتبال انگلستان مشمول بررسی انضباطی یوفا قرار نگرفت، چون حوزه اختیارات این نهاد فقط به داخل ورزشگاه محدود می‌شود و در باره آنچه بیرون ورزشگاه اتفاق می‌افتد اختیاری ندارد.

با این حال یوفا به فدراسیون فوتبال این کشور بشدت هشدار داده که در صورت ادامه خشونت‌ها، انگلستان هم از جام ملت‌های اروپا اخراج خواهد شد.

از این رو روی هاجسون سرمربی و وین رونی کاپیتان تیم ملی انگلستان در پیامی ویدیویی از هواداران این تیم خواستند مواظب رفتار خود باشند و از “دردسر دوری کنند

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++.”

jukjhgyh

در ادامه بازیهای جام ملت های اروپا در دومین شب، تیم های انگلیس به مصاف روسیه به میدان رفت و ولز نیز با اسلواکی بازی کرد

شب گذشته تیم ملی فوتبال انگلیس ساعت ۲۳:۳۰ به وقت کابل برابر تیم ملی فوتبال روسیه به میدان رفت که هر دو تیم در نود دقیقه بازی ۱ بر ۱ شد و امتیازات را باهم تقسم کردند.
این بازی در ورزشگاه ولودروم مارسی در جام یورو ۲۰۱۶ از گروه دوم برگزار می شد.
تیم انگلیس در حالی برابر روسیه متوقف شد که بیشتر هواداران و کارشناسان فوتبال سه شیر ها (انگلیس) را بعنوان یکی از مدعیان جدی قهرمانی این جام محسوب می کردند.
در این دیدار بازیکنان انگلیس بازی را هجومی آغاز کردند و حملاتی را روی دروازه تیم ملی فوتبال روسیه طرح ریزی کردند اما در نیمه نخست گلی به ثمر نرسید و بازی بدون گل به پایان رسید.
در شرووع نیمه دوم سه شیر ها همچنان فشار را برای گل زنی بیشتر کردند تا سر انجام در دقیقه ۷۳ بازی بازیکنان انگلیس گل زنی کردند و نتیجه یک بر صفر شد.
بعد از این گل بازیکنان روسیه به خود آمدند و حملاتی را روی دروازه حریف (انگلیس) طرح ریزی کردند تا سرانجام واسیلی بروزوتسکی در دقیقه ۹۲ گل مساوی را به ثمر رساند.
در گروه دوم، انگلیس با این مساوی یک امتیازی شد و ولز نیز با برد شب گذشته سه امتیاز کامل بازی را بدست آورد و در صدر جدول ایستاد.
ولز – اسلواکی
در دیگر بازی همزمان شب گذشته تیم های ملی فوتبال ولز و اسلواکی به میدان رفتند که این بازی در نهایت با برتری ولز به پایان رسید.
در این بازی گرت بیل مهاجم ولز در دقیقه ۱۰ گل زنی کرد و بازی یک بر صفر به نفع تیم خود تغییرداد اما در دقیقه ۶۱ دوادا بازیکن اسلواکی از روی نقطه پنالتی بازی را مساوی کرد.
بعد از این گل مربی تیم ملی ولز، رابسون کانو را وارد میدان کرد و او در دقیقه ۸۱ گل دوم ولز را زد و بازی ۲ بر ۱ به نفع ولز به پایان رسید و ولز اولین سه امتیاز حضور خود در جام ملت های اروپا را کسب کرد

خلاصه بازی انگلیس 1 – 1 روسیه (یورو 2016)

 

برگ ویژه- جام 2016 اروپا/ انگلیس ها درد سر ساز شدند.ویدیو ها

 

https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox/15543f2dca0c012c?projector=1

https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox/15543f2dca0c012c?projector=1

 

Advertisements