428065

انگلستان و پاکستان جنگ را در هلمند مدیریت میکنند

نیروهای آمریکایی و انگلیسی نیز در هلمند حضور دارند و در برخی از عملیاتها شرکت کرده‌اند

برخی از اعضای مجلس سنای افغانستان مدعی شدند که کشورهای انگلیس و پاکستان در جنگ هلمند دست دارند و این ناامنی‌ها را برای دستیابی به اهداف خود مدیریت می‌کنند.
نماینده مردم هلمند در مجلس سنای افغانستان گفت: اکثر ولسوالی ‌های این ولایت عملا شاهد درگیریهای شدیدی هستند که خسارتهای جانی و مالی بسیاری را در پی داشته است.
برخی از اعضای مجلس سنای افغانستان نیز مدعی شدند: کشورهای انگلیس و پاکستان در جنگ هلمند دست دارند و این جنگ را برای دستیابی به اهداف خود مدیریت می‌کنند.
باوجودی که هشت ماه از آغاز عملیاتهای ارتش افغانستان در ولایت هلمند می‌گذرد اما هنوز برخی از کارشناسان در صورت ادامه ناامنی‌ها از احتمال سقوط این ولایت خبر می‌دهند.

به گزارش  سایت همایون بنقل ازخبرگزاری تسنیم نیروهای آمریکایی و انگلیسی نیز در هلمند حضور دارند و در برخی از عملیاتها شرکت کرده‌اند.
از سوی دیگر، محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در پی افزایش ناامنی‌ها به هلمند رفته است تا از نزدیک گزارش عملکرد مقامات نظامی در این ولایت را بررسی کند.
بر اساس برخی گزارش‌ها، در حال حاضر درگیری میان نیروهای امنیتی و نظامی افغان و طالبان در برخی مناطق ولسوالی ‌های ناد علی، گرشک و مارجه ولایت هلمند جریان دارد.

Advertisements