pljhyt

 لطفا به قربانیان مسافر قندوز نگاه نکنید (عکس)

طالبان در جریان اختطاف تعداد زیادی از مردم ملکی و غیرنظامیان در شاهراه قندوز_تخار، 16 تن از مسافران ربوده شده را به فجیع ترین وضع تیرباران کرده و کشتند.

براساس اخبار واصله، طالبان هم اکنون در یکی از مساجد شین تیپه ولسوالی علی آباد قندوز دادگاه صحرایی برگزار نموده اند تا در مورد سایر مسافران ربوده شده تصمیم بگیرند و این در حالی است که منابع مردمی در ولایت قندوز می گویند که مسافران ربوده شده به دستور یکی از فرماندهان حزب اسلامی در روستای شین تیپه ولسوالی علی آباد که با طالبان همکاری دارد، تیرباران شدند.

بر بنیاد این خبر با پا در میانی بزرگان قومی طالبان، 8 تن از مسافران را آزاد کردند اما 10 تن دیگرشان هنوز در بازداشت بسر می برند.

پرسشی عجیبی که خود پاسخ است!!!؟؟؟
طالبان نوکر پاکستان
پاکستان مرکز تروریزم .
غرب حامی پاکستان.
با انتصاب تروریست معلوم الحال به نام هیبت الله، که رییس جمهور اوباما با افتخار در سفر اخیر خود به جاپان اورا ” ادم لیبرال و دموکرات ” کشف کرده بود، بعد از انتصاب این شیاد که گفته می شود در تفاهم پاکستان و غرب انتصاب شده است، موج بزرگی از نا آرامی ها و کشتار مردم مان در ولایات مختلف آغاز شده است.
اما حامیان  به اصطلاح مقتدرهیبت الله ملعون این جنایات را گویی نمی بینند، چون خود اجیر اند.
به خاطر افشای حامیان بومی، منطقوی و بین المللی طالبان تروریست برای یک تحصن بزرگ آماده شوید!!!

طالبان بازهم متوسل به جنایت گروگان گیری شدند

طالبان حوالی ساعت یک شب سه شنبه در ولسوالی علی آباد ولایت کندز، در یک عملیات ویژه نزدیک به دوصد تن مسافرانی را که از ولایت های تخار و بدخشان به قصد کابل سفر می کردند از وسایط شان پایین نموده و با خودبرده اند. گزارش های اولیه حاکی از آن است که طالبان در قدم اول پول، موبایل و اشیای قیمتی آنان را جمع آوری نموده و بعد مسافران را به جا هایی دور از جاده عمومی انتقال داده اند. گفته می شود که طالبان همچنان از دوازده تا هفده تن از این مسافران را در محل به شهادت رسانیده اند. گفته شده است که کشته شده گان مامورین و یا هم کارکنان نهاد های امنیتی کشور بوده اند.

از میان این جمع ربوده شدهنزدیک به چهل تن دوباره رها شده اند و متباقی هنوز در قید رباینده گان نگهداری می شوند و هنوز کسی نمی داند که دلیل این آدم ربایی گروهی چه می باشد.

 پس از آدم ربایی هایی که جنبه قومی داشته و در سال گذشته صورت گرفت،این اولین آدم ربایی گروهی در کشور می باشد که طالبان آن را مرتکب شده اند و بد تر از آن که شماری از ربوده شده گان توسط آنها به قتل رسیده است.

این فاجعه در حالی صورت می گیرد که بر بنیاد گزارش های رسیده در ولایت هلمند نیز بیش از پنجاه تن از افسران و سربازان پولیس توسط دشمن به شهادت رسیده اند و تعدادی نیز زخمی شده و یا به اسارت دشمن در آمده اند. این ها نشانه های جدی بی توجهی دولت به مسأله می باشد.

شاهراه های کشور اکثراً نا امن اند؛ این جاده ها در بسیاری موارد به کانون های مرگ مبدل شده اند. اختطاف مسافرین، دزدی و غارت اموال مردمموارد عادی مروجدر این شاهراه ها می باشد.

در مورد ولایت هلمند نیز قضا یا روشن است؛ رئیس جمهوری کشور جبار قهرمان را به عنوانمسؤول شماره اول این ولایت فرستاده است و از چند روز به این سو به تقاضا های مکرر نماینده گان مردم و مسؤولان دیگر در مورد توجه به وضعیتنیرو های امنیتیکه مصروف نبرد با طالبان هستند، چندان صورت نگرفته است.

معلوم نیست مسؤولان نهاد های امنیتی کشور مشغول چه کار هایی اند که به مسأله هلمند که بسیار حاد و مهم نیز شده است هیچگونه توجهی نمی کنند و گویی این ولایت و وضعیت وخیم آن را فراموش کرده اند. در چنین حال و هوایی است که باید یک بار دیگر به دولت یاد آور شویم که تأمین امنیت شهروندان کشور وظیفه مهم دولت می باشد. کوچک ترین کاری در مورد مسافرانی که در ولایت کندز به اسارت گرفته شده اند می توانستند انجام بدهند این بود که نیرو های امنیتی کشور جلو سفر آنان را در شب می گرفتند و نمی گذاشتند تا این فاجعه اتفاق بیفتد.

 حالا هم دولت مسؤولیت دارد تا برای رهایی مسافران ربوده شده اقدامات لازم را رویدست بگیرد و نگذارد تا خانواده های بیشتری در تشویش و نگرانی فرزندان شان به سر ببرند.

 

یک خبر مرتبط تروریزم با پاکستان- ویدیو

یکی از طالب بچه های پاکستان پیش از  اینکه خود را در شهر پلخمری ولایت بغلان بکافند، توسط نیروهای امنیت ملی ولایت بغلان دستگیر شد .
خود این انتحاری اعتراف میکند که در پاکستان شستشوی مغزی شده .

رهبران مزدور مان به دستور حامیان غربی هنوز هم طالب می گویند.
نفرین به این مزدوران تاریخی اجنبی ها!!!

ای تهی وجدانان طالب دوست! نفرین برشما

آنانی که از صلح و مصالحه با طالبان حمایت می کنند، جز تهی وجدان ترین حیوانات دوپا، چیزی بیش نیستند. دست انان با دست طالبان تروریست یکجا به خون انسان های مظلوم آغشته است.

شما هرکسی که در هر کجایید، چه در شرق و چه درغرب، چه اجیران بومی، همه و همه تفاله های متعفن تاریخ بشریت هستید!

!خود را بشناسید ای جنایت پیشگان و نفرین گشتگان تاریخ

به نقل از خبر گزاری بخدی …

طالبان در قندوز ۱۰ مسافر را کشته و ۱۸ مسافر دیگر را به گروگان گرفتند

13335731_1839719972922323_1758653270399840547_n

مقام های امنیتی ولایت قندوز در شمال کشور می گویند که حوالی صبح امروز طالبان مسلح در مسیر راه علی آباد- قندوز ۱۰ مسافر را کشته و ۱۸ مسافر دیگر را به گروگان گرفته اند

گفته می شود که هویت افراد ربوده شده مشخص نیست اما در بین آنها زنان و کودکان نیز شامل هستند.
هجرت الله اکبری، سخنگوی قوماندانی امنیه ولایت قندوز به خبر گزاری بخدی گفت: صبح امروز (سه شنبه) حوالی ساعت ۳:۳۰ دقیقه بامداد سه عراده موتر نوع ۴۰۴ و سه عراده نوع فلانکوچ زمانی که از شهر قندوز به سمت کابل در حرکت بوده در مسیر راه علی آباد- قندوز از سوی طالبان مسلح توقف داده شدند.
آقای اکبری گفت که طالبان مسلح ۱۸۵ مسافر را از موترها پایین کرده و در جریان درگیری لفظی ۱۰ مسافر را به ضرب گلوله کشته اند.
او گفت که ۱۵۰ مسافر پس از بازجویی از سوی طالبان آزاد شدند، اما ۱۸ نفر دیگر را به گروگان گرفته اند.
از سویی هم عبدالغیاث جان آغا، قوماندان امنیه ولسوالی علی آباد ولایت قندوز گفت: شورشیان طالب شب گذشته در این ولسوالی ۲۰۰ تن از مسافرین را که از قندوز به طرف کابل روان بودند از ۳ موتر ۴۰۴ و ۳ موتر فلنکوج پایین کردند که از این جمله ۱۵۵ تن آنها را رها کرده و ۴۵ تن دیگر آنان را با خود برده اند.
همچنان آقای هجرت الله گفت: هدف طالبان از این کار مشخص نیست اما می توان گفت که به قصد مردم آزاری این کار را انجام داده اند چون برای آنها فرق نمی کند که افراد نظامی باشد یا غیر نظامی.
گفته شده که مسافران به مکانی در مربوطات ولسوالی علی آباد انتقال داده شدند که تمامی ساحات تحت تصرف طالبان است.
سخنگوی قوماندانی امنیه قندوز گفت که تلاش برای آزادی مسافران ربوده شده آغاز شده است

+++++++++++++++++++++++++

تازه ترین تصویر از ربوده شده گان تخار کندز.

 

Omid Jan's photo.
Omid Jan's photo.

++++++++++++++++++++++++++

کندز باید از هیولای تروریسم نجات داده شود

13335708_249780572046267_7908462973914217632_n

شب گذشته طالبان مسافران سه «بس» و یک «مینی‌بس» مسافربری را در مسیر کندز- بغلان از وسایط پیاده کردند و گروگان گرفتند. گزارش‌ها حاکی از آن است که ۱۸ مسافر حالا هم در بند طالبان هستند و حدود ۱۰ مسافر هم توسط تفنگ‌داران طالب به قتل رسیده‌اند. طالبان این مسافران را در میان علی‌آباد و مرکز کندز گروگان گرفتند. گروگان‌گیری و قتل مسافران غیرنظامی، مصداق روشن تروریسم و جنایت علیه بشریت است. به این پیمانه وحشت و بربریت، هیچ نام دیگری غیر از جنایت علیه بشریت نمی‌توان داد. سخنگویان غیررسمی گروه طالبان و آنانی که اجرای عدالت بر زندانیان این گروه تروریستی را نقض حقوق بشر می‌خوانند، باید پاسخ بگویند که به گروگان‌گرفتن مسافران و سپس قتل آن‌ها چه توجیهی دارد. سخنگویان غیررسمی گروه طالبان که جار می‌زنند رهبر جدید این گروه، عالم به احکام شریعت است، باید پاسخ بدهند که کدام مفتی می‌تواند قتل مسافران و گروگان‌گیری آنان را توجیه کند.
در مانیفست ذهن افراد و رهبران طالبان و حتا سخنگویان غیر‌رسمی کابل‌‌نشین آنان، چیزی غیر از به قتل رساندن غیرنظامیان، جایی ندارد. کشتار و تقدیس مرگ در قلب تفکر آنان جا دارد. طالب و کشتار تقریبا دو روی یک سکه است و کسی نمی‌تواند تفاوت منطقی میان این دو قایل شود. اما حفاظت از جان مردم وظیفه حکومت و نهاد‌های دولتی است. نیروهای امنیتی باید از جان، مال و حرمت اجتماعی مردم حفاظت کنند. برخی از شرکت‌های مسافربری وسایط مثل «مینی‌بس» و «بس ۳۰۳» خود را از طرف شب در بزرگ‌راه‌های ناامن به حرکت وا می‌دارند. سوال این است که چرا مسوولان امنیتی ولایت‌های تخار، کندز و بغلان، به این شرکت‌ها گوش‌زد نمی‌کنند که از طرف شب وسایط مسافربری خود را حرکت ندهند. از طرف شب، گذشتن وسایط مسافربری از مناطقی که زیر کنترول دولت نیست، باید منع شود.
اگر شرکتی تخلف کرد و تذکرات مکرر پولیس را جدی نگرفت، باید با مسوولان آن برخورد قانونی و قضایی صورت گیرد. هیچ چیزی با‌ارزش‌تر از جان شهروندان نیست. هیچ مصلحتی هم در برابر جان شهروندان افغانستان ارزشی ندارد. باید تمام برنامه‌ریزی‌های امنیتی برای حفظ جان شهروندان کشور صورت بگیرد.
سوال مهمی که مقام‌های ولایات شمال‌شرق، باید به آن پاسخ بدهند این است که چرا طالبان در بزرگ راه کندز- بغلان تسلط دارند. مگر نیروهای امنیتی اعلام نکرده بودند که طالبان را از نقاط استراتژیک ولایت کندز به عقب رانده‌اند. اگر این گفته حقیقت دارد، چگونه است که طالبان می‌توانند به بسیار راحتی به بزرگ‌راه کندز- بغلان دسترسی پیدا کنند، مسافران را بربایند و به ساحات زیر سلطه‌شان ببرند و محاکمه کنند. مگر فرقه اردوی ملی در شمال‌شرق چه می‌کند که تا هنوز در شاهراه کندز- بغلان مسلط نشده است.
شاهراه کندز- بغلان، در جوار دشت ارچی نیست. این بزرگ‌راه خیلی از این منطقه فاصله دارد. به همین دلیل است که می‌پرسیم طالبان چگونه توانسته‌اند بر این بزرگ‌راه مسلط شوند. چرا نیرو‌های امنیتی به‌گونه‌ای عمل نمی‌کنند که گشت‌وگذار و فعالیت‌های تروریستی دسته‌های متحرک طالبان متوقف شود؟ آیا نهاد‌های امنیتی در کندز ضعف ساختاری دارند، یا فرماندهان واحد‌های امنیتی در این ولایت ناتوان و غیرحرفه‌ای هستند؟
کندز اتصال جغرافیایی به پاکستان ندارد. این ولایت با تاجیکستان مرز دارد. کشوری که در صف مبارزه با تروریسم قاطعانه ایستاده است. بنابراین بهانه‌تراشی مقام‌های حکومتی هیچ منطقی ندارد. کندز باید از شر هیولای تروریسم نجات داده شود.

+++++++++++++++++++++++++++++

13307216_1199220400110999_6670494887271074139_n

13336041_1095531380506723_5258995032981798984_n13335708_249780572046267_7908462973914217632_n

به گمان اغلب این جوان همان کسی بود در نخست با دیدن لباس نظامی طالبان فریب خورده خود را معرفی کرد که من در اردو هستم سپس طالبان همه به او هجوم برده با لت کوب او را از موتر بیرون پرتاب نمودند و مکررآ فریاد میکشید که ای مردم به دادم برسید من را میکشند .
ولی فضا را کاملآ سکوت و وحشت و هیبت احتوا نموده بود و هیچ احدی لمحه ی و یا زبان خویش را باز نمیکردند . همه را دهشت فرا گرفته بود و این جوان با گلوی گرفته آخرین رمق زندگی را می چشید و میگفت من را نجات بدهید من را میکشند . ای مردم
در نهایت گفت مقدار پولی دارم در رسیدن به خانه ازدواجم خواهد بود . اما ایشان هیچ التاف و توجه به نوحه و زاری اش نکرده او را با خود بردند و به شهادت رسانیدند.

با دیدن این تصویر حادثه دلخراش دوباره در ذهنم تجسم کرد و نوحه و داد و فغان اون پسر در گوشهایم طنین انداخت و عمیقآ و قلبن متاثرم ساخت
در آخر خداوند رفته گان را مغفرت و بقیه را که هنوز در قید اند نجات دهد.
آی نور

‎مظهر کاویانی‎'s photo.

جنایت هولناک

شهروندان کشور، این رویداد را یک پارچه محکوم کرده و طالبان را به جنایت جنگی و کشتار غیرنظامیان متهم ساختند.
آنان در واکنش به این رویداد وحشیانه گفته اند که طالبان مزدور و غلام بیگانه هستند و از کشتار غیرنظامیان لذت می‌برند.
به گفته کاربران صفحات اجتماعی، طالبان با آفرینش این رویداد اوج شرارت و ذلت خویش را به نمایش گذاشته و ثابت کردند که از جاده انسانیت نگذشته‌اند و چیزی به نام اخلاق و منش انسانی در وجود آن‌ها سراغ نمی‌شود.
شهروندان کشور نیروهای امنیتی را نیز به بی‌پروایی و غفلت متهم می‌‎کنند و می‌گویند که فرمانده پولیس کندز از چند روز بدین سو به بیرون از کشور تشریف برده و والی هم از کفایت لازم برخوردار نیست.
آنها پرسیده اند که چند صد سرباز چگونه نمی‌تواند امنیت شاهراه کندز را تأمین کند.

 

Advertisements