trump_flicker_face_yess

اعلام پشتیبانی بزرگترین لابی اسلحه آمریکا از ترامپ

بزرگترین لابی اسلحه درآمریکا از دونالد ترامپ، میلیاردر جنجالی و نامزد جمهوری‌خواهان درانتخابات مقدماتی ریاست جمهوری حمایت کرد.

دونالد ترامپ

میلیاردر جنجالی در مبارزه برای دستیابی به نامزدی حزب جمهوری‌خواه و نیز ریاست جمهوری آمریکا می‌تواند بر

روی پشتیبانی “انجمن ملی اسلحه” (National Rifle Association) حساب کند. این انجمن بزرگترین لابی و تشکیلات برای ترویج خرید، نگهداری و استفاده از سلاح شخصی در آمریکاست.

به گزارش خبرگزاري آلمان “کریکس کوکس” مدیر عامل انجمن ملی اسلحه در سخنانی در کنگره سالانه این انجمن در ایالت کنتاکی گفت او در اعلام پشتیبانی از ترامپ، از سوی میلیون‌ها عضو این انجمن سخن می‌گوید. گفته می‌شود انجمن ملی اسلحه ۴ میلیون عضو دارد.

دونالد ترامپ نیز در سخنرانی خود در کنگره انجمن ملی اسلحه گفت، اگر رئیس جمهور شود از حق قانونی آمریکایی‌ها برای داشتن و استفاده از سلاح دفاع خواهد کرد.

ترامپ افزود: «هیلاری کلینتون، نامزد احتمالی دموکرات‌ها، یک نامزد ضداسلحه در تاریخ آمریکا است و می‌خواهد این حق بنیادی آمریکایی‌ها را از بین ببرد.» ترامپ سپس فریاد برآورد: «ما اجازه چنین کاری را نخواهیم داد.»

  • انشعاب در جامعه آمریکا بر سر حمل سلاح شخصی

هیلاری کلینتون، نامزد پیشتاز دموکرات‌ها، بر خلاف ترامپ به‌شدت در تلاش است که قانون مالکیت سلاح شخصی را سخت‌تر کند و به‌طور مرتب با خانواده خود به دیدار قربانیان استفاده از سلاح شخصی می‌رود. او روز شنبه (۲۱ مه/ اول خرداد) در فلوریدا بار دیگر با خانواده‌هایی دیدار خواهد کرد که فرزندان خود را در تیراندازی‌های دارندگان اسحله شخصی از دست داده‌اند

زندگینامه: دونالد ترامپ (۱۹۴۶-)

دونالد جی ترامپ (Donald J. Trump) چهاردهم ژوئن ۱۹۴۶ در در بخش کویینز نیویورک به دنیا آمد. او یک آمریکایی تاجر، نویسنده، سرمایه‌گذار و مجری تلویزیون است.

ترامپ كه از چهره‌های معروف صنعت املاک و مستغلات درآمریکا است، رئیس هیئت مدیره و رئیس سازمان ترامپ و فرزند فرد ترامپ، ساختمان ساز ثروتمند است که شرکت او را از ۱۹۷۱ تاکنون در اختیار گرفته است.

او كه دانش آموختهٔ مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا است و مدرک کارشناسی در اقتصاد دارد کاندیداتوری خود را برای انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمريكا به عنوان جمهوریخواه اعلام کرده است.

او از اواخر ژوئیه ۲۰۱۵ به طور مستمر در صدر نظرسنجی‌های افکار عمومی برای نامزدی حزب جمهوریخواه قرار داشت.

او كه نام ترامپ را بر روي محصولات فراوان و بر روي هتل‌ها و برج‌ها و كالاها و املاك فراوان زده است؛ عملا صاحب برند گرانقيمت ترامپ است.

فوربز در سال ۲۰۱۱، ارزش براند ترامپ را ۲۰۰ میلیون دلار تخمین زداما ترامپ این ارزش گذاری را قبول ندارد و می‌گوید برند او در حدود ۳ میلیارد دلار ارزش دارد.

.

آشنایی با اصلاحیه دوم قانون اساسی آمریکا (آزادی حمل اسلحه)

برآمدها و اظهارات متفاوت نامزدهای احتمالی ریاست جمهوری آمریکا نشان می‌دهد که موضوع مالکیت اسلحه جامعه آمریکا را به‌شدت به دو جبهه متفاوت تقسیم کرده است. هیلاری کلینتون خواستار آن است که سوابق متقاضیان سلاح شخصی پیش از خرید به دقت و به‌طور کامل مورد بررسی قرار گیرد، ترامپ اما به‌طور خستگی‌ناپذیر گواهی‌نامه داشتن سلاح شخصی خود را به رخ دیگران می‌کشد.

آشنایی با اصلاحیه دوم قانون اساسی آمریکا (آزادی حمل اسلحه)

قانون اساسی آمریکا در سال ۱۷۸۹ به تصویب رسیده و به تدریج اصلاحیه‌هایی به آن افزوده شده‌ است. اصلاحیه دوم در واقع همان مجوز حمل اسلحه توسط مردم است

متن اصلاحیه دوم قانون اساسی آمریکا [1791] از این قرار است:

“داشتن یک نیروی منظم شبه نظامی مردمی که برای امنیت یک کشور آزاد ضروری باشد و حق مردم برای حمل و نگهداری اسلحه محترم شمرده می‌شود

++++++++++++++++++++++++++++++++.”

سلاحی که یک نوجوان سیاهپوست را کشت، ۲۵۰ هزار دلار فروخته شد

160512201340_sp_pistola_zimmerman_624x351_getty

سلاحی که یک نوجوان سیاهپوست آمریکایی به نام تریوان مارتین در سال ۲۰۱۲ با آن کشته شد، به قیمت ۲۵۰ هزار دلار فروخته شد.

جورج زیمرمن که نوجوانی غیرمسلح را با این سلاح کشته بود، این سلاح کمری را به حراج گذاشته بود. آن طور که رسانه‌های آمریکایی گزارش کرده‌اند، این اسلحه کمری قرار بوده به قیمت ۱۵۰ هزار دلار فروخته شود، اما چون خریدار بهتری پیدا شده بود، فروشنده معامله قبلی را فسخ کرد و سلاح را به خریدار دوم فروخت.

آقای زیمرمن مدعی شده بود که تریوان مارتین را در دفاع از خود کشته است. او در دادگاه به اتهام قتل غیرعمد محاکمه و تبرئه شد.

حکم تبرئه باعث شد که سلاح آقای زیمرمن به او بازگردانده شود و او به صورت قانونی این اختیار را داشت که سلاحش را به حراج بگذارد.

منتقدان می‌گویند که او دارد از قتل پول در می‌آورد. اما طرفداران حق داشتن سلاح می‌گویند که این حق طبیعی آقای زیمرمن است.

متمم دوم قانون اساسی آمریکا، به شهروندان حق می‌دهد که سلاح داشته باشند. بعضی از ایالت‌ها تا حدودی با وضع قوانین این حق را محدود کرده‌اند. مثلا در بعضی از ایالت ها، افراد اجازه ندارند در وسایل حمل و نقل عمومی سلاح به همراه داشته باشند.

آقای زیمرمن در زمان کشتن تریوان مارتین، نگهبان محله بود و می‌خواست وارد نیروی پلیس شود. قتل تریوان مارتین نخستین جرقه‌های جنبش “جان سیاهپوستان مهم است” را زد. این جنبش بعدا با برجسته شدن موارد خشونت پلیس‌های عمدتا سفیدپوست علیه سیاهپوستان قوت بیشتری گرفت.

سوغاتی یک قتل

آقای زیمرمن گفته بود که با بخشی از پول به دست آمده از فروش این سلاح می‌خواهد به “جنگ خشونت علیه مأموران قانون برود.” عده‌ای از هواداران حق آزادی حمل اسلحه جنبش “جان سیاهپوستان مهم است” را عامل خشونت علیه پلیس می‌دانند.

فرد دیگری مدعی شده که آقای زیمرمن پیشنهاد ۱۵۰ هزار دلاری او برای خرید اسلحه را پذیرفته اما بعدا زیر آن زده است. او گفت: “فکر می‌کردم [زیمرمن] زیر حرفش نمی‌زند.”

این خریدار گفته که به نیابت از زنی این سلاح را خریده که می‌خواسته آن را به پسرش هدیه دهد.

عده‌ای در آمریکا، مجموعه‌هایی از اشیاء دارند که به قاتلان اختصاص داشته است.

آقای زیمرمن هویت خریدار جدید را برملا نکرده و گفته که اگر بخواهد خودش چنین می‌کند.

این اسلحه پیشتر در یک وبسایت به حراج گذاشته شده بود، اما مسئولان آن بعدا سلاح را از روی وبسایت برداشتند و اعلام کردند که نمی‌خواهند هیچ ارتباطی با این سلاح داشته باشند. حرکتی که آقای زیمرمن را آزرد. آنقدر که آنها را “نازی‌های عاشق لیبرال‌های دروغگو” خواند.

محافظه کاران آمریکایی گاهی از “لیبرال” به عنوان یک ناسزای سیاسی استفاده می‌کنند.

کلینتون، ترامپ و اسلحه

هیلاری کلینتون، از داوطلبان نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا، روز شنبه در بنیاد تریوان مارتین سخنرانی کرد و از تلاش بنیادهایی از این دست برای کنترل سلاح در آمریکا حمایت کرد.

خانم کلینتون از جمله به رقیب احتمالی اش در رقابت‌های نوامبر ۲۰۱۶ تاخت که از حق داشتن سلاح در مدارس دفاع می‌کند.

اما دونالد ترامپ، نامزد احتمالی جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری امسال، این اتهام را رد کرده و گفته که خانم کلینتون می‌خواهد متمم دوم قانون اساسی آمریکا را نابود کند.

آقای ترامپ که در سال ۲۰۱۲ از تلاش باراک اوباما، برای بررسی سوابق خریداران سلاح حمایت کرده بود، حالا در این انتخابات به جانب گروه‌های حامی سلاح رفته است و روز جمعه‌ای که گذشت، حمایت رسمی انجمن سلاح آمریکا را برای انتخابات پیش رو کسب کرد.

آقای ترامپ گفته که از حمایت این انجمن بسیار خرسند است.

به نظر می‌رسد که محدود کردن حق حمل سلاح در آمریکا هم یکی دیگر از مواردی است که دو نامزد احتمالی احزاب بزرگ آمریکا بر سر آن اختلاف نظر دارند و از آن برای جلب نظر رأی دهندگان استفاده می‌کنند.

Advertisements